URAN

uran u 7. polju,muz genijalac, cudak, ekscentrik ili obican ludak
ili mnogo mladji ili mnogo stariji
nista REGULARNO
i obicno
poz
:)))))

jednom recju "seljak" veseljak :lol: :lol: :lol:
 
kod mene je uran u konjukciji sa plutonom i descedentom znaci i u 6 i u 7. polju.....
uran u konjukciji sa plutonom znaci da je osoba drska, smela, opasna, hrabra, ima neobicne i genijalne kreativne moci, nezavisna je i dinamicna....
ako je meni ova konjukcija sa vrhom 7. polja, to valjda opisuje mog muza? tj prvog....
koga sam vec imala jako davno, i ovo stvarno ne vazi za njega, osim ono : drska i opasna....
a sto se kreativnih moci tice, to nema uopste cak je truba...da je nezavistan i to je diskutabilno jer tip operise tako sto iskoristi sve zivo za lovu i moc, bukvalno pokrade sve materijalno ako moze od nekoga [od mene u ovom slucaju] i tako prosperira i zivi...covek mi je pokrao celu imovinu, ali to je davno bilo i od toga sam se oprostila, i sad ne mogu tu nista da uradim jer sam ovde a ta imovina je tamo...poklonjena njegovoj majci, sto je on uradio....ona je umrla pre nekoliko godina, sad sta ce biti ne znam, i gde se to sad nalazi , ne znam.
 
:)Ajmo malo o uranu,kakve aspekte pravi u vasoj natalnoj karti i da li on ima toliko rusilacku energiju?Verovatno je svako od nas osetio tu njegov upliv nekad ili sad.Ta uskustva bi trebalo preneti i drugima
 
Pa pravo rečeno nisam osetila Uranovu rušilačku energiju, ali jesam kako izgleda kad nečiji Uran kvadrira moj Mesec- takvi ljudi mi unose abnormalnu količinu nervoze.
Uran u mom natalu pravi dosta aspekata: Ur 60 Ma, Ur 120Me, Ur 120 So, Ur 120 ac, Ur 120 MC...vladar 8. polja, a smešten u 5.
 
Samo da dodam, s obzirom da mi je smešten u peto polje, veze su mi uvek počinjale na ''je'n dva'' :), ali takve opstajale nisu.
Venera mi je u Vodoliji i vladar je 11. polja, dakle samo ako mi je neko poznat neko vreme pre ulaska u vezu, ondaK može da prodje. :)
 
Moj Uran je na ASc. u Vagi, kvadrira jedino Veneru u Raku, na MC, i to mu je jedini aspekt. Ima rusilacku energiju jedino u smislu da ne voli nista sto je banalno, sto se isuvise eksponira, sto nije prefijeno. Bar ja tako mislim...Takodje, daje nagle prekide u ljubavi i na poslu. Ne podnosi samozvane autoritete, vec tradicionalne, ali ne bez kritickog razmisljanja. Tako ja vidim taj moj Uran, koji je zaista "buntovan", ali i njegova snaga se moze iskontrolisati ako stvari zavise od tebe. Nije obavezno rusilacki...
 
Uran u strelcu u šestoj kuci, konjukcija sa suncem, merkurom i jupiterom :) + sekstil sa venerom u vagi iz pete kuće = totalni haos kada se aktivira stelijum, burne ljubavi ali i prekidi, iznenadna putovanja...
 
Mocna planeta u mom chartu -jedina iskljucivo pozitivna, tri trigona sa stelijumom
Osetim svaki njegov pokret po chartu, ne mogu reci da je uvek pozitivan. Kad je kvadrirao ac/dc osu jedan brak ostade iza mene, kad je napravio kvadrat sam sa sobom svet sam porusila, medjutim ne bih ga menjala ni za sta!!!
 
Pa pravo rečeno nisam osetila Uranovu rušilačku energiju, ali jesam kako izgleda kad nečiji Uran kvadrira moj Mesec-takvi ljudi mi unose abnormalnu količinu nervoze.

ista stvar i kod mene!

iskreno, ja ni ne pratim njegovo kretanje, valjda zato shto je spor, pa ne umem da iskristalishem shta je njegovo delo a shta ne :lol:
trenutno mi tranzitira 6. poljem - chiji je vladar, a inache je smeshten u 3.
kvadrat sa Ve - mada orbis 10*, kazhu da je prevelik, ali ga ja osecam itekako! Kazhu, da ovaj aspekt treba da se odradi, e ja sam ga odradila par puta :-x Po tranzitima je do skoro bio u konjukciji sa Ve, pa mi je to donelo veze koje su se zavrshavale prije nego su i pocele :lol: ...i malo chudnije tipove 8-)
kvadrat sa Marsom - skoro sam imala saobracajku, tada su po tranzitima Ur i Ma bili u kvadratu, valjda sam pravilno povezala ovaj dogadjaj sa tranzitom
trigon sa MO - to vec ne znam :roll: Mo ima kvadrat sa Sa pa se nadam da mu ovaj trigon sa Ur daje srecniji epilog ili bar ublazhava njegovo dejstvo (mada orbis 10* i to sep.)
 
mislish da je prevelik? :???: moguce, ne znam, dosta sam se chesto nalazila u opisima istog pa sam ga zato spomenula :D
Tebi je verovatno vladar pete ugrozen ili sta slicno.
Opisani aspekt nije zgodan, ali orbis od 10, pa cak i ako je aplikativni primenjiv je SAMO na mesec i evt sunce. Druge planete su iskljucene.

Postavi kartu negde pa se mozemo pozabaviti.
 
Da li to znaci da moj Uran ipak pravi aspekt...tj da se moze smatrati za aspekt trigon sa MO...ukoliko je Mo na 6.10 Raka...a Uran na 27 vage? ..posto ga astro.com belezi...ali sam ja uvek mislila da je tu orbis ogroman....
 
Moj uran u VII kuci, od veza i odnosa pravi vasar!
Jos je u skorpiji, egzaltiran!
Sa ME 120 stepeni I HAVE AN IDEA!!
:)

Jedina planeta u ugaonoj kuci, ima i aspekt 60 sa MC i jos je vladalac 11 kuce..
I ja nemam pojma sta sve to zajedno znaci..
 
Moj Uran je u 9.kuci i to se zapravo kod mene reflektuje na polju fakulteta, jer on sam oznacava revoluciju, i dolazilo je do povremenih prekida, zapravo, ja nisam prekidala studije, ali sam jedan ispit polagala skoro godinu i 3 meseca, i mislim da je to glavni razlog, hocu reci da nisam nikada prekidala faks u smislu da ne idem na ispite i da pravim pauzu, mislim da mi on otezava da zavrsim fakultet, sve mi je lepo islo dok nisam apsolvirala, e onda nailazi taj prokleti ispit i trt. inace uran u momnatalu pravi trigon sa Suncem koje je u 5. kuci i inkonjukciju sa Marsom i Merkurom, obe su u cetvrtoj kuci. Sta mislite vi o ovome, da li je Uran kriv za okoncanje faksa. Uran je u skorpiji .
 
Tebi je verovatno vladar pete ugrozen ili sta slicno.
Opisani aspekt nije zgodan, ali orbis od 10, pa cak i ako je aplikativni primenjiv je SAMO na mesec i evt sunce. Druge planete su iskljucene.

Postavi kartu negde pa se mozemo pozabaviti.

jeste, vladar je Sa, a u egzaktnom kvadratu sa Mo (suvladar Ur u kvadratu sa Marsom)
e taman cu postaviti i kartu negde... hvala ;)
 
Uran mi je u 12. kući, u Vagi, u konjukciji sa podznakom (Škorpionom), u kvadratu sa Venerom i u trigonu sa Suncem, Jupiterom i Saturnom. :)

Je li to dobro?

Utiče li na pojačane predosećaje i predviđanja koje imam?
 

Back
Top