Rezultati demokratske agrarne politike: meso poskupljuje za duplo!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
pisu demokrate na sajtu b92

kao kazu , cena mesa je "nerealno niska" 300 dinara za kilogram svinjskog buta, dok recimo u Nemackoj isti taj kilogram kosta 800 dinara.

Zakljucak demokrata: Meso mora da poskupi na 800 dinara kao u Nemackoj.

Samo su nekako zaboravili da uporede plate u nemackoj i plate u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=21&nav_category=9&nav_id=281372

sve u svemu meso ce da poskupio za duplo usled haoticne i neplanirane demokratske agrarne politike, a cenu svega toga platicemo mi gradjani

Otkupne cene već rastu, njemu je problem da nabavi svinje, očekuje da će, u sledećih mesec i po dana, sa 85 dinara cena tovljenika dostići 160 dinara", kaže Petar Matijević, vlasnik industrije mesa Matijević.
 
Pa sta to znaci? da on sada placa 85din a narodu naplacuje 300 ? :shock: taman dok udjete u EU meso ce vam i biti 800din a plate 500eura :roll:

Onda ce nam pricati kako smo nekada imali plate 100 evra (a tada je meso bilo 100 din) a sada eto zahvaljujuci njihovoj uspesnoj politici plate su skocile na 500 evra ( a meso ce biti 800 din ) :)
 
pisu demokrate na sajtu b92

kao kazu , cena mesa je "nerealno niska" 300 dinara za kilogram svinjskog buta, dok recimo u Nemackoj isti taj kilogram kosta 800 dinara.

Zakljucak demokrata: Meso mora da poskupi na 800 dinara kao u Nemackoj.

Samo su nekako zaboravili da uporede plate u nemackoj i plate u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=21&nav_category=9&nav_id=281372

sve u svemu meso ce da poskupio za duplo usled haoticne i neplanirane demokratske agrarne politike, a cenu svega toga platicemo mi gradjani

.....da,pogubno vodjenje ekonomije je stetno po Srbiju
 
da demokrate lazu kako zinu dokazuje i ovaj komentar

ja zivim u londonu i znam da cak ni ovde kilogram svinjskog buta nije 800 din, tj oko £ 7.5, a kamoli u nemackoj gde su cene hrane nize. ono sto takodje znam je da sam provela novogodisnje praznike u srbiji, beogradu, i bila veoma iznenadjena cenama svega, hrane, odece, i to ne u odnosu na plate i standard u ovim zemljama, vec u apsolutnoj, konvertovanoj, vrednosti. ono sto ne znam je kako, s obzirom na to, u srbiji nema i vise ljudi koji umiru od gladi ili hladnoce.
(ivana, 21. januar 2008 11:46)
 
ljudi izgleda da nam nece preostati nista drugo nego da idemo u makedoniju po meso.

tamo je verovali ili ne 200 dinara nasih kilogram svinjskog vrata, a 250 kilogram pecenice. 3 puta jeftinije nego kod nas , a sa ovim novim "demokratskim cenovnikom mesa" bice 6 puta jeftinije nego kod nas.

jel to ko onaj bigmek od 95 centi?
cim ti to kazes, znaci da je realna cena mesa oko 400-500 u makedoniji :)
 
pisu demokrate na sajtu b92

kao kazu , cena mesa je "nerealno niska" 300 dinara za kilogram svinjskog buta, dok recimo u Nemackoj isti taj kilogram kosta 800 dinara.

Zakljucak demokrata: Meso mora da poskupi na 800 dinara kao u Nemackoj.

Samo su nekako zaboravili da uporede plate u nemackoj i plate u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=21&nav_category=9&nav_id=281372

sve u svemu meso ce da poskupio za duplo usled haoticne i neplanirane demokratske agrarne politike, a cenu svega toga platicemo mi gradjani
Они имају пара..један дан има да захтеВАЈУ ЧИПОВЕ
 
bato ti i dalje lupas iste gluposti. poenta je da u americi imas u svim tim restoranima brze hrane sendvice koji su "na akciji". Tako u Meku imas svakih mesec dana neki proizvod cija je cena 2-3 puta niza od regularne. Otuda i big mac za 95 centi. To je marketinski trik/kampanja te kompanije napravljena sa ciljem privlacenja sto veceg broja potrosaca. To opet znaci da moja konstatacija, da u Americi mozes kupiti big mac za 95 centi odgovara realnom stanju stvari.

Trece plate u americi su negde 10 puta vece nego ove u srbiji a u srbiji je sve skoro skuplje nego tamo.

To samo pokazuje besmisao i promaesnost vase demokratske makroekonomske politike.

To samo pokazuje da ste vi i ovom narodu i ovoj drzavi -****** majku.

Rast cena mesa za duplo uostalom to i dokazuje.
 

Back
Top