Hocu da budem programer,sta da upisem?!

S

SluX

Gost
Zelim da se bavim programiranjem(video igrica uglavnom).Vec sam u tom poslu ,ali sam maturant, pa me zanima sta dalje?Da li mozda nesto u inostranstvu?
Ako neko zna, molim da mi odgovori(ipak je moj zivot u pitanju).
Mislio sam da upisem matematicki u Bgu, ali mi neko rece da ima neka dobra visa skola....

Pomagajte!
 
Sta god da upises kod nas, nece naciniti programera od tebe. Tuzno ali istinito...

Ako imas para za bacanje, upisi VETS, jer mislim da ce od sledece godine ponuditi i Game Development smer...

Ako imas vremena za bacanje, upisi ETF...

Ako nemas nicega za bacanje, kupi knjige, zagrej stolicu, i postani programer ;)
 
pa ne mozete coveku da kazete da ne upishe nista... tema ti je skoro ista kao ona sa fax-om, ali da se ne lazemo ovde nema bash puno posla za programere ma sta ti neko kaze, tako da vecina zavrsi u inostranstvu a tamo su jedino priznate diplome etf-a i matf-a.....sto se tiche matf-a ti mozes i da se prebacujesh sa smera na smer ako ispunish odredjene uslove pa ako ti se nesto ne svidja mozes se prebaciti na laksi smer i sl... ali da bi naucio naravno morash sve sam, nema tog fax-a (sem negde u inostranstvu gde se radi u manjim grupama) koji ce te nauciti, oni te mogu nauciti vishe teorijskom delu (algoritmi, matematicki delovi potrebni za odredjene vrste programiranja i neke stvari koje neces drugde nauciti tipa lex,yacc...)
 
Pazi vako,
ja sam ove god upisao PMF u Mitrovici, odsek informatika (mislim da ga jos ima u Nisu, Cacku, NPazaru i BGu).
Fax traje tri godine (6 semestra) i imas 38 ispita. Matematiku imas samo u 1. god (sto je za mene lepo :)) tj. tri matematike, analizu, logiku i algebru, dalje imas, informatiku, engleski, programiranje (pascal u prvoj) i onda pocevsi od druge god radis sa ozbiljnijim stvarima... (C/C++, MySQL, PHP, ASP, ASS...). Sto je meni najlepse, na kraju, zadnjeg, 6. semestra opredeljujes se za svoj 'status', Informaticar medicine, inf. ekonomije ili opsti informaticar (ako uzmes opsti imas sve ukupno 49 ispita, loodo)... A da, receno nam je da se taj zadnji semestar odrzava negde na zapadu, sa strancima...
Sve u svemu fax je loodilo, samo da proguram ovu odvratnu matematiku sa glupim matricama, integralima, trig. funkcijama....
Uf breeeeeeeee....
Pozdrav
 
SluX:
....onda u valjda upisati Matf,smer racunarstvo i informatika.
Hvala vam.

Bezi od PMF - a sto dalje mozes. Sestra mi je tamo, bas na racunarima i informatici. Mogu ti reci da su profesori totalni kreteni, a i program je bas preeeooobiman! ETF ili FON? Savetujem ti FON. Nece ti oduzeti toliko vremena, nema mnogo gluposti koje moras da ucis i sto je najbitnije ostace ti dovoljno vremena da se sam nadogradjujes. Na kraju ces imati univerzitetsku diplomu & znanje koje si stekao sto na FON-u sto samostalno! Ako odes na ETF na samostalno unapredjivanje zaboravi. Naucices milion gluposti iz oblasti koje te ne interesuju i koje nikad neces upotrebiti. Ne shvatite me pogresno, sve su to sjajna znanja, i ja bih voleo da znam jos masu stvari, ali ne mozes biti strucan u toliko stvari, niti mozes da se posvetis svemu tome.
Znaci FON 8)
 
poruka svih odgovora: od izvora vode tri putica :O) a mozda i vishe, a koji god odaberesh zajebaces se....treba imati na umu da ako zavrsis na pmf-u a ne uspesh kao programer mozes da drzis casove mate, za to uvek ima zainteresovanih, dok ako zavrsis fon a ne uspesh kao programer mozes da se j.... u bulju.......ne, ne, da budes organizator........ekonomista :o) svi "veliki" programeri kad odu na fon zavrse u tom smeru.......nije mi jasno samo zasto, bilo bi lepo da neko objasni....
 
U PRAVU SI!

strani placenik:
SluX:
....onda u valjda upisati Matf,smer racunarstvo i informatika.
Hvala vam.

Bezi od PMF - a sto dalje mozes. Sestra mi je tamo, bas na racunarima i informatici. Mogu ti reci da su profesori totalni kreteni, a i program je bas preeeooobiman! ETF ili FON? Savetujem ti FON. Nece ti oduzeti toliko vremena, nema mnogo gluposti koje moras da ucis i sto je najbitnije ostace ti dovoljno vremena da se sam nadogradjujes. Na kraju ces imati univerzitetsku diplomu & znanje koje si stekao sto na FON-u sto samostalno! Ako odes na ETF na samostalno unapredjivanje zaboravi. Naucices milion gluposti iz oblasti koje te ne interesuju i koje nikad neces upotrebiti. Ne shvatite me pogresno, sve su to sjajna znanja, i ja bih voleo da znam jos masu stvari, ali ne mozes biti strucan u toliko stvari, niti mozes da se posvetis svemu tome.
Znaci FON 8)
 
iz te grupe, ETF-ovci, ali samo oni sa 'inspiracijom' i velikim interesovanjem za oblast... Jer hteli mi to da priznamo ili ne, poznavanje hardvera i kako sve to funkcionise pomaze programerima vise nego znanje nekih fanaticno-bezobraznih matematickih algoritama... izuzev ako ne planirate da se bavite kriptografijom ;)
 
Lord British:
Sa PMF-ovcima kao radnom snagom programerskom, imam samo losha iskustva. U vecini sluchajeva, bubalice koje misle da ce ih taj PMF nuchiti svemu na ovom svetu. Chim se zapne oko nechega, izgovor je "nismo MI to ni pominjali, ni uchili".
Ma bre, nijedan faks vishe ne vredi nichemu.

pa i ja tako razmisljam na etfu sam...ali cini mise da na pmfu rade vise prakticnog programiranja nego mi, mada je gradivo otprilike isto. a i oni valjda poznaju arhitekturu donekle. nama samo izdrljaju gradivo i mars na ispit
 

Back
Top