Koji mjuzikl biste rado zeleli da vidite na scenama Beograda

Koji mjuzikl biste zeleli da gledate u Beogradu

  • Phantom of the opera

    glasova: 9 42,9%
  • Jesus Christ Superstar

    glasova: 2 9,5%
  • Cats

    glasova: 2 9,5%
  • West side story

    glasova: 6 28,6%
  • Lion king

    glasova: 2 9,5%

  • Ukupno glasova
    21
  • Anketa je zatvorena .
Krajnje bezvezna ponuda, pored toliko fantasticnih mjuzikala,.....Sve je pomalo prevazidjeno, osim Lion Kinga koji je gigantska produkcija, pa ne bi ni mogla kod nas da se radi, jer za te novce koji su potrebni,mozemo da izgradimo novu zeleznicu u celij Srbiji!

Uh, za Lion King-a jeste tekst pisao moj voljeni Tim Rajs, ali meni je ta muzika i priča ljiga nad ljigam, ništa ne volim te nove Diznijeve crtaće ('ovaj, uslovno rečeno ''nove'' :) )

A koji bi ti volela? Ja sam baš razmišljala i samo su i padali na pamet autori, nijedan konkretan mjuzikl.
 
Ja sam za "Jesus Christ Superstar" čuo pre jedno 5 godina sasvim slučajno, i to kada je u jednom Bostonskom teatru u glavnoj ulozi (Isusa) nastupao moj omiljeni pevač Gary Cherone (iz grupe Extreme). Jedino bi me iz tog razloga ova predstava zainteresovala pre nego ostale, mada se ona više najavljuje kao rok opera što se verovatno razlikuje od mjuzikla.

Muzika i tekst su genijalni, ali možda ipak malo isuvše hipijevski-prevaziđeni. Skini s interneta album obavezno! (ja mišljem da je rok-opera isto što i mjuzikl)
 
Uh, za Lion King-a jeste tekst pisao moj voljeni Tim Rajs, ali meni je ta muzika i priča ljiga nad ljigam, ništa ne volim te nove Diznijeve crtaće ('ovaj, uslovno rečeno ''nove'' :) )

A koji bi ti volela? Ja sam baš razmišljala i samo su i padali na pamet autori, nijedan konkretan mjuzikl.

Wicked,Curtains,Spamalot,Sunday in the park with George,Stomp,Dirty Rotten Scoundrels,Producers,...ima dosta toga, ni ja nisam neki ljubitelj Deasney-evih tema, ali ima sta bi moglo, i da se vrati A Chorus Line,zatim The drowsy chaperone...
 
Ti baš preferiraš Brodvej u odnosu na vestendovske mjuzikle! :D Mada, izgleda da od kraja 80-ih Vest End i nema bogzna šta novo da ponudi.

Moram priznati da za ove nikad nisma čula:
Stomp, Wicked,Curtains, The drowsy chaperone,

ali sad sam pogledala po internetu i ova poslednja dva stvarno zvuče strava (što se libreta tiče, naravno), The Drowsy... zvuči kao neki omaž Brodveju 20-ih ili Jazz Age-u. Jedino nisma sigurna šta je ovaj Stomp. Jel' ovo? www.stomponline.com/

Sunday in the park with George

ah, sa Sondhajmom ne može da se omaši. Može bilo koji njegov.


Isto važi i za Pajtonovce, mada bih ja radije Sondhajma kad su mjuzikli u pitanju. :)

Dirty Rotten Scoundrels,Producers

e ovo sam gledala samo kao filmove. Prvi mi je favorit, pod uslovom da je i muzika dobra, a ovaj drugi moram priznati da nikad nisma razumela zašto ga smatraju kultnim filmom (originalnu verziju iz 70-ih)... Dobra je ideja i Springtime for Hitler and Germany je urnebes, ali film je tako razvučen, nedovoljno smešan, sa nedovoljno dobrih muzičkih numera. Ali, možda na pozornici izgleda drugačije.

A jesi li gledala neki od ovih? (poštio su sve noviji mjuzikli ili barem nedavni rivajvali starih). U svakom slučaju - odlični predlozi!
 
Ukoliko mislite da bi trebalo dodati neki mjuzikl slobodno sugerisite.Naveo sam samo ovih pet najuopstenijih ciju tematiku vecina ljudi zna ili su ih gledali kao filmove.
Znam da je piraterija ali na MICRO Totentu mozete skinuti obe filmovane verzije Jesusa.Onu iz 1973 i ovu noviju iz 2000.
Takodje posedujem u svojoj kolekciji Cats,Joshua in Technicolor,Fantoma,Annie,West side story,oba Jesusa,Jackila,Chorus line...Ako ima neko nesto interesantno nek se javi.
Jurim Vampire Eltona Johna-a i Nostradamusa.

NOSTRADAMUS



Ovaj prvi i nije neki snimak ali sam to jedino nasao.Za "Vampire" kazu da su doziveli potpuni fijasko.Voleo bih da vidim zbog cega.
 
Wicked,Curtains,Spamalot,Sunday in the park with George,Stomp,Dirty Rotten Scoundrels,Producers,...ima dosta toga, ni ja nisam neki ljubitelj Deasney-evih tema, ali ima sta bi moglo, i da se vrati A Chorus Line,zatim The drowsy chaperone...

Точкице осим тог побројавања наслова у оригиналу, можеш ли нешто ближе да кажеш о поменутим мјузиклима.
Јеси ли гледала нешто од тога? Где? Када?
Шта је евентуално могуће извести код нас, узимајући у обзир цену, могућности глумаца, редитеља, кореографа и саме сцене...
 
Sto se tice cena , odmah se ogradjujem jer zaista ne znam koliko to moze da kosta, a prava koliko znam su individualna...

The Stomp-OFF Broadway-fenomenalan performans, dobar za balet PNT-a,i veste muzicare i van PNT-a.U pitanju je plesno muzicki spektakl-muzicari sviraju na svemu sto mozete da zamislite, sa motkama i poklopcima raznih velecina proizvode ritam i muziku na koju plesaci iozvode sunovratne koreografije...9/10-ka cista

Sunday in the park with George, nazalost nisam imala prilike da gledam, ali sam citala libreto, doduse na engleskom-sjajan scenario, muzika jos bolja, podela moguca u ovom pozoristu, za Madlenijanum nisam bas sigurna, zbog nedovoljnog iskustva, prosto ne potcenjujem nikoga

Wicked-gledala pre otprilike 3 godine, posle premijere neka od gostovanja u Chicagu-sjajno!
Muzika-rock&roll,soul i funky.Lirska prica o dve vestice, sa ljudskim osobinama-carobnjak iz Oza iz vesticjeg ugla(recimo)...9/10

Drowsy Chaperone-Vodvilj u pravom smislu reci!Komedija zabune-Srednjih godina muskarac, nostalgican za svojim omiljenim albumom The drowsy chaperone, iz svoje fotelje prica o glavnoj divi follies-a koja napusta broadway da bi se udala za momka sa reklame za zubnu pastu.Njen producent unajmljuje latino zavodnika da razbuca vezu ne bi li se ona ipak vratila na scenu.
Muzika charlston, raegtime,jazz, koreografija-fantasticna-sve u f-ji radnje.Na scenipevaju,glume igraju jednako dobro i matori i mladi glumci.Vrlo izvodljivo u PNT-u.10/10

Curtains-Najnoviji mjuzikl-Omaz broadway-u je povod za nastanak ovog mjuzikla.U glavnoj ulozi je sredovecna dama koja je samo izgledom sredovecna, pa stoga mislim da za sada nema podele kod nas za ovaj komad.Igra , peva glumi, kaoG.Rodgers. Mjuzikl u pravom smislu reci, muzika kolporterovska,ziva, jazz.Koreografije fantasticne.9/10

Dirty rotten scoundrells-kad god sam bila na broadway-u, oni su bili na turneji,stoga nisam imala srece da pogledam, ali ne znaci da necu.Sinopsis svima poznat, u glavnoj ulozi je John Lithgow.Ovo bi volela da vidim u nasem Beogradu, jer su nasi glumci izvrsni komicari , te biu imali i odlican scenario za to.

Trebalo bi da krajem marta ponovo idem Broadway, pa cu valjda opet gledati nesto zanimljivo.Inace sam u Nju JOrku gledala i blue man show-sjajan spektakl.Nije mjuzikl, ali je svakako vredan pomena.Interaktivan komad ,svi su u kabanicama, cela publika jer svakog casa moze da te zakaci slap boje.9/10

I tako ja sve svoje novce ostavih na Manhatnu.U stvari, pored deteta, pozoriste mi dodje kao najveca radost u zivotu.

Sta ste vi gledali , pisite:)Dajte neki predlog za gledanje!
 
Drowsy Chaperone-Vodvilj u pravom smislu reci!Komedija zabune-Srednjih godina muskarac, nostalgican za svojim omiljenim albumom The drowsy chaperone, iz svoje fotelje prica o glavnoj divi follies-a koja napusta broadway da bi se udala za momka sa reklame za zubnu pastu.Njen producent unajmljuje latino zavodnika da razbuca vezu ne bi li se ona ipak vratila na scenu.
Muzika charlston, raegtime,jazz, koreografija-fantasticna-sve u f-ji radnje.Na scenipevaju,glume igraju jednako dobro i matori i mladi glumci.Vrlo izvodljivo u PNT-u.10/10

Curtains-Najnoviji mjuzikl-Omaz broadway-u je povod za nastanak ovog mjuzikla.U glavnoj ulozi je sredovecna dama koja je samo izgledom sredovecna, pa stoga mislim da za sada nema podele kod nas za ovaj komad.Igra , peva glumi, kaoG.Rodgers. Mjuzikl u pravom smislu reci, muzika kolporterovska,ziva, jazz.Koreografije fantasticne.9/10

I dalje mi ta dva najboljše zvuče,mmmmmmmm!

Sta ste vi gledali , pisite:)Dajte neki predlog za gledanje!

ja nisam gledala ništa (tj. ono što sam gledala PNT je već igralo jer sam kod njih i gledala :-D ), samo sam čitala libreta, slušala muziku i priče ljudi koji su gledali, pa onda to u glavi sastavlajla u predstavu. :)
 
Dirty rotten scoundrells-kad god sam bila na broadway-u, oni su bili na turneji,stoga nisam imala srece da pogledam, ali ne znaci da necu.Sinopsis svima poznat, u glavnoj ulozi je John Lithgow.Ovo bi volela da vidim u nasem Beogradu, jer su nasi glumci izvrsni komicari , te biu imali i odlican scenario za to
Ja sam ih ukacila 2006, ali je igrao Jonathan Pryce. Odlican 5 ;)
Od onog sto sam gledala (na Broadway), mozda pre svih "Cats". To ne bi bilo lose videti ovde.
Stomp - sjajan, ali ne znam koliko bi balet PNT mogao da se izbori sa tim
Phantom of the opera - mmmmm....malo dosadan....
Miss Saigon - zaboravite na to u Bg. Nama potpuno nezanimljivo, a po onom sto sam videla tamo, produkcijski neizvodljivo...
The color purple - ne
La Cage aux Folles - e, TO bih volela da vidim ovde ;)
Chicago namerno nisam gledala, da ne baksuziram ove nase ;)
Victor/Victoria - moze, ali ko? Julie Andrews je bila sjajna (ono malo sto je igrala pre nego sto je otisla na operaciju glasnih zica), ali ko kod nas moze tako nesto?
Spamalot - :?

@ tockica
trebalo je da uzimas karte na tkts - tamo su za isti dan karte u pola cene ;)
 
Ja sam ih ukacila 2006, ali je igrao Jonathan Pryce. Odlican 5 ;)
Od onog sto sam gledala (na Broadway), mozda pre svih "Cats". To ne bi bilo lose videti ovde.
Stomp - sjajan, ali ne znam koliko bi balet PNT mogao da se izbori sa tim
Phantom of the opera - mmmmm....malo dosadan....
Miss Saigon - zaboravite na to u Bg. Nama potpuno nezanimljivo, a po onom sto sam videla tamo, produkcijski neizvodljivo...
The color purple - ne
La Cage aux Folles - e, TO bih volela da vidim ovde ;)
Chicago namerno nisam gledala, da ne baksuziram ove nase ;)
Victor/Victoria - moze, ali ko? Julie Andrews je bila sjajna (ono malo sto je igrala pre nego sto je otisla na operaciju glasnih zica), ali ko kod nas moze tako nesto?
Spamalot - :?

@ tockica
trebalo je da uzimas karte na tkts - tamo su za isti dan karte u pola cene ;)

Ma znam ali nemaju sve sto zelim da gledam, obicno se razgrabe, sve te povoljne, a mene mrzi da cekam u redu.
Inace La Cage aux Follies je super libreto, to bi i ja volela da gledam i ovde i tamo.
Zaboravih The King and I-sjajan mjuzikl, ali kod nas tesko izvodljiv...
Zasto mislis da V/Victorija ne mopze kod nas niko da otpeva?Mislim da ima u Bg glumica koje to mogu da igraju.
 

Back
Top