treba mi savet u vezi frizidera

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Drage moje,posle dugo vremena setih se gde mogu potraziti dobar savet te dodjoh na ove "strane". Veca duze merkam frizider sa zamrzivacem i kad sam konacno odlucila da ga kupim ostao ja jedan kom. i to felerican. Tu mogu da koristim beskamatni kredit na 12 meseci pa sam kao sledecu opciju videla druga dva. Onaj prvi je bio LG,a druga dva Wirpool i Ariston. Pisite znate li nesto o tim markama u obalsti rashladnih uredjaja,kako su se pokazali,ili jos bolje,imate li neki od tih?
Hitno moram da se odlucim,jer je stari na izdisaju,zato pomagajte!:roll:
 
Ne znam koji da kupiš, ali gledaj dobro garancije .... npr. imaš garanciju na pet godina, ali samo pod uslovom da radiš neki servis na svakih godinu dana, inače garancija propada.

Ja sam pre 3 godine kupila frižider Gorenje i otpala mi guma sa vrata ... ali garancija propala ... :shock:
 
Ja imam frižider marke Ariston, na njemu piše no frost i zaista ima izvanredan deo za zamrzavanje, nikada se ništa ne lepi i nema nikakvih mirisa, a i u samom frižideru bilo šta da se ostavi čak i nepokriveno ne ostaju mirisi - ima neki sistem cirkulacije vazduha koji to reguliše odlično. I ne hvata se led u zamrzivaču, tako da sam prezadovoljna njime.
Inače imam neke druge aparate tipa Whirpool i prezadovoljna sam, ovaj frižider smo kupili jer nismo hteli da čekamo da dobiju Whirpool-ove mesec dana.
Moj izbor znači ili Whirpoll ili Ariston :)
 
Ja imam frižider marke Ariston, na njemu piše no frost i zaista ima izvanredan deo za zamrzavanje, nikada se ništa ne lepi i nema nikakvih mirisa, a i u samom frižideru bilo šta da se ostavi čak i nepokriveno ne ostaju mirisi - ima neki sistem cirkulacije vazduha koji to reguliše odlično. I ne hvata se led u zamrzivaču, tako da sam prezadovoljna njime.
Inače imam neke druge aparate tipa Whirpool i prezadovoljna sam, ovaj frižider smo kupili jer nismo hteli da čekamo da dobiju Whirpool-ove mesec dana.
Moj izbor znači ili Whirpoll ili Ariston :)

A koj aristonov model imas, jel onaj sa komorom gore? Ja sam se nameracila na taj jer je ogroman. Samo frizider ima oko 312 litara 70cm je sirok i 190 visok,a italijanski dizajn.Missliiiim....sta reci:D Kad smo se raspitivali u TEHNOMANIJI prodavac nam je rekao da gledamo elektrolux,a da niposto ne uzimamo samsung i ariston. ***. nije lko odluciti se. Najvise mi znace vasa licna iskustva,ili iskustva ljudi koje poznajete.
I ako neko nije znao da zna - svi ti lepo oblikovani veliki frizideri
moraju da budu odmaknuti bar 4-5cm od zida da bi se vrata mogla sasvim otvoriti,
a moja kuhinja je mala i znaci mi bukvalno i tih par cm.
 
svi frizideri ti moraju biti odmaknuti barem po 5 cm sa svake strane od zida ili bilo cega.....zbog provetravanja i hladjenja motora....
a mislim da bi ti najbolje bilo da uzmes Whirlpool.....eventualno Ariston......LG ipak nije specijalizovan za belu tehniku....pa ga radije zaobidji ;)
 
E našla si gde ćeš da pitaš !?!

Žena pita žene na ženskim stranama o kupovini tehničkog uređaja ! E svašta...

a078.gif
 
ja imam whirlpool kombinovani od 2003. i nemam primedbi, dobro radi. drugarica je u isto vreme kupila ariston, zadovoljna je
svakako proveri trajanje garancije, dostupnost servisa i tako te detalje.
mislis li da je pametno drzati frigo posle isteka garancije?
nesto se mislim ovom mom istice 5 god pa da ga prodam u troccante,pa da dodam i kupim novi:?
ali ne znam je l to sviranje onoj stvari:|
 
ne znam, to je vrzino kolo ako pocnes tako da razmisljas: onda sto da ne i masina za ves, i ona za susenje vesa, pa rerna, pa ploca, masina za sudove... tako svake godine bude ponesto za zamenu. dal' ti to treba? mislim i meni dodje da promenim masinu za ves, sad ima onih velikih i lepih ali sam svesna da je cisti potrosacki impuls u pitanju pa se lupam po prstima
on ce svakako da traje bar jos 5 godina, a u ovom trenutku mozda ima vaznijih stvari koje treba da kupis? ako hoces da uzmes onaj americki cisto da promenis stil kuhinje, ili neki u boji, to je drugo
 
:shock:...Hani bre....sta ti je? :shock:.....jako vazno ako mu garancija istekne....moze da radi jos 20-30 godina posle ....mada naravno....kada se nesto pokvari,moras da placas popravku.....
a daaaaa....vi tamo niste stipse kao mi u srbiji....:P
 
HoneyBall, progutalo te konzumeristichko drushtvo :P

Poenta garancije je:
"aparat vam se nece pokvariti 5 godina. Ako se to ipak desi - mi chastimo"
a ne:
"aparat vam traje 5 godina. Sta ce posle biti - bolje nemojte ni da proveravate"

...ili je tako bar u Srbistanu, gde tehnichka roba prelazi s kolena na koleno.
Moji matorci imaju fridzh tu negde mog godishta. Jeste da se sav trese i da mu je jedan od papagaja malo pojeo gemenu zaptivku na vratima... ali 'LADI.
 

Back
Top