Muzika i droge

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alan Ford

Obećava
Poruka
93
Ne svidja mi se pominjanje droga u pozitivnom kontekstu u pesmama.O.K. ti muzicari ih koriste, ali neka to bude njihova privatna stvar.Svoje odusevljenje neka sacuvaju za sebe.Mladi ljudi su pod velikim uticajem svojih omiljenih grupa.Zato oni moraju biti dovoljno odgovorni, a ne samo da misle na tiraze.
Kakvo je vase misljenje o tome?
 
ne nego treba slusati natasu bekvalac. oh, svet je ql, sve na ovom svetu je ruzicasto, a mali signali su sos za ljubav...


sto se tice muzicara i droge, tu je prisutna i krivica medija/novinara, koji su gladni takvih informacija. inace se slazem da bi muzicari trebalo da se klone takvih izjava.
 
Alan Ford:
Ne svidja mi se pominjanje droga u pozitivnom kontekstu u pesmama.O.K. ti muzicari ih koriste, ali neka to bude njihova privatna stvar.Svoje odusevljenje neka sacuvaju za sebe.Mladi ljudi su pod velikim uticajem svojih omiljenih grupa.Zato oni moraju biti dovoljno odgovorni, a ne samo da misle na tiraze.
Kakvo je vase misljenje o tome?

Slazem se, ali i isto tako na mladim ljudima je da misle svojom glavom i ne padaju ni pod cije uticaje. Super je biti veliki fan jednog benda, ali i pronalaziti samo pozitivne uticaje tog benda!
 
krntija:
ne nego treba slusati natasu bekvalac. oh, svet je ql, sve na ovom svetu je ruzicasto, a mali signali su sos za ljubav...


sto se tice muzicara i droge, tu je prisutna i krivica medija/novinara, koji su gladni takvih informacija. inace se slazem da bi muzicari trebalo da se klone takvih izjava.

Ma necemo ni natasu i ona smara..
Aj se sada slozimo da ne slusamo ni EKV, ni DORS-e, ni NIRVANU, ni BEKVALAC.
Aj da slusamo tebe..
Jel moze?!?!
 
yugoslav:
krntija:
ne nego treba slusati natasu bekvalac. oh, svet je ql, sve na ovom svetu je ruzicasto, a mali signali su sos za ljubav...


sto se tice muzicara i droge, tu je prisutna i krivica medija/novinara, koji su gladni takvih informacija. inace se slazem da bi muzicari trebalo da se klone takvih izjava.

Ma necemo ni natasu i ona smara..
Aj se sada slozimo da ne slusamo ni EKV, ni DORS-e, ni NIRVANU, ni BEKVALAC.
Aj da slusamo tebe..
Jel moze?!?!
Jel' ti neko rekao da si jako jadan?
 
Prava muzika ne zahteva droge, ne podrazumeva droge, ne treba droge; prava muzika je sama sebi dovoljna! Pod "pravom muzikom" podrazumevam muziku koja ce da ostane, muziku sa smislom i trajnim vrednostima. Doors, Jimi, Zeppelin, Marley, nije vazno. Bitno je samo pronaci smisao u svemu tome, ali CUVATI SEBE!!! Ja ne uzimam droge, ne pusim, ne pijem, ali muzika je ta koje me dize vise od bilo cega. Bila sam, recimo, potpuno trezna kada sam "videla" "crawling king snake", i sve boje, i svetlo! I niko me ne moze ubediti da mi treba droga da bih usla u celu Doors pricu! Samo muzika!!!




Ako pocnem da pricam o svojoj opsesiji reggae i roots ritmovima, otici cu presiroko. Ali, jedno je izvesno: ako sam down, reggae mi ulije optimizam, ako sam vesela, reggae me ponese. Cujem kongas, cujem vetar i sunce, i nema veceg zadovoljstva...




Mislim da svi koji pisu u ovom forumu vole muziku, zar ne? Pa, mogu samo da kazem da se nadam da je vole dovoljno da bi je culi, i bez droge.
 
tacno je da je muzika sasvim dovoljna "droga".

zavisi to i od mesta, okruzenja...

bezbroj prodatih 'exera' na zurkama govori dovoljno...

mlad covek i nije neki primer za 'razmisljanje svojom glavom' i zbog toga uzori imaju neku vrstu odgovornosti.

yugoslave,
hoces li prestati da milion puta papagajasto ponavljash "NIRVANA, EKV, DOORSI"? 'ajd' neku drugu kombinaciju?
slusaj sta hoces...
i btw. malo manje ostrascenosti, moze?
 
zao mi je sto imas problema u zivotu.

forumi su mesta za razmenu misljenja, a ne za dzevu, urlikanje i izivljavanje. verujem da izivljavanje mozes kanalisati na druge nacine(sport, sex, igranje lastiza, whatever).
 
krntija:
zao mi je sto imas problema u zivotu.

forumi su mesta za razmenu misljenja, a ne za dzevu, urlikanje i izivljavanje. verujem da izivljavanje mozes kanalisati na druge nacine(sport, sex, igranje lastiza, whatever).

Ma jok,,,,, ne shvatas.....Hahhahahah pa ti meni sve vreme drzis predavanja...Prvi si poceo da prozivas!!!A meni nikad bolje!!!Da ti sada nisi tu na forumu ja bi odavno otisao..Meni do jaja kada se prozivamo!!!

MOJNE SAMO DA SE LOZIS i sve ce biti OK
 
Alan Ford:
Ne svidja mi se pominjanje droga u pozitivnom kontekstu u pesmama.O.K. ti muzicari ih koriste, ali neka to bude njihova privatna stvar.Svoje odusevljenje neka sacuvaju za sebe.Mladi ljudi su pod velikim uticajem svojih omiljenih grupa.Zato oni moraju biti dovoljno odgovorni, a ne samo da misle na tiraze.
Kakvo je vase misljenje o tome?

ma nema to veze sa muzikom:PP... ako se neko drogira drogira se zbog toga sto uziva u tome:)...a ne sto ga muzika navela na to...obicno je drustvo u kojem neka osoba provodi svoje vreme odgovrna za necije drogiranje ili problemi u porodici... a ne muzika...mislim da muzika nema mnogo uticaja na to....
 
guitarrr_babe:
Prava muzika ne zahteva droge, ne podrazumeva droge, ne treba droge; prava muzika je sama sebi dovoljna! Pod "pravom muzikom" podrazumevam muziku koja ce da ostane, muziku sa smislom i trajnim vrednostima. Doors, Jimi, Zeppelin, Marley, nije vazno. Bitno je samo pronaci smisao u svemu tome, ali CUVATI SEBE!!! Ja ne uzimam droge, ne pusim, ne pijem, ali muzika je ta koje me dize vise od bilo cega. Bila sam, recimo, potpuno trezna kada sam "videla" "crawling king snake", i sve boje, i svetlo! I niko me ne moze ubediti da mi treba droga da bih usla u celu Doors pricu! Samo muzika!!!




Ako pocnem da pricam o svojoj opsesiji reggae i roots ritmovima, otici cu presiroko. Ali, jedno je izvesno: ako sam down, reggae mi ulije optimizam, ako sam vesela, reggae me ponese. Cujem kongas, cujem vetar i sunce, i nema veceg zadovoljstva...




Mislim da svi koji pisu u ovom forumu vole muziku, zar ne? Pa, mogu samo da kazem da se nadam da je vole dovoljno da bi je culi, i bez droge.




Apsolutno si u pravu i ja sam to shvatio na vreme.Ali na zalost mnogi ljudi nisu i mislim da bi trebali da preispitaju svoje shvatanje muzike.
Suvise cesto se odredjene vrste muzike poistovecuju sa drogama, nazalost i od samih muzicara i od medija... i na kraju i mladi ljudi prihvate taj stereotip.
Ako neko slusa rege ne znaci da treba da pusi vutru ili ako slusa psihodeliju ne znaci da mora uzimati LSD.Zbog toga mislim da su hipi i beat pokreti bili velika utopija.(Kakvo je tvoje misljenje o njima?)
 
skrbina:
Hey pa sad ja sam odrasla na Hendrixu,Doorsima,Janis Joplin ali ne uzimam droge.Ustvari vegetarijanac sam i ne pusim.A sad da klinci uzimaju droge zbog svojih idola,ne slazem se. :twisted:

pa d a:).....ali ima ljudi koji uziumaju drogu zbog svojih idola:)...al to su moroni:)....jel ako je neko topliko glup da se drogura ako se npr. Curt Cobain drogirao:)...onda je ta osoba moron... jel to je isto kao da ako neko skocim sa mosta pa ti za njim:)
 
guitarrr_babe:
Prava muzika ne zahteva droge, ne podrazumeva droge, ne treba droge; prava muzika je sama sebi dovoljna! Pod "pravom muzikom" podrazumevam muziku koja ce da ostane, muziku sa smislom i trajnim vrednostima. Doors, Jimi, Zeppelin, Marley, nije vazno. Bitno je samo pronaci smisao u svemu tome, ali CUVATI SEBE!!! Ja ne uzimam droge, ne pusim, ne pijem, ali muzika je ta koje me dize vise od bilo cega. Bila sam, recimo, potpuno trezna kada sam "videla" "crawling king snake", i sve boje, i svetlo! I niko me ne moze ubediti da mi treba droga da bih usla u celu Doors pricu! Samo muzika!!!




Ako pocnem da pricam o svojoj opsesiji reggae i roots ritmovima, otici cu presiroko. Ali, jedno je izvesno: ako sam down, reggae mi ulije optimizam, ako sam vesela, reggae me ponese. Cujem kongas, cujem vetar i sunce, i nema veceg zadovoljstva...




Mislim da svi koji pisu u ovom forumu vole muziku, zar ne? Pa, mogu samo da kazem da se nadam da je vole dovoljno da bi je culi, i bez droge.

Svaka ti cast,ti stvarno razumes muziku...(nisam sarkastican)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top