Umro Bobby Fischer
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Umro Bobby Fischer

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Umro Bobby Fischer

Juce, 17.1.2008. je u 64 godini preminuo Bobi Fiser. Bio je neprevazidjeni sahista. Veliki covek. Neprestano je vodio borbu sa svojim protivnicima za tablom, ali je uporedo sa tim Fiser vodio jednu mnogo tezu borbu sa samim sobom. Nije bio shvacen. Jos kao cudo od deteta Fiser je pokazivao neverovatno umece za tablom, izuzetnu posvecenost igri, veru u sebe i stalnu zelju za dokazivanjem. Stalno je postavljao nove uslove sponzorima i organizatorima turnira, a sve u svrhu borbe za bolji polozaj sahiste. 1972. je sve stalo. Fiser je rekao da je njegova misija zavrsena. Prestao je da igra profesionalni sah. Povukao se u daljinu, da bi samo na kratko ponovo promolio glavu 1992. Davao je mnoge antiamericke, pa i antisemtiske izjave. Medjutim, to je bio jedan drugi Fiser, ogorcen iz bezbroj razloga. U svakom slucaju, Fiser je bio i ostao najkontroverzniji svetski prvak u sahu, neshavceni osobenjak, samac i legendarna figura u svetskom sportu, koja je sah priblizila milionima ljudi. Njegovu genijalnost u sahu nikada ne treba zaboraviti niti zanemariti. Njegove besmrtne partije ce biti analizirane dok bude saha u svetu.

Domaćin Liza Dennis (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Umro Bobby Fischer

Izvini, ali on je umro prosle godine u 24 novembra. Pa, to svi znaju. Ja sam mu isla na sahranu na Island, jer smo bili dobri drugari. On je voleo da igra simultanku sa mnom. Nekad pobedim ja, nekad ga pustim. Ah, to su bila vremena. 8)

Iskusan
    Učlanjen
    18.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Citat Original postavio Liza Dennis Pogledaj poruku
    Izvini, ali on je umro prosle godine u 24 novembra. Pa, to svi znaju. Ja sam mu isla na sahranu na Island, jer smo bili dobri drugari. On je voleo da igra simultanku sa mnom. Nekad pobedim ja, nekad ga pustim. Ah, to su bila vremena. 8)
    a jel ziv spaski?

Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Mrda. 8)

Zainteresovan član Цлио (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    Juce, 17.1.2008. je u 64 godini preminuo Bobi Fiser. Bio je neprevazidjeni sahista. Veliki covek. Neprestano je vodio borbu sa svojim protivnicima za tablom, ali je uporedo sa tim Fiser vodio jednu mnogo tezu borbu sa samim sobom. Nije bio shvacen. Jos kao cudo od deteta Fiser je pokazivao neverovatno umece za tablom, izuzetnu posvecenost igri, veru u sebe i stalnu zelju za dokazivanjem. Stalno je postavljao nove uslove sponzorima i organizatorima turnira, a sve u svrhu borbe za bolji polozaj sahiste. 1972. je sve stalo. Fiser je rekao da je njegova misija zavrsena. Prestao je da igra profesionalni sah. Povukao se u daljinu, da bi samo na kratko ponovo promolio glavu 1992. Davao je mnoge antiamericke, pa i antisemtiske izjave. Medjutim, to je bio jedan drugi Fiser, ogorcen iz bezbroj razloga. U svakom slucaju, Fiser je bio i ostao najkontroverzniji svetski prvak u sahu, neshavceni osobenjak, samac i legendarna figura u svetskom sportu, koja je sah priblizila milionima ljudi. Njegovu genijalnost u sahu nikada ne treba zaboraviti niti zanemariti. Njegove besmrtne partije ce biti analizirane dok bude saha u svetu.
    Karamozaov je u pravu, ukucajte u pretrazivac njegovo ime, svi navode taj datum.
    @Liza Dennis
    S kim li si ti igrala, a ne mogu da verujem ni da se zezas sa takvim stvarima .

Zainteresovan član Deda_el_grande (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

R.I.P.

Neproveren član Oximoron (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Najveci sahista svih vremena.
    Neka mu je laka zemlja :-(

Iskusan GRIZZLY (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Aktivan član Neko_novi (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2006.
    Pol
    muški
    U orbiti...Brzo se spustam na Zemlju i pocinjem da lovim
    Reputaciona moć
    57

Sjajan sahista i jedini amer koji se javno suprotstavio sankcijama kojima smo bili izlozeni 90-tih godina

Primećen član Last Samurai (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

legenda...neka mu je laka zemlja

Učlanjen
    10.03.2006.
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Ma on se vec i ohladio. Tako mi nedostaju nase partije u Reykjaviku. Pre par godiina ja sam mu sredila da dobije islandsko drzavljanstvo, posto sam ja vrhunska sluzbenica islandske vlade. 8)

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

@Liza Dennis, tvoji postovi nisu duhoviti. Ispoštuj onog ko je postavio temu i prekini da postuješ gluposti.
    p.s. Ako već želiš da se zezaš i praviš famu oko svog ''famous-lifestyle''-a, bar neka to bude realno.

Moderator Тасман (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Непревазиђена легенда!!!

Učlanjen
    10.03.2006.
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Michael Schumacher Pogledaj poruku
    Непревазиђена легенда!!!
    Hvala! 8)

@Ben_Adam: Ja samo zelim da se druzim, nisam ja kriva sto sam bogata i popularna. 8)

Slične teme

1. umro sam.....
    Autor Banovani u forumu Romantika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.08.2009., 20:08
  2. rok umro?
    Autor Peruzzi u forumu Muzika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 07.06.2006., 13:59
  3. Umro Minimax
    Autor Truman u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 6