kako natjerati machku da se okupa???

Moj mačor voli da se kupa. U početku se bunio i grebao, sad mu ne smeta.
Kupam ga jednom u mesec dana. Napunim lavor toplom (ali ne previše toplom) vodom, stavim ga unutra (vode ne sipam puno, samo mu šapice budu umočene) i onda ga polako perem. Obično ga deo po deo posipam vodom iz druge posude. Koristimo Vini Pu šampon :heart:

Kad završimo šamponiranje onda ga isperem mlakom vodom, uvijem u peškir i protrljam da upije vodu da ne kaplje po kupatilu a onda palim fen :manikir: Za pola sata uspem da ga okupam i osušim bez problema (a nije kastriran pa da mu je svejedno). Veća muka mi je seckanje noktiju, tu se baš protivi :besna:
 
Mace se ne kupaju, postoje specijalne vlazne maramice za macke, probaj da odes u neki opremljeniji pet shop pa pitaj... Tim vlaznim maramicama lepo obrises macku, pustis da se osusi a onda dobro iscetkas cetkom za macke. Deterdzent koji je u vlaznoj maramici (oprez- mora biti namenjena mackama - ne koristi obicne vlazne maramice nikako!!!!) ne bi trebalo da skodi macki kada se posle lize. Sve u svemu, ne pokusavaj da preterano kvasis macku, nema potrebe, ako je mnogo prljava ponovi proces sa maramicama par puta nekoliko dana za redom.
 
ako ne nadjes maramice, cetkaj macu tako da uklonis dlake koje su otpale, ali se i dalje nalaze u krznu. to ce otkloniti prljavstinu, a dlaka ce postati sjajnija. ako nemas cetku za macke, probaj da koristis cetku za uvijanje kose (ako je macina dlaka kratka naravno- ako je duga ne pokusavaj)!
Pozdrav!
 
Ja redovno kupam obe moje macke .Jedna je zenkica a drugi je muzjak.
Jeste da se muzjak protivi ali sta je ,tu je.Ne zelim da moji ljubimci imaju i svije ljubimce na sebi.
Ma ko nevoli da bude cist

Slavka, ako ih očistiš od parazita kupanje neće biti potrebno...
Mace su poznate po tome da su uvek čiste i da vode o tome računa, ali naše ''čisto'' i njihovo ''čisto'' mislim da nije isto...
 
Macke nisu za kupanje,..one se same ciste,..

A ti mislim da zaj,ebavas ovde ljude,....

Zavisi. Kratkodlake mačke, ove naše domaće se sasvim dobro brinu o higijeni i umršeno, zaprljano krzno je obično simtom neke bolesti ali prerano odvojeni mačići npr. nisu imali od koga da nauče da se umivaju, dugodlake mace s tim imaju malo više problema, rasne izložbene mačke MORAJU da budu okupane...

Ja redovno kupam obe moje macke .Jedna je zenkica a drugi je muzjak.
Jeste da se muzjak protivi ali sta je ,tu je.Ne zelim da moji ljubimci imaju i svije ljubimce na sebi.
Ma ko nevoli da bude cist

A ti si druga krajnost. Poslušaj Pussy i makar im proredi kupanje, uništićeš im kožu a samim tim i imuni sistem! Najbitnije je da ih redovno čistiš od parazita, kako spoljašnjih (buve, krpelji, šuga...) tako i unutrašnjih.

Slavka, ako ih očistiš od parazita kupanje neće biti potrebno...
Mace su poznate po tome da su uvek čiste i da vode o tome računa, ali naše ''čisto'' i njihovo ''čisto'' mislim da nije isto...

Mačke koje umeju same da vode računa o higijeni prosto mirišu kad završe svoju toaletu. Ali ja ću Bilija morati da počnem češće da obilazim i da ga navikavam na četkanje jer je bio mnooogo mali kad su ga vlasnici njegove majke izbacili. z:cry: A i biće (izgleda) pufnast, možda neki poludugodlaki tip, stvarno mu treba pomoć.
 

Back
Top