Ispit za Ameriku
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Ispit za Ameriku

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Ispit za Ameriku

Jel ima neko da mi pomogne, nasao sam koledz, i oni su zadoviljni sa mnom,ali treba da im dostavim samo jos TOEFL ili SAT. Jacu platiti sta treba,ako ima neko neku vezu da mi pomogne,molim Vas,

Elita
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: Ispit za Ameriku

Kakva pomoc ti treba?

Ja sam uzimao TOEFL i ako znas engleski neces imati problema sa njima. SAT nisam uzimao vec ACT.

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

'Vezu da ti pomogne'? Nema veza i vezica... samo znanje ti treba. A imas na internetu sve informacije o TOEFL-u i SAT-u... potrazi malo i nacices.

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ok...jel tezak TOEFL, sad je neki novi toefl,treba i da se prica itd....jel neko polagao to....jel tesko...kako se to ocenjuje???? Thanks

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Da li je tezak? Kako kome... ako znas - nije tesko.
    Sigurno vec par godina TOEFL ima deo gde treba da se prica, to nije nista novo.
    Ispit se sastoji se od 4 dela: citanje, slusanje (razumevanje), pricanje i pisanje.
    Zvanicne informacije pogledaj na www.toefl.com.

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ok...sigurno da ima nekih fora i trikova kako da dobijem sto vise bodova....jel postoje neke univerzalne fraze ili sl. koje oni gotive....na sta posebno da obratim paznju....gde odlazi vecina bodova-na pisanje ili pricanje...Hwala

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Znam da ti bas i ne dajem odgovore koje zelis cuti, ali...
    Bodovi su jednako rasporedjeni na 4 dela (citanje, slusanje (razumevanje), pricanje i pisanje), tako da nema onoga da se vise vezba jedno zato sto donosi vise poena...
    Ispit traje vise sati... da bi neko 'uhvatio' koje su univerzalne fraze, trebalo bi bar par puta da je izlazio na taj ispit...

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

AJ pomozite sto pre!!! Hwala swima
    ako neko tacno moze da mi prevede teme za koledz,da znam sta da pisem....

1)If you were given a grant to research a scientific or medical issue that you deem important to the world, what would it be, why did you choose it,and what kind of research do you think has the greatest chance of being productive?

2)write an essay defending the role and place of the arts, especially those forms that are not commercial in our society. In answering this question, feel free to focus on one particular art form.

Ako neko moze da mi napise nesto u vezi ovoga ili bilo kako da mi pomogne,znacilo bi mi....ako neko zna kako traze oni da se pise.....MNOGOOO HWALA SWIMA

Zainteresovan član Tempesta (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Polako, opusteno. 8) Moras da imas sertifikat da si polagao TOEFL ili sta god. Nema veza i vezica, kao sto neko rece, moras da savladas engleski onoliko koliko ti je potrebno da pratis predavanja i ucis na engleskom, to znas. Ne znam koliko znas, da ne ispadne da ti solim pamet jer zaista zelim da ti pomognem, ali polaganje TOEFL-a je uglavnom svake nedelje u BG i zakazuje se mesec dana unapred. Treba da krenes na pripreme, a ako si siguran da dobro znas engleski, sta da ti kazem... Ne moras da ides na casove, ali bi bilo jako dobro, jer ce te profesor spremati po programu za TOEFL. Ja sam bas danas isla na test da vidim koji nivo znanja imam i ispalo je da vec sad u startu imam znanja za polaganje, ali mi ne pada na pamet da izlazim na TOEFL ispit bez pripreme. Opet, ne znam koliko ti odgovara, ali pripreme u proseku traju 4 meseca, kostaju oko 50e mesecno, zavisi od skole do skole i polaganje TOEFL ispita kosta oko 130 $, to je valjda oko 80 eura, izracunaj. Ako mozes da podmitis komisiju da ti izda sertifikat bez polaganja, u sta cisto sumnjam, onda super, ali cini mi se da ces kao i svi mi morati da zagrejes stolicu i udri! Srecno! U can do it!!!

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ehej, a gde planiras da ides na pripreme za TOEFL, jel znas da je neka skola posebno OK, mada mislim da je sve to slicno... I da li imas neku litereturu i gde moze da se pronadje za TOEFL!?

hvala, hvala!

Zainteresovan član Tempesta (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Pa uglavnom sve skole bi trebalo da su ok, ali trebalo bi da se raspitas u svom gradu, kakva su iskustva drugih ljudi. Ja cu ici u Seal, casove drze profesori iz Amerike i Engleske i radi se po programu za TOEFL, naravno. E sad, nama su rekli da cemo raditi po nekoj knjizi koju mozemo preko njih da narucimo ili kupimo u knjizari. Tako da ce ti to skola sve reci. Ta knjiga ima i CD u kompletu sa testovima i kosta oko 2000 dinara. Ako te jos nesto zanima, pitaj, pa ako mogu pomocicu ti.

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Pogledajte knjige za spremanje testova na internetu - torrenti... ima svega a besplatno je.
    Ako vam nije problem da ucite sa ekrana umesto sa papira, tj. 'standardne' knjige.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Mozda moj slucaj nije klasican ali da kazem i ja sta imam.
    Zavrsio sam vojnu akademiju u Beogradu a trenutno se nalazim u SAD na usavrsavanju. Polagao sam neki test engleskog u americkoj ambasadi koji i nije bio narocito tezak. Moj ti je savet da pratis CNN ukoliko si u mogucnosti, tu ces nauciti dosta izraza koji se koriste u Americi. Naravno, ako si dobar u nekom sportu probaj da dobijes i stipendiju, mada to vec ima veze sa ekonomskim aspektom!

Slične teme

1. Viza za Ameriku
    Autor Tinar u forumu Putovanja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 19:32
  2. zaštitimo ameriku :)
    Autor gost 304860 u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.01.2008., 07:13
  3. kako u ameriku?
    Autor idza u forumu Putovanja
    Odgovora: 4