URAN

Za bavljenje astrologijom u praksi treba oprezno prići ukoliko klijent ima aspekt Urana sa Marsom. Cest je slucaj, posta su oba planeta demonska da se upadne u konflikt, narocito ukoliko klijent nosi konjukciju dva tela ili kvadrat. Uran vlada astrologijom i jedan je od parametara koji nose i astrologe, samim tim ukoliko pravi ugao sa planetom rata treba se biti oprezan i znati da je klijent pod stelarnim uplivima koji garantuju da se aspekt mora ispoljiti. Cest je slucaj mnogih da su imali neprijatnosti sa ljudima koji nose ovaj aspekt.

Biti oprezan i kada su dva tela vezana dobrim jer oba su malefika, aspekt je nezahvalan i za same astrologe ukoliko ga imaju, narocito kada se u pomocnim prave losi uz nosioce ili se natalno nalaze u losim poljima.
 
Konjukcija Urana sa IC? Da li ovo doprinosi nepostojanju vezanosti za porodicu? Plus kvadrat sa Marsom u sedmoj, koji je u konjukciji sa Mesecom.

Kojim Mesecom, natalnim, tranzitnim ....
Koliko si ovde, procitala si da aspekt sam za sebe ne moze reci nista i.... opet ko ostali, vrtis istu plocu. Sta si ti, robot ili samo dokona ubijas prokletu dosadu?



Nemas dobre butine, mlitava si. Uran vaja listove.


Uran kvadrat Mars
Zeljena a neuspela avantura. Utoliko bolje. Aspekt razara i druge dobre.

Uran trigon Mars
Nezeljena veza; jedna strana hoce odmah, druga odbija. I obratno. U erosu se nesto prekardasi. Podnosljiv politicki brak.
 
Kako se aktivira T kvadrat gde je uran zizna planeta, a u kvadrati sa marsom i saturnom?? Negde sam procitala da ce ga tranzit planete preko puta tog T kvadrata aktivirati..Zar ne bi bilo logicno da se aktivira i tranzitom preko bilo koje planete koja je u konfiguraciji..I da li samo tranziti sporih planeta mogu aktivirati T kvadrat ili to moze i neka brza planeta..Ako ima neko voljan da objasni bilo bi super :)
 
Kako se aktivira T kvadrat gde je uran zizna planeta, a u kvadrati sa marsom i saturnom?? Negde sam procitala da ce ga tranzit planete preko puta tog T kvadrata aktivirati..Zar ne bi bilo logicno da se aktivira i tranzitom preko bilo koje planete koja je u konfiguraciji..I da li samo tranziti sporih planeta mogu aktivirati T kvadrat ili to moze i neka brza planeta..Ako ima neko voljan da objasni bilo bi super :)

Mars spada u brze planete, naravno da ga može aktivirati. Može i Saturn kao hronokrator. Posmatraš i njihove dispozitore u tranzitu, eventualno ako natalno imaju kontakt,jedan od okidača...
Ostalo se podrazumeva, tranzit preko neke od natalnih planeta(konjunkcija) u T konfiguraciji, aspekt kvadrata,opozicije.
Dakle, ono staro dobro poznato pravilo- što postoji u natalu, tranzit može doneti. Potvrditi to još nekom prediktivnom tehnikom, nije dovoljno tranzit.
 
Kojim Mesecom, natalnim, tranzitnim ....
Koliko si ovde, procitala si da aspekt sam za sebe ne moze reci nista i.... opet ko ostali, vrtis istu plocu. Sta si ti, robot ili samo dokona ubijas prokletu dosadu?

Sve su natalne pozicije.
Da, ja sam robot i bezveze tumaram ovuda. Pominjem vise od jednog aspekta, valjda je to bitno? Nema potrebe da budes cinican.
Evo karte, zanima me koliko Uran ovde pravi problem i cini osobu zeljnom da bezi od svega - a da ni sama ne zna od cega tacno.
astro_2gw_11_dvl.33081.987.jpg
 
Cetiri glavna Uranova Meseca su Titanija, Ariel, Umbriel i Miranda.
Napad panike donosi aspekt Mesec/Uran.

Iako poseduju malu masu njihovu prirodu bar u osnovnim crtama mogu prouciti astrolozi koji ih imaju dobro polozene, kombinujuci preko aspekata koje prave i uvideti prirodu svakog ponaosob.

sword-mirror1.jpg


napad panike, prva

Tema pocinje 19.04.2010 kada Mesec pravi kvadrat Uranu (8 poruka). Nastavak je dana 27.04. kada Mesec svojoj poziciji od 19.04. pravi drugi aspekt poznat kao trigon (4 poruke).

Kako je zapoceta dok je Mesec obrazovao trigon koji je dobar aspekt, diskusija je tekla konstruktivno do 08.05. staje se kada Mesec dolazi u konjukciju Uranu koji je pri otvaranju teme pravio kvadrat Mesecu (48 poruka). Pravi se pauza od jednog meseca.

Tema se nastavlja dana 12.06. kada Mesec opet pravi kvadrat Uranu. Tema traje do 17.06. kada Mesec izlazi iz aspekta sekstil svoje pocetne pozicije od dana kada je tema otvorena, usput praveci opoziciju pocetku znaka Vodolije ciji je vladar Uran. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja dana 27.08. dana kada Mesec dolazi u konjukciju Uranu. Tece ujednaceno sve do dana 02.09. kada Mesec ulazi u kvadrat Uranu. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja 11.11. kada Mesec ulazi u sekstil Uranu. Obnavlja 17.11. kada Mesec pravi polusekstil Uranu. Nakon toga pise se ujednaceno do dana 24.12. kada Mesec ulazi u polusekstil svoje pozicije i trigon Uranu. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja 21.02. kada juzni mesecev cvor dolazi na tacku Meseca praveci kvadrat Uranu uz severni u kvadratu Uranu. Traje do 02.03. kada se pravi relativno kraca pauza od dvadeset dana, Mesec ulazi u trigon svojoj poziciji od dana 21.02.

Nastavak je dana 21.03. kada Sunce dolazi na Urana a Mesec prolazi istu tacku od 21.02. Traje do 24.03. kada se staje sa pisanjem jer se obrazuje trigon Meseca i Urana.


Da ne listamo do kraja jer ima podosta strana, mozemo se osvrnuti na napad panike, zadnja i videti da je obnovljena juce nakon konjukcije Meseca i Urana i pozicije ova dva u istom znaku.
 
Mladi pevač Petar Knežević pristao je da u jednoj emisiji progovori o prijateljstvu sa Bakijem B3 i tome da je on izigrao njegovo poverenje i ispao nefer, jer se udvarao njegovoj devojci. "Baki me je uhvatio za vrat, uplašio sam se da će me udaviti. Da nije reagovalo obezbeđenje, ne znam šta bi bilo".

Kako ga nije sramota svega što radi i što su mu devojke godišta, gotovo kao njegova ćerka. Najgore je u celoj priči prošao Petar Knežević, koji je ostao i bez druga i bez devojke.

http://www.kurir-info.rs/baki-b3-na...at-mislio-sam-da-ce-me-udaviti-clanak-1140051

postcandidate_9325.jpg


Prva emisija zapoceta je sa jace aspektovanim Uranom koji donosi skandal (kvadrat, tri opozicije) uz Venera 180 Neptun.
 
Natalno mi je smješten u 6. kući, a vlada 9., Ur0Ju u strijelcu, donio mi je nebičan, prilično samostalan, originalan posao u specijalnoj službi, jako sam zadovoljna, nervoze ima kao i na svakom poslu, ali sve je to normalno, i moram priznati da mi je posao za sada izvor najveće sreće u životu.
 
aha, znachi prvi put kod konjukcije meseca i urana tema staje, a drugi put kod konjukcije istih planeta se nastavlja, isto tako kod obrazovanja prvog trigona izmedju ovih planeta tema teche konstruktivno a sledeci put ovakav trigon prouzrokuje zastoj... msm, stvarno...:neutral:
 
napad panike, prva

Tema pocinje 19.04.2010 kada Mesec pravi kvadrat Uranu (8 poruka). Nastavak je dana 27.04. kada Mesec svojoj poziciji od 19.04. pravi drugi aspekt poznat kao trigon (4 poruke).

Kako je zapoceta dok je Mesec obrazovao trigon koji je dobar aspekt, diskusija je tekla konstruktivno do 08.05. staje se kada Mesec dolazi u konjukciju Uranu koji je pri otvaranju teme pravio kvadrat Mesecu (48 poruka). Pravi se pauza od jednog meseca.

Tema se nastavlja dana 12.06. kada Mesec opet pravi kvadrat Uranu. Tema traje do 17.06. kada Mesec izlazi iz aspekta sekstil svoje pocetne pozicije od dana kada je tema otvorena, usput praveci opoziciju pocetku znaka Vodolije ciji je vladar Uran. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja dana 27.08. dana kada Mesec dolazi u konjukciju Uranu. Tece ujednaceno sve do dana 02.09. kada Mesec ulazi u kvadrat Uranu. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja 11.11. kada Mesec ulazi u sekstil Uranu. Obnavlja 17.11. kada Mesec pravi polusekstil Uranu. Nakon toga pise se ujednaceno do dana 24.12. kada Mesec ulazi u polusekstil svoje pozicije i trigon Uranu. Pauza dva meseca.

Tema se nastavlja 21.02. kada juzni mesecev cvor dolazi na tacku Meseca praveci kvadrat Uranu uz severni u kvadratu Uranu. Traje do 02.03. kada se pravi relativno kraca pauza od dvadeset dana, Mesec ulazi u trigon svojoj poziciji od dana 21.02.

Nastavak je dana 21.03. kada Sunce dolazi na Urana a Mesec prolazi istu tacku od 21.02. Traje do 24.03. kada se staje sa pisanjem jer se obrazuje trigon Meseca i Urana.


Da ne listamo do kraja jer ima podosta strana, mozemo se osvrnuti na napad panike, zadnja i videti da je obnovljena juce nakon konjukcije Meseca i Urana i pozicije ova dva u istom znaku.

Ili na drugu temu istog pdf, trenutno aktuelnu. Otvorena u trenucima obrazovanja Mo 90 Ur, tece kontinuirano dva dana, staje kada Mesec prelazi svoju poziciju od otvaranja. Nastavljena nakon pet dana kada ova dva na nebu obrazuju opoziciju.

Mesec dana kasnije noc pre nego je nastavljena Mesec prelazi pocetnu poziciju, u trenutku pisanja posta na nebu pravi Uranu trigon. U samom tekstu pominje se ovo:

I meni se ponekad desava usled pada secera u krvi ili pada pritiska, najcesce u zagusljivim prostorijama, a ponekad i na jakom suncu i nedostatku cistog vazduha i kiseonika i to u periodu od juna do septembra.

U periodu jun/septembar Sunce je najace, tokom pisanja Sunce pravi konjukciju Uranu. Mozemo po polozajima ovih kombinovati dalje ali to nema prakticnu vrednost sem sto se posmatrajuci dogadjaje oko sebe moze uciti astrologija. Jedino tako, nikako drugacije.

1879128_orig.gif
 
Poslednja izmena:
Drzavna sekretarka u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matic otvorila je danas
regionalnu konferenciju „Uloga informacione i komunikacione tehnologije u razvoju inkluzivnog drustva”.

Sunce u tranzitu prelazi preko Urana koji nosi informacione tehnologije, polozen u znak vage. Tatjana je u znaku raka a trgovina zbog Merkura u lavu i Venere o Saturn u blizancima.
 
Urana na Ascendentu imali su Muhamed, Jovanka Orleanka, Gete. Spoj sa svemirom, velike ideje, revolucije, dela. Tesla je imao Urana na Algolu i dobro je sto se povukao iz Filadelfija eksperimenta.
 
Uran mi je u prvoj, ali ne blizu asc, trigon sa mesecom. Obe planete u zemlji. Ovaj aspekt je tek od skoro poceo da se budi, kasnio zbog zemlje. I sad kapiram zasto me niko ne kapira. Cesto sam dobijala komentare da mi logika nije jaca strana.
 
To je tenzija mesec kvadrat merkur. Ali sto se tice uranovog uticaja, tacno je jedna krupna promena emotivne prirode pokrenula totalnu psihofizicku transformaciju. I to dosta kasno, za moj pojam vremena. Ima tu i dodira sa osmom kucom, al ne bih da produbljujem jer i ne znam. Interesuje me astrologija, ali nemam talenta i ne volim da ucim.
 
To je tenzija mesec kvadrat merkur. Ali sto se tice uranovog uticaja, tacno je jedna krupna promena emotivne prirode pokrenula totalnu psihofizicku transformaciju. I to dosta kasno, za moj pojam vremena. Ima tu i dodira sa osmom kucom, al ne bih da produbljujem jer i ne znam. Interesuje me astrologija, ali nemam talenta i ne volim da ucim.

Uran ti se aktivira svojim tranzitom posle tridesete, odnosno tokom četrdesetih godina. Poznat kao ''kriza srednjih godina''. U negaivnim aspektima donosi potrese mozga i silne operacije, pogotovo vezane za matericu kod žena.

Drugi dolazak Urana može biti koban u poznim godinama jer je često uzročnik alchajmerove bolesti.

Ovo se sve vezuje za Prvu kuću.

Od znaka zavisi gde će da udari najviše. Ima tri nivoa jačine, a najgore je kada udari na Asc u Ovnu i to dok tranzitira znakom Ovna. Nervi idu u aut vrlo lako tada.
 
Reguliše svojstvo kuće, odnosno polja u kom boravi znak Vodolije.

Kako utiče zavisi od znaka. Ako je u Biku karakteristike mogu da se izraze kroz pevanje, kuvanje ili baštovanstvo, odnosno osećaj rada (ili lenjstvovanja).

Generalno ne valja da je u Biku jer Uranu tu uticaj slabi, a takođe slabi i sam podznak iliti ono što bi trebalo da krasi taj podznak u prepoznatljivim energijama Bika. Može se dobiti retko piskav ili retko komplikovan govor.

Sa Uranom u 1 osoba će voleti da se oblači drugačije od većine ili će smatrati da treba da se oblači timski. Ako je timsko oblačenje izvan norme onoga što je u društvu prihvatljivo, onda je to veoma primamljivo za osobu sa Uranom u kući 1. Akcenat se stavlja na unikatnost, odnosno na šokiranje okoline.

Sa Uranom koji je baš na Asc može biti mnogo naglih i nepromišljenih pokreta, kao u slučaju bivšeg pevača grupe Nirvana koji je baš imao Uran na Asc-u (doduše blizu je bio i Pluton, ali ipak je Uran tu vodio glavnu priču).

Kada smo kod priče bliskosti Urana i Plutona u kućama 12-1, treba obratiti pažnju i na stil oblačenja Dave Navarro

i7Pkhzwk_400x400.jpg


men-rocking-guyliner-dave-navarro-425x500.jpg


U njegovom slučaju se na licu odmah prepoznaju Merkurovske karakteristike, dnevnog Merkura Device (uredna bradica), sa šokirajućim karakteristikama Urana (biti drugačiji) uz mračne karakteristike Plutona (oči, simbolizam, crno, koža).

a2134cbe0db96b2d74fba688d53467f5--dave-navarro-ink-master-janes-addiction.jpg


Karakteristika Urana koji ima pozitivnu ulogu će uvek kod ljudi sa Asc Uran konjunkcijom davati izrazito svetlo-plave oči. Kada se u to umeša i Venera, dobijaju se modeli poput Bettie Page koja uprkos ogromnoj popularnosti tokom 50ih godina je naglo menjala život (Venera, Vaga) iz šou biznisa ka hrišćanskim misijama.
Imala je niz psiholoških problema kasnije u životu (Uran - Uran).
Njene slike su se često pronalazile kod pilota.

Postoji nekoliko varijacija njenog kombinovanog susreta sa takozvanim ''Rocketeer''-om koji je upravo manifestacija njene prve kuće.

799976b28afafd7ab8d07d5b2ed0dc82--the-rocketeer-bettie-page.jpg


Rocketeer_1.jpg


Uz Pluton koji se tu takođe pojavljuje malčice u trigonu sa Asc.

maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam bik u podznaku, volela bih da jesam. Verovatno se zbog Urana kapiram sa Vodolijama. Opirem se ropstvu sistema. Ipak prednost dajem tradiciji u odnosu na nekonvenciju ( Jarac ), ali ne po svaku cenu. Istina mi je na prvom mestu ( Lav/ V kuca ).
 

Back
Top