Glad za ljubavlju

®

Buduća legenda
Poruka
31.888
Utoljiva?
Beskrajna?
Slađa od njenog zadovoljenja?


Kakva?

Uz sve dezerte kojima me je posluživao sticaj okolnosti na meniju ženskog šarma, uviđam da je kod mene — trajna.
 
Mislim na Ljubav, a ne na ljubav neku konkretnu, projektovanu u jedno biće...

Beskrajna je. Nedeljiva i razdeljiva. Neprekidno i neprekinuto davanje i upijanje u sebe.

Na nekom izvoru se utoliš, onda je drugome pokloniš, pa se onda vrati, novija, svežija,... Drugačija, a uvek ista, jedna i jedina, toliko naša i toliko svačija...

Na nekim izvorima ožednimo, ali to ne znači da nije bilo ljubavi, ne znači... Možda je samo sunce u nama, nad nama, pod nama... suviše jako grejalo, suviše smo goreli... vode nisu nas mogle stići i preći...

Ako ljubav preojektujemo samo na jedno biće, zarobili smo je. Rastužili je. Zaslanili.

Treba je podeliti na više ljudi, više stvari... Samo tako ona postaje i ostaje celina, radosna slika mozaika... Jedan deo slagalice nikad ne može da nam pruži čak ni lepotu nagoveštenog u odnosu na ono što složenost nam da...

Čak i kad se presitimo, čak i kad se ne zasitimo, Ljubav je... KRUG...
''Ovaj krug sam smislio, ovaj krug sam stvorio''...

Sami je od sebe puštamo, sami je u sebi stvaramo, samo prepušteni njoj i oslobođeni strahova, možemo naučiti da budemo nešto više od ovoga sada, nesebični a svoji...
 
®:
Utoljiva?
Beskrajna?
Slađa od njenog zadovoljenja?


Kakva?

Uz sve dezerte kojima me je posluživao sticaj okolnosti na meniju ženskog šarma, uviđam da je kod mene — trajna.


utoljiva-naravno ...ali posle nekog vremena smo opet gladni...do ručka...:) bitan je dobar apetit...:)

beskrajna- da...traje koliko i sam život...

slađa- nije...ko još uživa kad je gladan ? :roll:
 
Ma kome treba ljubav pored niških duvanskih čvaraka?
pa red čvaraka, red barenih paprika, red čvaraka, red turšije, red čvaraka, red kisleog kupusa... joj, jos samo 10 dana a posle postim! Oce Makarijeeeeeeeeeeee!
 
Milim da je nešto Dinkić pričao tako... na nekom gostovanju na Ekonomskom fakultetu... Bolje je da čovek bude malo gladan, nekad je to fizički podnošljivije nego kad se prezasiti, pa ne može da svari... :)
 
A jeSI (li) SE TI_TO jutros digla na jednu od :lol:dojčica:lol: te... ne da si promiskuitetna, nOgE... ovo, do kraja neĐelje, razvratom sluti :)

Jer, šta sad ja, kraj zamandaljenih dućana, da pomislim... kad mi se fabrika slatkorja i čokolejda ovako vrti®epno nudi? :P
 
I beskrajna i utoljiva .. znachi, beskrajno (dozivotno) cemo imati potrebu za ljubavlju, a ako imamo srece par puta u zivotu ta glad bice i utoljena.

Ne, nije sladje ocekivanje od zadovoljenja.

Bash kao shto nikada nisam razumela stihove pokojne Desanke - ne, nemoj mi prici .. :)


Dobro je ona sve rekla, samo sto mi sve krivo tumacimo pa i njene stihove. Naime ona je mislila "ne, nemoj mi prici" u momentu kad joj se ne torba.
 

Back
Top