Kako isključiti programe iz startupa

Nerazumem zasto da skida program ako vec u okviru windowsa moze to sto mu treba da uradi.Start run msconfig...Kud ces jednostavnije?Neznam zasto komplikujete.

A shto bi ljudi pravili program ako vec to postoji u win. Razmisli o tome jednog dana.

Autoruns je opste poznat program koji necu objasnjavati, a UT je programcic koji ima uslovno receno bazu znanja o procesima i moze da oceni da li je neki proces maliciozan ili nije, da li je neophodan ili nije .... Da toga nema morao bi svaku stavku da potrazi na internetu i izgubi silno vreme.
 
poz ljudi,
evo nakon ovog problema" javio mi se novi, pa rek'o da je mozda povezano....
kada ukljucim komp. krene da ucitava win xp (deo kada pise na sredini windows xp, crna pozadina, i plava "zmija" kao loading ide napred)) i tu se sve zavrsi, hard disk kao da ne radi, na ekranu sve crno....posle prvog reseta, imam opcije safe mod, last know good congiguration itd. i kada kliknem na safe mode, bez problema se win podigne... restartuejm/ugasim komp. upalim sve ponovo i opet onako sve crno....juce i danas sam upalio nakon jedno 15ak puta pritiska na restartovanje....
Mozda mi se ovo dogodilo jer sam nesto iskljucio na auto run programima....ako neko ima ideju da mi napise sta je to...)
poz )
 
U sys. config. utiility diraš samo i isključico startup. A i tu ne diraj sistemske. Al' yebi ga sad. Probaj u safe mod-u da vratiš na neku restore point. Ako to nikada nisi radio uqcaj u Help and Support "Run System Restore in safe mode". Mislim da bi to trebalo da ti pomogne, meni obično pomogne :)

Inače, primeti:
Therefore, you cannot undo a restoration that you performed when the computer was in safe mode.
 
Misliš li da si zeznuo nešto u startup-u? Ako je tako možda ne mora reinstalacija, al' neko mora da pretpostavi šta si zeznuo. Da su virusi znao bi to po pratećim problemčićima...
Repair? Nem' pojma :)

Safe mod koristi neku šugavu rezoluciju, možda tebi i startuje Win. ali ga ne vidiš?!
 
Evo danas novo... ))
Mislio sam da mi komp. ne radi odmah ali sam slucajno provalio da nakon ucitavanja windows xp i pojavljivanja crnog na ekranu nije konacno.... treba da se ceka nekih 5-6 minuta i onda se pokrene.... ali sada kada ucita windows, meni se komp restartuje (( i tako u nedogled danas...u safe modu sam kopirao sve sa kompa pripremajuci da reinstaliram win i opet mi se jednom restartovao, i nakon toga, evo, upalio se....ne smem da ga gasim danas dok ne vidim mozda u cemu je problem... ali cu i da kopiram sve sa win-a u slucaju da moram da sve brisem ...
 
Pa fino lepo ti sve pripremi :)
Hehehe..... sve i nekako do sada, ali restart može ukazivati i na neki hardverski problem, možda. Ako budeš nosio nekome na popravku, kaži obavezno da se restartuje i napomeni to nekoliko puta, kada uzme kućište i ponese ga tamo gde će da radi kaži mu još jednom, da upamti. Ne bi bilo loše i da napišeš na papir "restartuje se" i staviš to u kućište, samo zalepi negde da ga ne upale pre otvaranja, pa da ga ne proguta kuler :mrgreen: ..... da ti ne bi instalirali novi Win. i taman kad ponovo nabudžiš sve programe on opet pukne. To se bar meni redovno dešava, ma koliko im govorila da nešto nije u redu sa samim kompom :?

A najbolje da ga sam reinstaliraš, tu bar znaš na čemu si :)
 

Back
Top