pervezija i ljubava dali idu jedno uz drugo

Da bismo ti odgovorile na ovo pitanje, prvo moras definisati - sta je to perverzija. i sta je to, po tvom misljenju - ljubav.
Inace, po definiciji, perverzija je ono sto ne prija oboma partnerima. Dakle, sve sto oboje vole je normalno.

Kao prvo - rekao si 'nema ljubavi bez sexa'. Ima je, naravno, ali je ljubav potpuna tek sa sexom.

Svi mi imamo fantazije. neko vece, neko manje. Neko ih nikad ne prizna, a neko je vrlo otvoren i po tom pitanju. Ako si sa osobom koju volis i u koju imas beskrajno poverenje, ne vidim zasto joj ne bi priznao svoju tajnu i pokusao da sa njom to i ostvaris. Mozda se partneru i svidi tvoja ideja, i onda nadjete novi nacin za uzivanje...

Komunikacija izmedju partnera i poveravanje je vazno i u sexu, ne samo u ostalim oblastima zivota.

Pitanje je pomalo nejasno... moze se i protumaciti kao 'Da li ima ljubavi bez perverzije'. Pa, ne mora svaka ljubav i svaki sex ukljucivati perverzije. Jer, perverzija nije nesto sto je vezano direktno za partnera sa kojim smo, vec je vise odlika nase licnosti i slonosti ka necemu.
 
goodday:
typhoon:
Incognito:
hmmm... a da neko proba da definise perverziju?

Ja zaista ne znam sta je perverzija, pa me prosvetlite ;)
Hmmmmmmmm ne znam ni ja ,stvarno!!! Nek' prosvetli neko i mene.....
-pa otprilike "ono shto jedan nece a drugi hoce",kako se to razlikuje od silovanja?....naka bude moje pitanje :)
Ihhhhh bre.... pa tek si me sad zbunio!!! Jos uvek cekam na tu svetlost... :D
 
*
PyramidSunsetthumb.JPG

-istodobno i slika perverznog uma.....ali ne svakog :lol:
 
ne slazem se sa kraljicom po pitanju definicije perverzije.koliko znam zoofilija je tezi oblik seksualne perverzije ali ako neka kuca sexa zenu pa oboje uzivaju onda to nije perverzija????da ne spominjem nekrofiliju,jedna strana uziva a druga se ne moze izjasniti :shock: perverzija je jednostavno devijantni oblik seksualnog ponasanja koji izlazi van odredjenih normi koje su postavljene onog momenta kad je covek postao porodicno bice znaci izasao je iz sablona plemena,grupe...i grupnjaka :lol: .e sad,po misljenju nekih puritanaca cak i oralni sex i svaki drugi polozaj osim misionarskog spada u perverzije.ono,otpozadi da ne spominjem :lol:.dalje ne bih razglabao posto nisam zensko,ovo naprosto da malo bude jasnije o cemu se prica.pozdrav
 
urgh:
ne slazem se sa kraljicom po pitanju definicije perverzije.koliko znam zoofilija je tezi oblik seksualne perverzije ali ako neka kuca sexa zenu pa oboje uzivaju onda to nije perverzija????da ne spominjem nekrofiliju,jedna strana uziva a druga se ne moze izjasniti :shock: perverzija je jednostavno devijantni oblik seksualnog ponasanja koji izlazi van odredjenih normi koje su postavljene onog momenta kad je covek postao porodicno bice znaci izasao je iz sablona plemena,grupe...i grupnjaka :lol: .e sad,po misljenju nekih puritanaca cak i oralni sex i svaki drugi polozaj osim misionarskog spada u perverzije.ono,otpozadi da ne spominjem :lol:.dalje ne bih razglabao posto nisam zensko,ovo naprosto da malo bude jasnije o cemu se prica.pozdrav
slazem se i dodajem...perverzija ide od malih pa do onih banalnih,naravno i to sta je za koga sta npr:ja lizem sladoled neko treci me posmatra za njega ja mogu da budem perverzna-tj. taj moj nacin radnje, na njega moze tako da deluje, a ko zna sta je tog trenutka u mojoj glavi,ja ne vidim sebe(meni je to normalno ali ne i za druge,svi smo razliciti i granice su drugacije.. :roll:
 
Perverzija je ne ono sto se jednom svidja drugom ne, nego nesto sto nije uobicajen sablon ponasanja u sexualnom odnosu, tu se mogu ubrajati i sado-mazo odnosi, razne filije tipa pedofilija, nekrofilija, prljavije stvari tipa pissing... itd. Ali za neke ljude je perverzija nesto sto za druge nije.Za neke ljude je perverzija nacin na koji se izrazava, pa tu pomenemo i lazni moral, "Ju kako si perverzan", sto nema nikakve veze sa perverzijom... Moram da zurim inace bih ja jos pisala... pisacu popodne :)
 
dulex:
ljubav ? sex? nema ljubavi bez sex ali dali je i perverzija ukljucena u to ! hajde da zapocnemo tu diskusiju pa da vidimo misljenje devojaka iskljucivo me interesuje

Dakle, jos jednom:

Kada napises "dali" to u nasem jeziku ima sasvim drugi smisao (glagol "dati" u proslom vremenu treceg lica mnozine) od "da li" u smislu upitnog oblika koje je trebalo ovde biti upotrebljeno...
Nisam mislila nista lose i izvinjavam se sto reagujem... Pozdrav!
 
e bas ste me zaintrigirali, pa rekoh da vidim sta stoji u recniku i evo, bolje je objasnjen adjektiv nego imenica (?):
perverzno (adj.): od lat. perversus = iskrivljen, uvrnut (adj.) 2. deo od pervertere: 1) (narocito u sexualnim odnosima) neprirodno
2) (kolokvijalnlo, cesto i emotivno preterivanje ) preci granicu dozvoljenog
sinonimi: lose, absurdno, veoma neuobicajeno

that's all :wink:
 

Back
Top