Gojenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

S.H.O.M.Y.

Početnik
Poruka
50
Imam 16 godina, zelim da se ugojim. Imam nekih 65 kg i viskok sam 1.82 moji mi kazu da je to sasvim normalno i da cu se ugojiti. Idem u teretanu ali mi treba malo misicne mase...kako da nabacim misicnu masu, napominjem da ja ne zelim da postanem bilder i da se nagruvam...dobro samo malo:). Znaci hocu da se ugojim, UNAPRED HVALA!!!!!:):)
 
mlad si i organizam ti se jos razvija.
bolje je da ti nedostaje malo kg nego da si "debeljko"
probaj sa puno mleka,meda, banana i jaja (klasicni energetici za bildere)
....mani teretanu sklekovi su zakon a da i zgibovi
 
Apsolutno ista situacija kod mene:)
imam 16g , 183 cm ,i 65 kila..
wec dwe god treniram bodybuilding i nikako da nabacim tih 5 kila koji mi fale..
a westacke proteine necu..
 
Pa zavisi momci kako trenirate.
Jedan je trening za masu, drugi za cistu snagu a treci za izdrzljivost ili definiciju misica.
Ako mislite da nabacite kilograme, radite grupu po grupu misica uz pauzu od minimum 48 sati izmedju treninga iste grupe.
Kad trenirate, radite forsirana ponavljanja preko tacke otkaza i vezbajte poooolaaaaaakoooooo !!!
Puna kontrola pokreta, maksimalna kontrakcija i opustanje misica.
Nikako ne cimate samo da podignete sto vise time angazujete misice koje ustvari ne vezbate.
Odmor izmedju serija obavezno i to bar
6-8 serija, velike tezine, mali broj ponavljanja.
Samo osnovne vezbe, nikakve egzotike ni vezbe za izolaciju i definiciju.
U medjuvremenu, ne trcite svako jutro po pet kilometara i ne derite se od basketa, plivanja i slicnih aerobnih aktivnosti. To moze i treba ali umereno, cisto da ostanete u dobroj kondiciji.
I spavajte bar 10 sati.
I ne nervirajte se.
I jedite dovoljno ugljenih hidrata koji sporo gore
I proteina.
I proteinskih dodataka za masu. TO nisu steroidi. TO smete da uzimate
I eto...toliko iz mog skromnog iskustva.
Neka me isprave ako sam negde pogresio.
Srecno momci
 
Pa zavisi momci kako trenirate.
Jedan je trening za masu, drugi za cistu snagu a treci za izdrzljivost ili definiciju misica.
Ako mislite da nabacite kilograme, radite grupu po grupu misica uz pauzu od minimum 48 sati izmedju treninga iste grupe.
Kad trenirate, radite forsirana ponavljanja preko tacke otkaza i vezbajte poooolaaaaaakoooooo !!!
Puna kontrola pokreta, maksimalna kontrakcija i opustanje misica.
Nikako ne cimate samo da podignete sto vise time angazujete misice koje ustvari ne vezbate.
Odmor izmedju serija obavezno i to bar
6-8 serija, velike tezine, mali broj ponavljanja.
Samo osnovne vezbe, nikakve egzotike ni vezbe za izolaciju i definiciju.
U medjuvremenu, ne trcite svako jutro po pet kilometara i ne derite se od basketa, plivanja i slicnih aerobnih aktivnosti. To moze i treba ali umereno, cisto da ostanete u dobroj kondiciji.
I spavajte bar 10 sati.
I ne nervirajte se.
I jedite dovoljno ugljenih hidrata koji sporo gore
I proteina.
I proteinskih dodataka za masu. TO nisu steroidi. TO smete da uzimate
I eto...toliko iz mog skromnog iskustva.
Neka me isprave ako sam negde pogresio.
Srecno momci


APSOLUTNO PODRZAVAM...8-)
 
Hvala vam puno! Razmisljao sam da kupim proteine ili ugljene hidrate, ali svi mi govore da steti, da li je to stvarno toliko loshe ili su to samo predrasude samo zato sto je to vestacko? E sad ja se izvinjavam sto vas mucim, da li bi neko mogao da mi sastavi program za masu mislim vezbe u teretani(benc skotova klupa itd) Hvala!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top