DEZA VI
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 117

Tema: DEZA VI

Ističe se Tasha444 (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano DEZA VI

Hm,nisam sigurna da li sam ovu temu trebala ovde da postavim.Mislim da jesam.U svakom slucaju,da li vam se desavaju ovakve stvari?Imate li neki primer...?Meni se cesto desavaju,i to ne smatram cudnom vec veoma zanimljivom pojavom.
    ?

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: DEZA VI

Tema (vrlo vjerovatno) spada ovdje.

Aktivan član Ridjobrada (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Desava mi se i to veoma cesto.
    Ta pojava ima objasnjenje, da te razocaram.
    Ustvari covek ima dve memorije, jednu kratkorocnu i jednu dugorocnu, u ovoj kratkorocnoj se neke pojave (zvuci, pokreti, glasovi) zadrzavaju nekoliko sekundi, a neke koje se ponavljaju ostaju u dugorocnoj, Problem nastaje kada neka pojava odmah rokne u dugorocnu memoriju, pa mi imamo utisak kao da smo to vec negde videli. To je deza vi.

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Interesantno...
    I ja chesto imam Deja Vu...
    Ali, drago mi je da postoji normalno, logicko objasnjenje za to...

Zainteresovan član Anchi_Star (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Reputaciona moć
    39

I meni se bash chesto deshava...
    Meni su pre objashnjavali da su to kao neshto iz proshlog zivota..
    Ali dobar mi je osecaj, chudno jeste ali je nekako zanimljivo..

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

...cesto mi se desava.
    najlepse od svih objasnjenja mi je dala moja profesorka srpskog jezika u srednjoj skoli.
    snovi su spona proslosti i buducnosti i u nekim trenutcima duhovi proslosti i buducnosti se preplicu i daju nam sliku koja je ostavila najjaci utisak na nas.
    moze se reci da je to kao neko predskazanje. pa ko kako protumaci
    nisam siguran da ste me razumeli ali svejedno DEJA VU je i IRACIO i RACIO odjedanput

Iskusan BELFABIO (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

evo dogodilo mi se pre pola sata

Ističe se Minnie'95 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Dogadja mi se Deja Vu... Normalno sve i odjednom mi sine kroz glavu kao da sam jednom to vec videla... Neki kazu da je to prosli zivot... :shock:

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Minnie'95 Pogledaj poruku
    Dogadja mi se Deja Vu... Normalno sve i odjednom mi sine kroz glavu kao da sam jednom to vec videla... Neki kazu da je to prosli zivot... :shock:
    cesto mi se desava deja vu...nekada se uplasim jacinom dozivljenog i detaljima koji se ponove.inace sam riba u horoskopu,kazu da to ide uz nas.cesto osetim bolest i smrt.imala sam skoro cudno iskustvo...danima sam spremala jako tezak ispit,legala kasno ustajala rano zorom a nocu sanjala upecatljive snove.jedne veceri usnim kako na ulici srecem koleginicu u rozoj kosulji,pustene kose,prilazim joj i pitam je kako je.ona mi odgovara'dolazim od kuce,brat mi je umro pre dva dana'.........
    zaboravila sam na san.
    par dana kasnije hodam tom ulicom.iznenada se pojavljuje koleginica u rozoj kosulji,pustene kose.ja joj pruzim ruku i kazem"moje saucesce"ona me gleda sokirano"hvala ti,ko ti je rekao" ja "cula sam"......i produzim dalje
    drhtala sam narednih pola sata....

Ističe se Minnie'95 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

I ja sam riba. Wow jezivo.... Ali ja nisam svesna da sam to negde vec videla, nego mi par sekundi kasnije sine kroz glavu....

Kad si rodjena?
    Poslednji put ažurirao/la MasterYoda : 21.01.2008. u 17:04

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    740

Citat Original postavio Dilan06 Pogledaj poruku
    Desava mi se i to veoma cesto.
    Ta pojava ima objasnjenje, da te razocaram.
    Ustvari covek ima dve memorije, jednu kratkorocnu i jednu dugorocnu, u ovoj kratkorocnoj se neke pojave (zvuci, pokreti, glasovi) zadrzavaju nekoliko sekundi, a neke koje se ponavljaju ostaju u dugorocnoj, Problem nastaje kada neka pojava odmah rokne u dugorocnu memoriju, pa mi imamo utisak kao da smo to vec negde videli. To je deza vi.
    Не разумем...

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ja sam riba. Wow jezivo.... Ali ja nisam svesna da sam to negde vec videla, nego mi par sekundi kasnije sine kroz glavu....

Kad si rodjena?
    14 marta

Primećen član Protektor (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Deza Vi je u stvari izraz za "zakasnelu" informaciju iz našeg mozga.Nešto smo videli ili sanjali ali nisamo ragovali kao na neku bitnu stvar i to se desi i mi smo u šoku jer sa budi ono zabačeno sećanje na tu stvar.Ne dajte se impresionirati time.Nije ništa posebno!

Aktivan član dollar MC (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Kakva zakasnela informacija? Pa Dilan je lepo objasnio.. citajte malo

Zainteresovan član toma_ns (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Reputaciona moć
    38

ne desava mi se nikada

Aktivan član TEP3A (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Kako onda znas sta je to?

Ističe se Tasha444 (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Pa,verovatno zna jer kad ljudi objasne sta im se desilo,on gleda...i ne konta sta je zapravo to.

Primećen član Broken Brain (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

meni se to stalno dogadja...

Zainteresovan član Tempesta (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio maserka Pogledaj poruku
    cesto mi se desava deja vu...nekada se uplasim jacinom dozivljenog i detaljima koji se ponove.inace sam riba u horoskopu,kazu da to ide uz nas.cesto osetim bolest i smrt.imala sam skoro cudno iskustvo...danima sam spremala jako tezak ispit,legala kasno ustajala rano zorom a nocu sanjala upecatljive snove.jedne veceri usnim kako na ulici srecem koleginicu u rozoj kosulji,pustene kose,prilazim joj i pitam je kako je.ona mi odgovara'dolazim od kuce,brat mi je umro pre dva dana'.........
    zaboravila sam na san.
    par dana kasnije hodam tom ulicom.iznenada se pojavljuje koleginica u rozoj kosulji,pustene kose.ja joj pruzim ruku i kazem"moje saucesce"ona me gleda sokirano"hvala ti,ko ti je rekao" ja "cula sam"......i produzim dalje
    drhtala sam narednih pola sata....
    Joj i ja imam lude snove!! Ja sam skorpija sa dosta planeta u skorpiji i mesecom u ribama. Inace bas volim svoje snove, bili kosmarni (bez obzira, kad se probudim no frx, ali dok traje... uh!) ili lepi. Jedan bih izdvojila posebno iako sam ga davno sanjala. Bilo je to pre sigurno 7-8 godina. Sanjala sam da sam na gusarskom brodu, zena u beloj haljini. Gusari su se nesto prepirali i to bas oko toga da zena na brodu donosi nesrecu i da nije trebalo da me povedu, a pominjali su i neko blago. Odjednom, izbila je pobuna, brod je goreo i poceo da tone. Uhvatila sam se za neki deo broda i tako plutala, preplasena da cu se udaviti. Sledece cega se secam je da veoma blizu vidim grupu ostrvaca, kao grebena koji izranjaju iz vode. Jedno je imalo malu plazu na koju je nas nekoliko prezivelih doplivalo. Greben je bio prilicno visok, sa leve strane plaze, u steni su bila ogrona drvena, dvokrilna vrata, na plazi nesto nalik na suncobrane od trske, na grebenu, gore je bilo drvece i jedno na strani grebena, prema plazi. Nekoliko domorodaca nam je pomoglo. Ubrzo sam se uspanicila da je krajnje nemoguce da se tu nalazim i probudim se. San je bio izuzetno intenzivan i dugo mi je ostao u secanju, cak sam ga i zapisala. 4 godine kasnije gledala sam putopisnu emisiju, obilazili su obalu Juzne Afrike, u blizini Madagaskara. Voditelj je ispricao interesantnu pricu kako su se tu skupljali gusari u 17. veku i krili blago koje jos niko nije nasao. Jos uvek mi nista nije privuklo paznju sve do momenta kad sam ugledala ta ostrvca , a onda je camac u kojem se ekipa vozila prosla tik uz ono ostrvce iz mog sna. Ogromna vrata, sada veoma stara, bila su poluodskrinuta, trscani suncobrani su iskrivljeno stojali na plazi, a ono drvo na grebenu... Sve je bilo tu! Vilica mi je visila i nektrebalo mi je vremena da se saberem.

Sad nedavno mi se nesto slicno desilo. A cesto sanjam takve i slicne snove. Ili da razgovaram sa mrtima. Npr. kada mi je deda umro u jednom od snova u kojem sam ga usnila rekao mi je da je njegova zena kada je odlazila iz kuce ukrala neke case i nesto jos, sad ne mogu da se setim. Kada smo otisli u kucu, sve sto mi je rekao, zaista je falilo. Mama me zeza, zove me medijum :-D pa mi nekad kaze da pozdravim "familiju" ako ih "sretnem". Crni humor.:wink:

Bas imate zanimljivih iskustava, pa reko da i ja podelim sa vama neka svoja.

Zainteresovan član Vril (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

au snovi su ti ouu.
    nazalost ja sam sanjao jedan dan [ukratko da ispricam] da sam poginuo u saobracajnoj nesreci sa ocem, majkom i sestrom. tako sto sam ja vozio i sleteli smo s puta u desno u reku. Najveci trip je sto kad sam ja ustao cuo sam na vestima da su isto tako poginuli oni likovi iz Velikg Brata :shock:
    a sto se tice deja vu
    tu je najveci trip sto i kad vidite nesto sto se vec desilo, i znate sta ce se desiti, niste u stanju da to kazete, pre nego sto se to i desi.

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Kad si rodjena?
    lol i ja sam i jaaaaaako cesto dozivim deja vu. Ali se setim da sam prvi put to video u snu tako da nije to bas Deja Vu al' ajde... A i to su uglavnom neke nevazne stvari- recenica ili dve...

Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

E da... Tako je bilo meni nedavno. Drugarica iz Australije me je iznenadila posetom i u jednom momentu kad je pricala sam mojim tatom, ono sto je ona rekla, tata se nasmejao, pa onda i ona pa se okrenula prema meni i na blic, ja se setim da sam to sanjala par dana ranije, ne znajuci ni da cu je videti.

Zainteresovan član Vril (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

ma stos je u ji djingu

Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

LOL, moze biti

Zainteresovan član Taker (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Meni se ovo desili hiljadu puta i svi kazu da su to slike iz proslog zivota.Pitam se sta sam ja bio u proslom zivotu

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •