Sa Novog Sada...

Stani, Hellen, ne može ni vaspitačica. Ona može da pošalje dete kod psihologa, pa tek on odlučuje da li bi trebalo pred komisiju ili ne.

Васпитачица САМО предложи дете, јер она има најбољи увид јер је свакодневно са њим, а све даље одлучују стручњаци - прво психолог предшколске установе, а онда стручна комисија...
 
ljudi se tesko mire sa time da njihovo dete treba da se upise u specijalnu skolu. jednom sam prevodila nesto majci koja je drzala u rukama ocigledno deformisano dete. neprestano je ponavljala: sa njim je sada sve u redu, on je znate izlecen :|
roditelji nekada negiraju problem.
tema: opasna su prepricavanja ali i zataskavanja. cini mi se da su ovde svi korektno odreagovali. nije bilo ni tuce ni vristanja, histerije "ja bih tebe spalila, besila, dabogda ti..." ni pljuvanja i razvalacenja vaspitacice / inspekcije / direktora po zutoj stampi. znaci, moze se mirno i stalozeno razgovarati o tome - kao sto i treba.
 
niste razumeli, vidim.
nije to privatna skola. vec "elitna" skola naseg grada, "sonja marinkovic" na grbavici, ona koja korak po korak prima retardiranu decu... a nastavnica koja lepi je bivsi zamenik direktora, predaje madjarski.
mozda stvarno decake uci kako sami sebi da cupaju brkove da ne bi morali da se briju svakodnevno kada odrastu? zbijate sale. mada, tako su objasnili i deci i roditeljima taj dogadjaj.
 
kada smo decu upisivali u tu skolu objasnili su nam kako se tamo primenjuje program pod imenom "korak po korak". a druga stvar koju su isticali je da imaju i neki drugi program, ne znam kako se zove, po kojem retardiranu decu u obicnoj skoli vaspitavaju sa normalnom decom. to su neki projekti koje placaju stranci. eto. sada bih trebao zenu da pozovem da vam ona sve ovo podrobno objasni, ona je upucena. :D
 
Прво, деца нису ''ретардирана'', него су то деца са посебним потребама. То о чему причаш је корак ка инклузији која ускоро чека СВЕ државне школе у земљи. Значи, та школа можда само ради пилот пројекат као и неке друге школе тренутно. Хтели ми то да прихватимо или не, слагали се са тиме или не, то је тренд у целој Европи и ми ћемо морати да се прилагођавамо.
То што је та школа преузела на себе да буде међу првима која ће кренути са инклузивним приступом - то је само доказ да се у тој школи нешто ради, а не само тавори, као у неким другим школама.
 
Svaki incident treba kazniti, ali i ne zaboraviti da ima svakakvih razmazhenih debilchicja po $kolama. Divim se nastavnicima i profesorima kako su mogli da izadju na kraj sa nama. $ta sve deca ne rade na chasu i u $koli nije chudo $to moraju da im lepe usta selotejpom. Najgori su roditelji takve dece koji su po pravilu bahati i nevaspitani
 
Прво, деца нису ''ретардирана'', него су то деца са посебним потребама. То о чему причаш је корак ка инклузији која ускоро чека СВЕ државне школе у земљи. Значи, та школа можда само ради пилот пројекат као и неке друге школе тренутно. Хтели ми то да прихватимо или не, слагали се са тиме или не, то је тренд у целој Европи и ми ћемо морати да се прилагођавамо.
То што је та школа преузела на себе да буде међу првима која ће кренути са инклузивним приступом - то је само доказ да се у тој школи нешто ради, а не само тавори, као у неким другим школама.

da nije mozda i hellen dobila neke parice od pilot projekata nevladinih organizacija, pa brani besmilice?
hellen, da li mozda imate decu i da li mozda pohadjaju tu skolu i znate kako deca reaguju?!
raspitao sam se, pa sam i po internetu ceprkao nakon vase "odbrane".
ovako, nastavnik koji deci lepi usta lepljivom trakom treba da se SUSPENDUJE, a ne da zagovara kao clan skolsog odbora inkluizju ili kako se vec zvase. uz to je potrebno kazniti i direktora koji takve stvari prikriva i stiti "takvog" zaposlenog.
drugo, po razvijenim zemljama, znaci u celom EU skolstvo se vraca na staro. nema inkluzije vise, niti step by step. postoje specijalne skole, jer ta deca posle ovih obicnih skola nisu spremna ni za sta. procitajte nekoliko misljenja i iskustva na tu temu, tek onda dizite glas.
nigde ja potpisao nisam da ce moja deca biti zamorcici propalih projekata sa zapada iz kojih se jos moze izmusti novac, a koji su dokazano losi.
sad budite moderator do mile volje.
 
Због чега ти, човече, пениш?

Ја никог и ништа не ''браним'', само износим чињенице које ти очито нису биле познате, јер си побркао неке ствари.
А како си довео у везу мене лично, лепљење селотејпа и инклузију...то ми још увек није јасно...:roll:
 
Ma , то су превзиђене методе. Ја им уста ушивам концем...
Кад сам расположена и креативна лупим им и пар карнерића...
 
Ma jok...kroz selotejp i konac mozes da provices slamcicu za jogurt za uzinu, a kroz super lepak, nemozes, mislim, ipak nije u redu, roditelji placaju uzinu:-D
Sada ozbiljno, deca i ljudi sa posebnim potrebama nisu "oni", to smo sve "mi", neki od nas se po necemu razlikuju vise ili manje. Integracija u normalne drustvaene tokove je nesto sto bi trebalo da postane opste mesto.Radio sam nesto za skolu "Milan Petrovic" u NS, video sam kako izgleda to "mi" i "oni" koliko god se u toj skoli trudili da to tako ne bude.
Druga tema vezana za profesore imbecile: oni su ljudi kao i svi ostali, znaci ima svakakvih. Cini mi se da jedno od resenja i moze da bude uvodjenje licence koju moraju da obnavljaju svake godine. Njihov posao jeste vrlo odgovoran i zato moraju da budu na visini zadatka.
 
Због чега ти, човече, пениш?

Ја никог и ништа не ''браним'', само износим чињенице које ти очито нису биле познате, јер си побркао неке ствари.
А како си довео у везу мене лично, лепљење селотејпа и инклузију...то ми још увек није јасно...:roll:

izvini, hellen, ali ne penim. samo sam otac dvoje dece. cinjenice su bile poznate, a neka se neko igra prevazidjenih programa sa tvojom decom, neka ekperimentisu nad njima. posle toga vezbaj svoju malicioznost na meni.
voleo bih da jednog dana vidim tebe kada cujes da prosvetni radnik u skoli u kojoj su tvoja deca lepi trakom usta ucenicima, a uz to je taj nastavnik clan skolskog odbora i politicki se dobro kotira i niko joj nista ne moze, da je ljubavnica odredjenih i...da, lepi deci usta selotejpom. da li je nemoc jednog roditelja dovoljan razlog da zapeni?!
direktno mi je receno i da je razredni staresina tog razreda gde se incident desio dobio po usima da slucajno ne siri vesti i da ne preduzima nesto protiv "uticajne" koleginice.
dokle ce neki biti zasticeni kod nas zbog politicke i ne znam kakve pripadnosti? da li je to po vama u redu? da li je u redu da su uvek isti na celu institucija i mogu da rade sta im se hoce? sta mislis, hellen? sta bi ti radila da si na mom mestu, da ostavis po strani lepu reklamu za pomenutu, izvikanu skolu? ja sam se obratio po pomoc, po savet ako nisi primetila...
 
Јој, што си ти бесан...толико бесан да уопште не видиш шта други пишу....

Па да ли се то десило ТВОМ детету???

''Рекла-казала'' су опасне ствари. Бајке за застрашивање сви воле да препричавају...али нико не преузима одговорност за њих...
Знаш ли ти то дете којем се то десило? Знаш ли његове родитеље? Шта су ОНИ предузели???? Коме су се обратили? Знаш ли да постоји Просветна инспекција? Најлакше је пенити около и дизати прашину око нечега што си чуо да је неко други чуо од неког трећег....
Аргуменит типа ко је коме љубавница ама баш никаве везе немају са инклузијом коју сам покушала да ти објасним... А и за инклузију није ''крива'' дотична школа него то што Министарство просвете захтева да се наше школство изједначи са прописима Европске уније...

Све време гађаш у погрешну мету....

И даље у свом бесу кривиш и мене, и инклузију, и нечију љубавницу...и све редом.

Родитељ је данас све само НЕ НЕМОЋАН, нарочито када је у питању заштита физичког интегритета његовог детета у школи.
 
bila super emisija na exploreru čini mi se, o lovu na veštice nekad (17 vek) i sad. i priča o učitelju koji je optužen za seksualno zlostavljanje na osnovu dečjeg crteža čiča-gliše koji ima nešto penisu nalik i na osnovu pomorandže "oljuštene na sugestivan način". šta to znači baš nisam ukapirala..
 

Back
Top