Problem sa stomakom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Protekla dva meseca su mi pravi pakao.
Ne mogu nista da jedem jer sve sto pojedem i popijem izaziva teske grceve.Gotovo tokom celog dana me muci osecaj nadutosti i mucnine koje se zavrsava tako sto naprasno izgubim ravnotezu i posrnem napred sa trenutnim gubitkom osecaja za prostor i vreme.To traje sekund-dve i nestane.
Ocajan sam jer me lekari ne shvataju za ozbiljno jer su mi rezultati u redu, kako kazu "pilotski".
Jedino sto gastrolog predlaze da gutam sondu kako bi uzeo uzorak sluzokoze zeluca zbog analize na bakteriju.Koliko znam to je helikobakterija i ona moze da se eliminise na vise nacina.Ne zelim da ponovo gutam sondu jer sam imao lose iskustvo sa tim.

Interesuje me da li je ko imao slicna iskusta i da li zna da li mogu naci negde neku strucniju pomoc,nekog ko ce da me saslusa od pocetka do kraja?U mojoj sredini sve su sami palamudici od lekara.
 
Helicobacter se moze identifikovati iz krvi, dakle to nije problem.
Medjutim gastroskopija pokazuje pravo stanje stvari u jednjaku, zelucu, i nije bas toliko strasno.
Imala sam ih 5 pa znam o cemu pricam.
U nekim od ustanova se gastroskopija moze raditi i u kratkotrajnoj opstoj anesteziji.osnovno je postaviti pravu dijagnozu, pa ako treba i malo se pritrpeti, i to je bolje nego ne znati sta je problem.
 
Stvarno ti se divim! :shock: PET PUTA?

Trpeo sam ja i naizgled gore stvari.Mislim na fizicke bolove.
Ipak,imam fobiju od te gastroskopije.Ma daj ja se davim klad popijem brufen.Imam taj trip da ne volim strano telo u ustima.
Proslog puta na gastroskopiji sam sutnuo doktorku.Mislim,refleksno.Imao sam trip da cu da se ugusim.A to mi je glavna fobija u zivotu.

Ipak ti hvala na ukazanom vremenu.
 
Evo koliko je prošlo od kada sam postavio ovu temu i sve je bilo ok do sinoć.
Probudio me je jeak bol u predelu dijafragme.Naravno imao sam proliv.
Sad mi je lose.Čim nešto stavim u stomak odmah kreću grčevi.Ipak počinjem da mislim da je uzrok mikrobiološki.
Ovih dana sam imao povremen problem da me malo zaboli stomak ali da mi potom otkide bol u predelu srca sa prolianjem hladnog znoja.
Da li to može da bude uzrok stomačnih problema?
Počinjem da se brinem i verujem da ću koliko sutra da odem po uput da odležim malo u bolnici.Ja više ne mogu ovako.

Velika je verovatnoća da sam i napet ali sam jednostavno zarad sebe sve odbacio što me nervira.Istina, prošle godine sam leče od anksiozne depresije i već pet meseci nisam okusio leka.Sve je bilo super sem ovoga što je ispalo od pre mesec i nešto dana.
 
Aha, da - ti samo pozelis d ate malo prime d alegnes u bolnicu i svi odmah potrce da ti prostru crven tepih i pitaju samo oces li jednokrevetnu sobu ili apartman?! :shock: Pa ne ide to tako covece! Valjda s erade neke osnovne analize (krvna slika, biohemija, urin), valjda se uradi dijagnostika (gastroskopija, test na Helicobacter, paraziti iz pregleda stolice itd). Ili msilis - ko god povraca i ima proliv - pravac mu se obezbedi soba na odeljenju, da malo polezi? Ej, svasta od coveka! A osim toga - mogao bi ti malo i do psihijatra na kontrolu, slutim od kad ne pijes lekove da nisi ni bio....
 
Mnogo pametuješ a u stvari samo palamudiš.Za koga me ti smatraš?Za budalu?
I ja znam da se u bolnicu ne ide tek tako ali ako si budući zdravstveni radnik i imaš dosta tamo prijatelja može nešto da se uradi.
Što se tiče psihijatra,to mi ne pada na pamet.Da odem i opet mi prepiše istu gomilu lekova od kojih postanem običan zombi, bez svesti i razuma.
 
Da odem i opet mi prepiše istu gomilu lekova od kojih postanem običan zombi, bez svesti i razuma.

Hehe tako poznato:lol:

Nego WW jel ima neki psihijatrijski bolesnik koji pije te lekove jer shvata da su mu potrebni? Sto po forumu, sto po filmovima, serijama a i u svakodnevnom zivotu svi izgovaraju ovu cuvenu recenicu koju sam citirala. Iako nije, meni je vec postalo smesno:roll:

I ja znam da se u bolnicu ne ide tek tako ali ako si budući zdravstveni radnik i imaš dosta tamo prijatelja može nešto da se uradi.

Moze naravno, i zbog takvih koji imaju vezu nema mesta za ozbiljne bolesnike kojima je ozbiljno potrebno bolnicko lecenje a ne vama koji bi da se izlezavate jer vas mrzi da se malo rastricte po gradu po par analiza. Nego ko gospoda-u bolnicu pa da vam dolaze na noge po analize:shock:
 
Mnogo pametuješ a u stvari samo palamudiš.Za koga me ti smatraš?Za budalu?
I ja znam da se u bolnicu ne ide tek tako ali ako si budući zdravstveni radnik i imaš dosta tamo prijatelja može nešto da se uradi.
Što se tiče psihijatra,to mi ne pada na pamet.Da odem i opet mi prepiše istu gomilu lekova od kojih postanem običan zombi, bez svesti i razuma.

Uh...vidis....pre nego sto te javno opomenem zbog nacina na koji komuniciras samnom da ti odgovorim na postavljeno pitanje: takoreci - da.

A sad, smatraj se javno opomenutim.
 
Hehe tako poznato:lol:

Nego WW jel ima neki psihijatrijski bolesnik koji pije te lekove jer shvata da su mu potrebni? Sto po forumu, sto po filmovima, serijama a i u svakodnevnom zivotu svi izgovaraju ovu cuvenu recenicu koju sam citirala. Iako nije, meni je vec postalo smesno:roll:



Moze naravno, i zbog takvih koji imaju vezu nema mesta za ozbiljne bolesnike kojima je ozbiljno potrebno bolnicko lecenje a ne vama koji bi da se izlezavate jer vas mrzi da se malo rastricte po gradu po par analiza. Nego ko gospoda-u bolnicu pa da vam dolaze na noge po analize:shock:

Analize ne pokazuju sve samo to da ti kažem.Uradio sam ih i relativno su normalne.Smatram da je stvar makroskopska više nego mikroskopska.Zato bih otišao da odležim malo kako bi me spremili za stvari koje bi mi mogli uraditi.
NIje lepo što ovako pričaš o drugim ljudima.Svako ima pravo na svoje zdravlje i kako će da se leči.A pravi zdravstveni sistem treba da fuinkcioniše baš onako kako si rekao - da dolaye na noge po analiye.Nije bas po analiye vec da na mestui otkriju problem čak iako ga ponekad i nema.Doro,naše zdravstvo je druga priča.
 
Aha, da - ti samo pozelis d ate malo prime d alegnes u bolnicu i svi odmah potrce da ti prostru crven tepih i pitaju samo oces li jednokrevetnu sobu ili apartman?! :shock: Pa ne ide to tako covece! Valjda s erade neke osnovne analize (krvna slika, biohemija, urin), valjda se uradi dijagnostika (gastroskopija, test na Helicobacter, paraziti iz pregleda stolice itd). Ili msilis - ko god povraca i ima proliv - pravac mu se obezbedi soba na odeljenju, da malo polezi? Ej, svasta od coveka! A osim toga - mogao bi ti malo i do psihijatra na kontrolu, slutim od kad ne pijes lekove da nisi ni bio....

payback time... WdW hodajuce zlo :-)
 
Evo koliko je prošlo od kada sam postavio ovu temu i sve je bilo ok do sinoć.
Probudio me je jeak bol u predelu dijafragme.Naravno imao sam proliv.
Sad mi je lose.Čim nešto stavim u stomak odmah kreću grčevi.Ipak počinjem da mislim da je uzrok mikrobiološki.
Ovih dana sam imao povremen problem da me malo zaboli stomak ali da mi potom otkide bol u predelu srca sa prolianjem hladnog znoja.
Da li to može da bude uzrok stomačnih problema?
Počinjem da se brinem i verujem da ću koliko sutra da odem po uput da odležim malo u bolnici.Ja više ne mogu ovako.

Velika je verovatnoća da sam i napet ali sam jednostavno zarad sebe sve odbacio što me nervira.Istina, prošle godine sam leče od anksiozne depresije i već pet meseci nisam okusio leka.Sve je bilo super sem ovoga što je ispalo od pre mesec i nešto dana.

manite se tih usputnih forumskih dijagnoza, trebalo bi da konacno rascistite da li je u pitanju organsko oboljenje ili funkcionalni problem... znaci, resite se da odradite sve neophodne analize, pretrage cak i one invazivne kao sto je sonda... a i to je jedno iskustvo (doduse nije bas mnogo lepo) i jedini put da pomognete sebi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top