VODA KAO LEK
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: VODA KAO LEK

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

Podrazumevano VODA KAO LEK

Nedavno sam pročitala knjigu pod nazivom: Vaše telo vapi za vodom, gde autor na veoma inteligentan način navodi nedostatak vode u organizmu kao uzrok mnogih bolesti:astme, artritisa, glavobolja,čireva na želudcu itd, i u skladu sa tim kao prvi vid lečenja predlaže navodnjavanje, odnosno svakodnevno unošenje 2 do 2.5 l vode.
    Knjiga mi se veoma dopala, logična je i jasna, ali ako je sve to istina, mi je malo neverovatno da to dosad niko nije shvatio!
    Šta mislite o tome?
    I pitanje za doktore: da li tako veliki unos vode može imati neke štetne posledice, i šta je to zbog čega neki ljudi otiču(kao npr ja) , a drugi ne? Da li to ima veze sa bubrezima?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Re: VODA KAO LEK

2-2.5 litra vode nije 'veliki unos vode' vec normalna dnevna kolicina potrebne vode ljudskom organizmu. Knjiga polazi od premese da ZBOG TOGA STO ne unosimo dovoljno vode i dolazi do raznih oboljenja pa se onda ona i lece unosenjem onoga ciji nedestatak ih je i izazvao - vode. Imala sam momka koji se lecio tako (ne zato sto je citao knjige nego iz osecaja, davno pre te knjige): veoma retko se razboljevao, a kada bi se razboleo ozbiljnije (dobio temperaturu) ceo dan nista ne bi jeo i samo bi pio ogromne kolicine vode. Nikad u zivotu nije uzeo aspiri niti antibiotik.
    Zbog tog iskustva ne mogu da tvrdim da u ovoj teoriji nema necega mada nisam naklonjena ovoj teoriji lecenja SVIH bolesti (posebno sa osvrtom na autoimune na primer, ili alergijske, ili kancerozne itd ozbiljnije bolesti)
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Ističe se
    Učlanjen
    21.08.2007.
    *Grad gde si vecnO mlad,grad zOve se BEOGRAD
    Reputaciona moć
    0

...Ja nisam bash upucena shta mi se deshava...al znam...da me mama tera da popijem 2.5 l vode...jer imam nekih problema sa bubrezima,jos od kad sam bila mawa!

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja bih pio vodu al mi od ovih flashiranih bude loshe ako ih pijem u tim kolicinama..a ova chesmovacha je prepuna kamenca...a vec imam kamen u bubregu

Primećen član elle0308 (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Koža mi je cistija i svežija otkad pijem vodu u vecim kolicinama...a da to nije jedina dobra stvar...
    Doktori preporucuju unosenje vode u velikim kolicinama( flasirane vode, nezasladjenih cajeva umesto vode iz cesme, voca...), izmedju ostalog da bi se kamenac izbacio iz bubrega, ili da se ne bi stvarao...
    Zato ko god ima pesak ili kamen u bubregu svakako treba da pije mnogo vode...
    Naravno i osobe koje ga nemaju...
    Poslednji put ažurirao/la elle0308 : 19.01.2008. u 12:14

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ja sam pokusala da pijem dve litre vode dnevno
    i nije mi prijalo.stalno sam morala da idem u klonju sva sam se osecala nateceno jer mi telo nekako zadrzava vodu i tako neko vreme dok mi bukvalno nije bilo muka od vode,onda sam digla ruke i tecnost unosim uglavnom preko voca kojeg prilicno mogo pojedem dnevno i cajeva...koliko je to kolicinski ne znam...a ovako da sednem i cirkam vodu iz dosade nikako mi ne ide :?
    you make me sick because i adore you so

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio Banshee Pogledaj poruku
    ja sam pokusala da pijem dve litre vode dnevno
    i nije mi prijalo.stalno sam morala da idem u klonju sva sam se osecala nateceno jer mi telo nekako zadrzava vodu i tako neko vreme dok mi bukvalno nije bilo muka od vode,onda sam digla ruke i tecnost unosim uglavnom preko voca kojeg prilicno mogo pojedem dnevno i cajeva...koliko je to kolicinski ne znam...a ovako da sednem i cirkam vodu iz dosade nikako mi ne ide :?
    Tako je i meni bilo u pocetku,ali kasnije se organizam navikne,icices redje u toalet.
    Tacno je za vodu,mene glavobolja prodje kad popijem litar vode,ne pijem lekove nikad.

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

joj, ja vodu mrzim, ali mrzim. mnogo me smara.
    nema ukus, nema miris, nema boju - pa što da je pijem, zaboga?

tečnost unosim preko hrane, mleka, čajeva i voća, i ponekad sokova. što nije ni u kom slučaju dovoljno. nikad (ili skoro nikad) nisam žedna, ili ja ne umem da prepoznam osećaj žeđi, pa ga tumačim kao potrebu za hranom, ili voćem.

sve u svemu, konstantno sam dehidrirana, ranije mi se dešavalo da mi jezik, usta i koža budu konstantno suvi, a koža još i onako sparušena i nikakva.

i imam često piškitis. i sve znam, ali nikako da se promenim.
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

joj, ja vodu mrzim, ali mrzim. mnogo me smara.
    hehe...
    Dobro je voda i za one koji imaju nizak pritisak...znam iz iskustva.
    A i visok.

voda je najzdravije piće.
    čovek najčešće pomeša osećaj gladi i žeđi, ali se češće "uhvati" za hranu nego za vodu, a bolje bi bilo obrnuto.
    voda odnosi toksine iz organizma, i neophodna je za metabolizam ćelija.
    ukoliko je ne unosimo dovoljno, metabolizam ćelija se vrši otpadnom vodom (iz debelog creva)
    nedovoljan unos vode - čest razlog konstipacije, iliti zatvora, pa onda sledi glavobolja - zbog nagomilanih toksina.... a sve bi rešilo malo više vode - svaki dan!
    pijte vodu, polako, gustirajte, kao vino... da se zaista apsorbuje, a ne samo da "prodje" kroz organizam,

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Vodu treba piti pre nego sto smo zedni - zedj je signal tela da je telo dehidrirano, tj apel za pomoc, i ne bi trebalo dovoditi telo u situaciju da trazi vodu pa tek onda piti. Sto ne vazi za hranu. Dakle - jedite samo kad ste gladni, ali pijte vodu pre nego sto budete zedni.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

a je li ok piti čajeve umesto vode? mislim, ne sasvim umesto, nego pola-pola ili slično, pa da se nakupi 2-2,5l... i ja često imam prokleti piškitis.. evo sad npr.. =(

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio guitarrr_babe Pogledaj poruku

tečnost unosim preko hrane, mleka, čajeva i voća, i ponekad sokova. što nije ni u kom slučaju dovoljno. nikad (ili skoro nikad) nisam žedna, ili ja ne umem da prepoznam osećaj žeđi, pa ga tumačim kao potrebu za hranom, ili voćem. .
    isto. kad sam zedna popijem do pola case i dosta mi. sad sam procitala temu i popila casu i sva se nadula od case vode. medjutim, takticno sam navikla sebe da popijem casu vode ujutro, kad ustanem, i casu vode uvece, pre spavanja. probaj i ti tako. za preostali litar i po se snadji

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio S_K_V_O Pogledaj poruku
    isto. kad sam zedna popijem do pola case i dosta mi. sad sam procitala temu i popila casu i sva se nadula od case vode. medjutim, takticno sam navikla sebe da popijem casu vode ujutro, kad ustanem, i casu vode uvece, pre spavanja. probaj i ti tako. za preostali litar i po se snadji
    Dobro je da nisi procitala neku temu na LJiS-u, ko zna sta bi uradila :razz:

Slične teme

1. Voda
    Autor Lúnasa u forumu Srbija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 11.05.2009., 19:07
  2. Voda
    Autor VictorySun u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.06.2005., 22:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor