Konacno se vracaju Migovi

dzigi87

Početnik
Banovan
Poruka
11
Evo rekose danas da treba da nam se u naredna dva meseca vrate prva dva Miga sa remonta i MODERNIZACIJE!
Ja sam cuo da je to trebalo da bude samo remont, pa da li su ovo novinarske gluposti, ili neko zna nesto o toj modernizaciji , na koji nivo su modernizovani i sl.
 
Remont i modernizacija motora, elektronike i radara se rade u Rusiji, i odgovaraće trenutnom NATO standardu, zmaj aviona se "sređuje" u Momi uz saradnju sa Rusima. Delovi za prva dva su već stigli i sklapaju se, da li će poleteti za dva meseca ili ranije, videćemo.
 
hebo te pa to je katastrofa,2 MESECA???pa to nema kraja....modernizacija se podrazumeva samo na navigaciju i radio veze,naoruzanje,radar,kokpit i sve sto se tice toga se NE MODERNIZUJE!!!!a de si cuo ja sam cuo krajem januara da ce prvi poleteti
 
Moja greska, za mesec dana treba da se vrate(napisao sam slucajno 2 misleci na dva aviona)... Ima na vestima svim danas... Evo citat sa B92:"Na avione su u Rusiji ugrađeni remontovani sistemi, agregati i sklopovi, kao i nova oprema kojom je avion modernizovan"-sta ovo nova oprema znaci nemam pojma, pa sam se ponadao da ce da odrade neku ozbiljniju modernizaciju.
 
Ma pusti migove 29,smorili su,jedva cekam da kupe one shvedske "gripene" !
Ali samo pogledajte grchko ratno vazduhoplovstvo i nase RV-i plachite !!!
Sve dok se iz drzavnog budzeta ne odvoje vece pare za modernizaciju,nece biti nista od svega.Sada su iz NIP-a dali 7.5 milijardi dinara-to je smesno!!!!!
 
Ma pusti migove 29,smorili su,jedva cekam da kupe one shvedske "gripene" !
Ali samo pogledajte grchko ratno vazduhoplovstvo i nase RV-i plachite !!!
Sve dok se iz drzavnog budzeta ne odvoje vece pare za modernizaciju,nece biti nista od svega.Sada su iz NIP-a dali 7.5 milijardi dinara-to je smesno!!!!!

pogledaj koliki je grcki budzet a pogledaj nas!

pogledaj njihov politicki polozaj u regionu, i u okviru EU.

a mozda bi bilo bolje da i tih 7.5 milijardi batalimo... pa sta ti mislis da ce odmah da uloze deset milijardi eura u modernizaciju?!

a te gripene ces docekati... jednog dana!
 
malo sam frustriram pricama sta da kupimo... a da prvo napravimo par novih zgrada vojnicima, neki novi wc po kasarnama, a?

mozda da dignemo plate zaposlenima tamo, jel bi islo to?

alo stratezi... citam ovde s-400 ili s-500... ovo je smesno kao cirkus... nemozemo da remontujemo i modernizujemo 5 aviona a vi bi nesto sto nema ni ruska vojska koja ce biti primarni korisnik..., da neceto mozda i par kurvi usput da nebodete dok cekate te sisteme?
 
E pacenici,hrvati ce dati 4 milijarde evra za modernizaciju pre nego sto udju u NATO !!!!
Slazem se da nema para,ali TREBA IH NAPRAVITI,a kako vidim da je skoro 50 % gradjana radikalno,sipak cemo da zaradimo ista!!
U pravo je Dejina811 !! O KOM BRE S-400 govorimo!!
Nato avione smo gadjali metkovima!! A vi bi ste s-400
(koji je samo stacioniran oko MOSKVE!!! )
Ali ipak su vrhunac oni koji kazu--SRBIJI TREBA 800 TENKOVA--600 TRANSPORTERA-50.000 VOJNIKA--
a kada im pogledam godiste vidim samo 1994!!!!
 

Back
Top