Parametri za umrezavanje
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Parametri za umrezavanje

Dovla
    Guest

Podrazumevano Parametri za umrezavanje

Imam dva racunara sa mreznim karticama, na kojima su XP-ovi i ukrsteni mrezni kabal ali ne znam kako da podesim one IP adrese i ostale parametre pa ako neko moze da mi kaze i skrenite mi paznju na sve detalje koji mogu biti problem. Unapred hvala!!!

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Treba da postavis dva parametra da bi se kompjuteri "videli":
    1. Moras da ih stavis u istu "radnu grupu" (desni klik MY COMPUTER > PROPERTIES > COMPUTER NAME > dugme CHANGE u donjem delu prozora. Moras dati isto ime radne grupe na oba kompjutera (npr. RADNAGRUPA ili BILOKOJEDRUGOIME)
    2. Odes do NETWORK CONNECTIONS i kliknes na LAN konekciju desni klik pa PROPERTIES. Nadji tu TCP/IP i klikni na njega da ti se otvori prozor gde te pita za IP adrese. Imas opciju OBTAIN AUTOMATIC IP ADDRESSES i USE FOLLOWING IP ADDRESS. Selektiraj ovo drugo i upisi na jednom racunaru 192.168.0.1 i 255.255.255.0 (ovo upisujes u sledecem redu, za SUBNET MASK), a na drugom racunaru 192.168.0.2 i 255.255.255.0, i to je to!
    Postoji i opcija da prodjes kroz NETWORK WIZZARD,ali ti je ovo jednostavnije.
    Kada promenis ime radne grupe (proveri ako su ista imena vec ne moras ni menjati, moras restartovati komp da bi se to primenilo.
    Ako imas neki FIREWALL kao npr. Zone Alarm, on nece dozvoliti pristup racunaru dok ga ne iskonfigurises, ali ako ne znas to da uradis, jednostavno ga iskljuci.
    Ne bi trebalo da bude nikakvih problema, samo SHARE-uj nesto i to ce ti se pojaviti u MY NETWORK PLACES, i pici!!!
    Pozdrav!

Slične teme

1. Parametri za MMS
    Autor rocker_90 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.05.2007., 13:28
  2. gprs parametri
    Autor bane81 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.12.2005., 19:43
  3. parametri
    Autor djurdje91 u forumu Mobilna telefonija