Audi

ban_anna

Početnik
Poruka
23
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
 
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Pa vidi, ja vozim razlicite Audije preko 15 godina. Na pamet mi ne pada da kupim bilo sta drugo, mada naravno, ne mislim da su svi drugi automobili losi, daleko od toga. Jednostavno, ovaj tip auta me nikada nije nigde izneverio, pa nemam razloga da menjam. Poceo sam od "kockice", preko "jaje80 1.8" i sada imam A4 V6 2.4 165KS
Ovaj poslednji, je zadovoljio sve moje kriterijume, jer je veoma snazan, motor skoro ne cujem na 150, vuce odlicno, stabilan na putu, udoban i klima radi perfektno.
Posto sam upravo u Atini, imao sam dakle priliku da testiram potrosnju. Nisam prelazio 150 (tri osobe i prtljag za vise 3 nedelje), trosio je 7.6 na 100km
Za taj auto, mislim da je izvanredna potrosnja, jer mi je stari "jaje80 1.8" trosio oko 7.2 na istoj relaciji prosle godine.
Mislim da neces pogresiti sa A4, a po snazi koju navodis, verovatno se radi o 18T varijanti benzinca.

E sad, benzinac ili dizelas, pitanje je otvoreno. Neko je pre par dana lepo napisao da ako ne prelazis vece relacije godisnje, neces ustedeti nista ako platis dizelasa vise a koristis jeftinije gorivo. To dolazi do izrazaja ako vozis godisnje mnogo. A cene A4 dizel-benzinac se poprilicno razlikuju. To moras sama odluciti.
Inace sto se tice same voznje, nema neke razlike, danasnji dizel motori su odlicni, nemaju veze sa nekadasnjim dizelasima.
Kako god okrenes, ako mozes, uzmi A4 i neces se pokajati. Odlican auto.
 
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:
 
Espanol:
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:

pa dobro espi, posto se ti dosta razumes u automobile (u svakom slucaju vise nego ja :wink: ), sta bi po tvom misljenju bio dobar izbor vozila za jednu damu?
 
ban_anna:
Espanol:
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:

pa dobro espi, posto se ti dosta razumes u automobile (u svakom slucaju vise nego ja :wink: ), sta bi po tvom misljenju bio dobar izbor vozila za jednu damu?
Ima puno šećeraka kompaktnih dimenzija spolja i sa puno prostora unutra. Za početak predlažem FIAT "pandu" (auto godine u Evropi) sa dizel motorčetom "multijet". Pravi zvrk, 1300 ccm i 70 KS sa prosečnom potrošnjom 4,5 lit. na 100 km. Jedan od trenutno najsavremenijih dizela. Odeš do Delta auta i baciš pogled uživo. Garantujem ljubav na prvi pogled! :lol:
 
Espanol:
ban_anna:
Espanol:
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:

pa dobro espi, posto se ti dosta razumes u automobile (u svakom slucaju vise nego ja :wink: ), sta bi po tvom misljenju bio dobar izbor vozila za jednu damu?
Ima puno šećeraka

kompaktnih dimenzija spolja i sa puno prostora unutra. Za početak predlažem FIAT "pandu" (auto godine u Evropi) sa dizel motorčetom "multijet". Pravi zvrk, 1300 ccm i 70 KS sa prosečnom potrošnjom 4,5 lit. na 100 km. Jedan od trenutno najsavremenijih dizela. Odeš do Delta auta i baciš pogled uživo. Garantujem ljubav na prvi pogled! :lol:

E sada stoi se tice toga da audi i nije za tebe :roll: pa dobro ako on tako kaze.
Samo da znas zena od mog sefa vozi HAMERA.
Skoro sest metara dugackog i dva ipo sirokog.
Ja sam pokusao da ga parkiram i ne ide.Ali ona to radi sa lakocom.
Musko zenski kvaliteti su individualn stvar i kod nas vlada predubedjenje da su zene losi vozaci.Ali to nije istina.Pre da zene imaju strah kada uzmu ljubimca njenog muza u ruke.Ako ga ona ogrebe bice da je glupa i nesposobna.A ako ga on ogrebe Yebiga desillo se.
I sve se to desava jer kod nas je auto stvar prestiza a ne potrebe.
 
Moj ti je predlog ipak malo veći auto
i malo jače snage.
Veći auto,zato što u slučaju da te neka budala
udari frontalno ili iza veća je tzv.
" zona gužvanja " pa je manja verovatnoća
da te ozbiljnije povredi.
Preporuka se svodi na BMW,Mercedes,Audi.
To su bolji auti po pitanju trajnosti,udobnosti,
sigurnosti...itd.
BMW serije 3 ne preporučujem nikome.
Mercedes klase C ima problem sa korozijom.
Audi A2,A3 su pokušaji pravljenja auta.
Ukoliko voliš da uživaš u vožnji ( kao ja ),
preporučujem automatik.
Nema šaltanja,veća koncentracija na putu u toku
vožnje i jednostavnija vožnja.
Što se tiče izbora između dizela i benzinca,
meni je navika benzinac.
Ali noviji dizel motori su sasvim Ok i puno bolji
od prethodnih,tako da u suštini i nema neke velike
razlike među njima.
 
Bustura:
Espanol:
ban_anna:
Espanol:
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:

pa dobro espi, posto se ti dosta razumes u automobile (u svakom slucaju vise nego ja :wink: ), sta bi po tvom misljenju bio dobar izbor vozila za jednu damu?
Ima puno šećeraka

kompaktnih dimenzija spolja i sa puno prostora unutra. Za početak predlažem FIAT "pandu" (auto godine u Evropi) sa dizel motorčetom "multijet". Pravi zvrk, 1300 ccm i 70 KS sa prosečnom potrošnjom 4,5 lit. na 100 km. Jedan od trenutno najsavremenijih dizela. Odeš do Delta auta i baciš pogled uživo. Garantujem ljubav na prvi pogled! :lol:

E sada stoi se tice toga da audi i nije za tebe :roll: pa dobro ako on tako kaze.
Samo da znas zena od mog sefa vozi HAMERA.
Skoro sest metara dugackog i dva ipo sirokog.
Ja sam pokusao da ga parkiram i ne ide.Ali ona to radi sa lakocom.
Musko zenski kvaliteti su individualn stvar i kod nas vlada predubedjenje da su zene losi vozaci.Ali to nije istina.Pre da zene imaju strah kada uzmu ljubimca njenog muza u ruke.Ako ga ona ogrebe bice da je glupa i nesposobna.A ako ga on ogrebe Yebiga desillo se.
I sve se to desava jer kod nas je auto stvar prestiza a ne potrebe.
:?: :?: :?: Šta je autor hteo da kaže? Znam i ja tetku koja sjajno mota MAN šleper od 16 metara. Ko je uopšte pominjao muško- ženske kvalitete u vožnji? Moj predlog bio je zasnovan jedino na praktičnosti kad je u pitanju prvi automobil. Od nabavne cene, preko upotrebljivosti u našoj saobraćajnoj ludnici, preko troškova održavanja i eksploatacije, pa do onoga da je auto stvar prestiža...sve je na strani tog predloga. Onaj ko misli da će Audi da ga spase od nekog udarca treba da zaboravi na upotrebu automobila ili da kupi tenk. U protivnom, takva vozila (sve popularnija svuda u svetu) ne bi se ni proizvodila. 8)
 
Espanol:
ban_anna:
Espanol:
ban_anna:
pa ovako, planiram kupovinu prvog auta i odlucila sam se za audi a4 (131 ps), pa posto se bas preterano ne razumem u "tehnicke podatke" interesuje me da li je bolji benzinac ili dizel?
a ukoliko neko ima neki bolji predlog, samo neka kaze... :wink:
Vozilo je sasvim OK, ali ako bih smeo da dam savet izgledao bi ovako: Po gabaritima, snazi itd. nije dobar izbor za prvo vozilo jedne dame. :roll:

pa dobro espi, posto se ti dosta razumes u automobile (u svakom slucaju vise nego ja :wink: ), sta bi po tvom misljenju bio dobar izbor vozila za jednu damu?
Ima puno šećeraka kompaktnih dimenzija spolja i sa puno prostora unutra. Za početak predlažem FIAT "pandu" (auto godine u Evropi) sa dizel motorčetom "multijet". Pravi zvrk, 1300 ccm i 70 KS sa prosečnom potrošnjom 4,5 lit. na 100 km. Jedan od trenutno najsavremenijih dizela. Odeš do Delta auta i baciš pogled uživo. Garantujem ljubav na prvi pogled! :lol:

Ne mogu da verujem da se tebi sviđa Panda! Mislim na sliku, dizajn! Očaj! Ekstremno je ružan! :cry: Nije ni za babe, kamoli mlađe žene, ni za dede, ni za društvo za fudbalicu! Zaista je pravo ružno pače. A tek ona odvratna bljutavo zelena boja! Pih! Nit' kombi, ni kamion, ni auto...
 
Uh, Uh, kakvo blanko zaletanje. Stvari u predloženoj klasi stoje ovako: spoljni gabariti u korist unutrašnjeg prostora diktiraju ukupni dizajn i tu je kraj priče. Pogledaj konkurenciju i biće ti jasno, svako ko krene u neka dizajnerska kerebečenja oteo je i onako mali unutrašnji prostor. Akcenat kod tog automobila je na neverovatnom komforu, voznim karakteristikama i ekonomičnosti. Ne pričam napamet, pre nekoliko meseci vozio sam jednu "pandicu" na Economy drive od Napulja do Milana i ostao PAF. Ne samo da ide kao zvrk da ne veruješ da to gura jedno "dizelče" od 1300 ccm, nego mi je i prosečna potrošnja na kraju puta bila 4, 21 litar dizela! Holandski kolega bio je šampion sa 4, 09 lit. (verovatno mu je noga lakša od moje). Sve u svemu jedno slatko vozilce, sigurno najbolje u klasi. Ili je slučajno auto godine 2004. u Evropi? Da nije možda kutija za cipele (mislim Golf II) lepši i bolji auto? A boju možeš da biraš do mile volje, ima ih preko 20! Biću pošten na kraju, ni meni se dizajn nije svideo u prvom trenutku, ali kad sedneš i počneš da ganjaš mališu shvatiš šta je autor hteo da kaže.:lol: :wink:
 
Ja necu razglabati koje auto bi trebalo da se kupi ali ja cu nesto reci po izboru dizela ili benzinca.Kao prvo sve zavisi kolko se prelazi godisnje.Kao sto rece covek gore na pocetku veca je razlika u ceni izmedju dizelasa i benzinca.A posto si ti zensko moguce da neces preci vise od maks. 10000 godisnje.Znaci ipak je benzinac po najbolji.A i jos to sto je benzinac startniji od dizelasa.Zimi moze da bude muka upaliti dizelasa. :D
 
Ma nema od toga nista dok ne odes i ne pogledas konkretno... Ja kad sam sebi uzimao auto zaduzim nekog tamo da se malo raspita i da pogleda okvirne cene... onda odem 3-5-7-10 dana koliko je potrebno da nadjem nesto zanimljivo i dovezem... mobile.de moze da ti bude koristan samo da vidi kakve su cene otprilike i ima li tih modela ali ako trazis nekog nemca nemas frku... ;)
 
Mislis nema frke sto se tice podataka za nemacka kola da li su euro 3,tamo ima astri,golfova i corsi sa pocetka devedesetih koliko hoces koji imaju euro 3?
 
Da li moze prvi audi 80 jaje da se preradi u Audi 80 jaje B4?Znam da hauba pasuje ali ne znam za zadnji deo,mora ceo da se menja?Cini mi se da su kod Audija 80 B4 i migavci drugaciji?
 

Back
Top