VEROVANJE

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.303
Bila je ranije tema DA LI VERUJETE U ASTROLOGIJU.
Ovaj novi topik ce se razlikovati od te teme u jendoj stvari:
KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?
Zanimaju me dogadjaji koji su VAM receni pa se posle obistinili ili dogodili..
Takodje me zanima INTERESOVANJE za Astrologiju.pa pitanje glasi:
Od kad ste poceli da se interesujete za Astrologiju?
 
KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?
Uffff grozno. Nicim izazvano zaista je osoba koja se bavi astrologijom nekoga s kim sam zivela oslovljavala sa "bivsi muz" i pricao o VELIKOM gubitku koji ce doci tacno godinu dana iza toga. Nisam znala dal' je lud il' bezobrazan, i nije me mnogo potresao... nas kraj se desio u roku od 3-cet'ri nakon toga (ostavila sam ga iz nekih potpuno iracionalnih strahova). Posle godinu dana umro' mi je pas za kojim i dan danas bas patim i...pricam s njim u dvoristu uvek :?
Nakon toga imala sam poriv da saznam nesto o tom coveku te sam pratila njegov rad i ucila od njega. Hvala mu, sto me je uputio u smeru samospoznaje.
Od kad ste poceli da se interesujete za Astrologiju?
Direkcioni vladar ascendenta (merkur) je napravio trigon s natalnim uranom i krenuo ka suncu.
 
E, pa moram priznat da je jako,jako davno bilo...meni bas nista nije posebno izazvalo interes onako, odjednom, da kazem, jer od kad znam za sebe, svesno sam razmisljala da postoji nesto i negde gde mogu da se vide stvari takve kakve jesu i zasto su bile i kako ce biti, pa sam verovatno pod uticajem solara davne 1987 pocela da se bavim proucavanjem astrologije i kupovinom knjiga iz te sfere...cinilo mi se da je tu moguce videti dosta i primeniti na polja zivota..pokazalo se kao tacno..ne znam solar za tu godinu, sada ni direkcije koje bi mozda na to ukazale, ali meni nista nije posebno moralo da se desi da bi me aktiviralo...vec je to bilo u meni...
A vera...i to je pitanje ko mi je usadio taj osecaj jer porodica i okruzenje nije sasvim sigurno..sa njihove strane su bila samo osporavanja i otezavanja i primoravanja..pa kako je moje 4 polje pod uticajem Jarca i saturn bitan faktor, promena sredine i odlazak na studije i zivot u Beogradu, verovatno su aktivirali 7 i 9 polje i oslobodili me da mogu da se slobodno nadogradjujem..
 
Iako nisam neki astrolog, evo odgovoricu da me nije nista narocito nateralo da verujem u astrologiju, niti verujem u astrologiju u smislu "to ce se desiti tad i tad", ali da "ima nesto", to verujem.Inace sa 14 god. sam znala koji su to tzv. zenski, a koji muski znaci, ko mi odgovara, a ko ne. I do dan danas astrologija mi je hobi, ali bez preterivanja za znanjem, vec lagano. Znaci, sebe ne smatram astrologom, ali mi je oduvek bila zanimljiva.
 
KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?
Moj pri susret sa astrologom se desio 2000. godine.
Osoba koja astrologiju drži u malom prstu.
Opisala mi je život, roditelje, vezu u kojoj sam tad bila kao da je u svemu bila samnom, ili u mojoj koži.
Prognoze- nepogrešive- u dan!
E, tad sam shvatila koliko je astrologija ,moćna, ako je neko dobro poznaje.
Od kad ste poceli da se interesujete za Astrologiju?
Oduvek!
Ali, počela sam da je proučavam kad mi je Uran ušao u 9.polje, s tim što je još uvek ne radim kako treba.
Očekujem za oko 2 godine prosperitet na tom planu jer će mi ta d tranzitni Uran doći na Merkur u 9. polju. Ali, oseća ga Merkur već poduže.
 
Od kad ste poceli da se interesujete za Astrologiju?

Kada mi je prijateljica nasla u onom romanu, oni tanki "zenski" romani sa puno sitnih slova i bez ikakvih slicica u njima (tako je meni izgledalo u tom uzrastu); dakle, kada mi je nasla da sam vodolija, prvi susret s tim je bio nesto kao "ovo sam samo ja, bas tad sam rodjena i oni pisu samo o meni, CUDO!". Mislim da sam tada imala 7-8 godina i iscudjavala sam se tome toliko da i sad mogu da prizovem taj osecaj. Otprilike sam od tada uvek nesto cackala na tu temu, na zalost, samo povrsno i jos uvek vrlo, vrlo malo znam o istoj.... :-(

KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?
Dogadjaji mi se svakodnevno redjaju i na zalost, uveravam se da je tacna. Iako nikada ni nisam sumnjala u Astrologiju. Na zalost, uglavnom su to losi dogadjaji, pogotovo ovih dana....
 
Jako davno...kada sam prvi put otisla kod svoje sestre od tetke, koja je uvek volela astrologiju...i uvek po policama imala more knjiga na tu temu...
Posto zivimo daleko...odlazila bih povremeno kod nje na nekoliko dana...i jedva cekala vreme pred spavanje , da se uvucem u krevet...uzmem neku od tih knjiga, pokusavajuci razumeti nesto vise od onog sto sam do tada vec znala...a bilo je jako malo. U pocetku su me naravno najvise zanimale sinastrije :O)
Ukratko, mislim da je moja sestra ta koja mi je skroz nenametljivo..usadila ljubav prema astrologiji...i ako je mozda presudnije od svega bilo to sto je ona mene zaista zanimala.
 
Ja sam skontala da tu ima necega jako znacajnog kada sam primetila koliko u stvari astrologija igra na kartu psihologije, i naravno da znamo da je u karakteru kljuc i eto odgovora. Mene je prvo zanimala ljudska dusa generalno, i onda sam videla sansu u astrologiji jer me je paraleno zanimalo sve sto spada u ezoteriju. A kada uvidite juniju u svemu -ono je pun pogodak. Mislim da je astrologija vesnik novog vremena zato sto je prva para- nauka koja ce otvoriti novi pravac u nauci a koji ce predstavljati potpuni spoj nauke i duhovnosti. Tako ja vidim ulogu astrologije u svetu 8)
 
Bila je ranije tema DA LI VERUJETE U ASTROLOGIJU.
Ovaj novi topik ce se razlikovati od te teme u jendoj stvari:
KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?

Ни један.
Заправо постоји нешто што ме је навело да не верујем у астрологију. - Лични хороскоп.
Е, тај мој лични хороскоп је толико личан да би 90% људи које познајем могло у њега да се уклопи.

Питам се како би човек (који верује у хороскоп) проживео свој живот, и како би изградио свој карактер, када никада у животу за хороскоп не би чуо.
Прво кренемо да се поистовећујемо са хороскопским знаком, па када приметимо да се баш не уклапамо у све описе кренемо да истражујемо подзнак... и тако док једнога дана не стигнемо до наталне карте... а тамо... Наравно за свакога по нешто.
Добро нас заслепи а у лоше, по добром обичају, не желимо да верујемо (а да ли нас и колико стиже јер је подсвест упила иформације... е, то је друго питање).

Не да ми смета што људи верују... него... Питам се да ли људи који се баве астрологијом имају савест и какву... Да ли су и колико свесни одговорности...
За 500 дин. тресну некоме будућност пред ноге. И? Нису они криви, наравно, криве су звездице...:D
 
Ни један.
Заправо постоји нешто што ме је навело да не верујем у астрологију. - Лични хороскоп.
Е, тај мој лични хороскоп је толико личан да би 90% људи које познајем могло у њега да се уклопи.

Питам се како би човек (који верује у хороскоп) проживео свој живот, и како би изградио свој карактер, када никада у животу за хороскоп не би чуо.
Прво кренемо да се поистовећујемо са хороскопским знаком, па када приметимо да се баш не уклапамо у све описе кренемо да истражујемо подзнак... и тако док једнога дана не стигнемо до наталне карте... а тамо... Наравно за свакога по нешто.
Добро нас заслепи а у лоше, по добром обичају, не желимо да верујемо (а да ли нас и колико стиже јер је подсвест упила иформације... е, то је друго питање).

Не да ми смета што људи верују... него... Питам се да ли људи који се баве астрологијом имају савест и какву... Да ли су и колико свесни одговорности...
За 500 дин. тресну некоме будућност пред ноге. И? Нису они криви, наравно, криве су звездице...:D

Izvini, ali ti si se bas nalupetala.
 
Pa sa onim " ..tresnu ti buducnost pred noge"....Mislim da uopste znas sta je astrologija, tako nesto nikada ne bi napisala .

:D Дакле само сам то лупила.

Па добро. Онда и није толико страшно.

Може ли неки савет за нас неуке?
Шта са људима који себе називају астролозима и који се усуђују да гледајући у наталну карту, причају о томе шта нас у будућности очекује?
 
:D Дакле само сам то лупила.

Па добро. Онда и није толико страшно.

Може ли неки савет за нас неуке?
Шта са људима који себе називају астролозима и који се усуђују да гледајући у наталну карту, причају о томе шта нас у будућности очекује?

Ne, Kojice...nije bilo samo to ali kada bi krenula da .....

Nego sta sa vama..
Pa nista..mozda malo edukacije nebi bilo na odmet. Odnosno da shvatite da astrologija ne prorice, ona nam samo daje smernice, za ono sto se moze dogoditi tj. za sta imamo predispozicije.

Primer...
Tebi u natalnoj karti moze stajati veliki talenat npr za muziku, slikarstvo....ali to ni u kom slucaju ne znaci da ces ti biti sjajan slikar..ukoliko se sama ne pokrenes sa mrtve tacke i ne pronadjes talente u sebi.
Ovo je bio najbanalniji primer, a odnosi se i na ostale aspekte necijeg zivota.

Ustvari , sta mene najvise nervira u postovima poput tvog....Predpostavljam da u zivotu nisi procitala ni dve knjige na ovu temu, te nisi potrazila sustinu, tj. pokusala da je razumes...vec si apriori , zahvaljujuci nekim kvazi astrolozima, dosla do zakljucka da je to sve salalaaaa...
Ne mogu ja raspravljati na temu "nuklearne fizike"...a da o njoj znam toliko, koliko mi je vremena trebalo da izlistam "Nedeljni Zabavnik".

U tome je poenta,.
 
Ne, Kojice...nije bilo samo to ali kada bi krenula da .....

Nego sta sa vama..
Pa nista..mozda malo edukacije nebi bilo na odmet. Odnosno da shvatite da astrologija ne prorice, ona nam samo daje smernice, za ono sto se moze dogoditi tj. za sta imamo predispozicije.

Primer...
Tebi u natalnoj karti moze stajati veliki talenat npr za muziku, slikarstvo....ali to ni u kom slucaju ne znaci da ces ti biti sjajan slikar..ukoliko se sama ne pokrenes sa mrtve tacke i ne pronadjes talente u sebi.
Ovo je bio najbanalniji primer, a odnosi se i na ostale aspekte necijeg zivota.

Ustvari , sta mene najvise nervira u postovima poput tvog....Predpostavljam da u zivotu nisi procitala ni dve knjige na ovu temu, te nisi potrazila sustinu, tj. pokusala da je razumes...vec si apriori , zahvaljujuci nekim kvazi astrolozima, dosla do zakljucka da je to sve salalaaaa...
Ne mogu ja raspravljati na temu "nuklearne fizike"...a da o njoj znam toliko, koliko mi je vremena trebalo da izlistam "Nedeljni Zabavnik".

U tome je poenta,.

Ух... мени заиста није био циљ да некога изнервирам...
Ево одустајем од разговора. Све једно нисам ни на једно питање добила одговр.
Поз. ;-)
 
Може ли неки савет за нас неуке?
Uci sine, bice para :lol:
Шта са људима који себе називају астролозима и који се усуђују да гледајући у наталну карту, причају о томе шта нас у будућности очекује?
Kako sta? :shock:
To sve treba na lomacu!

Pored njih i homeopate i reiki majstore. Sljam!
 
@KOJI DOGADJAJ vas je naveo da verujete u ASTROLOGIJU?

Ja sam oduvek bila uzasno zainteresovana za tajne i misterije:) Tako da, ne mogu reci da je postojao neki dogadjaj koji bi bio "inicijalna kapisla" za verovanje u astrologiju, jednostavno, svest o tome da se "neka tajna tamo krije koju treba otkriti" je bila dovoljna:)

@Od kad ste poceli da se interesujete za Astrologiju?

E, ovo je vec dosta konkretnije pitanje:)
Naravno, prvi susreti sa astrologijom datiraju odavno, ali nisu vredni pomena, jer govore samo o saznanju o postojanju ove nauke.
Pravo interesovanje za pocetak ozbiljnijeg bavljenja astrologijom desilo se u mojoj srednjoj skoli. Imala sam nekih 15-16 godina. Secam se da sam gledala neku emisiju na tv-u u kojoj je gostovao Nikola Stojanovic. Emisija mi je bila jako interesantna. Zapravo, tada sam prvi put videla Nikolu, sedeo je sa nekom voditeljkom u studiju i gledao njenu natalnu kartu. Ona se smejala njegovoj samouverenosti i provokativno rekla "ajde da vidimo da li mozete da mi kazete neke detalje iz mog zivota?" . Tada sam se iznenadila, jer joj je Nikola rekao u kakvom krevetu spava, koje je boje njena postaljina, sta prvo uradi kada ustane i jos mnogo uzasno zanimljivih detalja. Voditeljka je pocrvenela i rekla " nemojte vise molim vas" . Onda su se oboje smejali .
Tada sam prvi put pozelela da ucim astrologiju. Secam se da sam zapisala Nikolin telefon, ali nisam imala hrabrosti da ga nazovem. Narednih par godina kupovala sam astroloske knjige, cak i otisla kod jednog astrologa na razgovor ( neki sasvim nepoznat lik, koji i nije bio neki poseban znalac).
Jednoga dana, odlucila sam da nazovem Nikolu....
Tada mi je Uran tranzitirao kroz Vodoliju , inace moje peto polje i pravio trigon sa Plutonom iz prvog.
Cim sam ga nazvala uzeo je moje podatke i rekao da ce nazvati ukoliko proceni da imam razloga da se uopste bavim astrologijom.
Nakon par sati nazvao je i rekao da dodjem da se dogovorimo oko skole:)
Secam se kada sam ga prvi put videla , stalno sam razmisljala o tome 'kako on sada o meni bas sve zna'. Pitao je kako sam saznala za njega, ja sam spomenula emisiju i to kako sam godinama cuvala telefon, ali nisam imala hrabrosti da nazovem. Rekao je " Kada je ucenik spreman, Ucitalj se sam pojavi". Tako je i bilo....
 

Back
Top