VENECIJA ILI RIM?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: VENECIJA ILI RIM?

VUJANOVIC
    Guest

Podrazumevano VENECIJA ILI RIM?

KOJI GRAD JE LEPSI?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

ooo kakvo ti je ovo pitanje... nema nista teze, makar meni, nego razvrstavat gradove po ljepoti, narocito talijanske!
    Nije samo Venecija za zaljubljene, to da znas. I Rim je isto
    Po meni, eto , ako se bas mora, Rim je Rim, znaci vise mi se dopada od Venecije....ali opet, kazem ti, svudje ima cari...Najbolje je da ih iba spojis 8)
    Kiss

micke&d
    Guest

Podrazumevano venecija ili rim

po meni Italija ima najlepse gradove na svetu, Venecija je stvarno nesto posebno i neponovljivo, svaki onaj mostic ima neku svoju posebnu car i ipak mi je lepsi od Rima. Pa sam taj naziv "grad na vodi" sto je stvarno tako.. Najromanticniji grad u kom sam ikad bila. Ako imate jos malo maste to je izvor inspiracija umetnosti.. (kad bi jos imali para pa mogli da posecujemo kad zelimo..dobro to je vec druga prica )

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Mala Mo
    ooo kakvo ti je ovo pitanje... nema nista teze, makar meni, nego razvrstavat gradove po ljepoti, narocito talijanske!
    Po meni, eto , ako se bas mora, Rim je Rim, znaci vise mi se dopada od Venecije....ali opet, kazem ti, svudje ima cari...Najbolje je da ih iba spojis 8)
    Kiss

Bas ovih dana se kanim da na internetu potrazim neki savet o rimu i obilascima tog grada i super, naleteh na ovu temu.
    Molim te napisi mi zasto mislis da je Rim lepsi od Venecije i sta mi predlazes da obidjem tamo. Planiram na leto sa prijateljima da provedemo tamo par dana, svi prvi put. U Veneciji sam bila i sada kada mislim na to cini mi se kao da sam bila u nekom prelepom snu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Klio
    Citat Original postavio Mala Mo
    Kiss

Bas ovih dana se kanim da na internetu potrazim neki savet o rimu i obilascima tog grada i super, naleteh na ovu temu.
    Molim te napisi mi zasto mislis da je Rim lepsi od Venecije i sta mi predlazes da obidjem tamo. Planiram na leto sa prijateljima da provedemo tamo par dana, svi prvi put. U Veneciji sam bila i sada kada mislim na to cini mi se kao da sam bila u nekom prelepom snu.
    E to je divno. Bas ti zavidim sto ces opet ici u Italiju, jer ona mi je sva carobna! Ma, u bilo kom gradu da podjes, i kad se vratis, mislices da si bila u snu!!! Jesi li bila mozda u Veroni, ili mozda na jugu? Joj, probaj i tamo... cini mi se da u tom vazduhu tamo prosto ima neceg sto mami
    E sad, znas kako, sve je to stvar ukusa... Venecija se dosta "osjeca", ali super je za romantiku. Ali Rim... Nekako stub svega! Ja inace volim rimsku istoriju, i tu arhitekturu tako da mi je tamo bilo odlicno.
    A sto da ti preporucim osim onoga sto i sama znas- sve one pjace, pjacete, Spanski trg, Pjacu Navonu, Forum, Koloseum, Vatikan kompletni ukljucujuci Sikstinsku kapelu, imas mnogo ranohriscanskih crkvica, katakombi, Fontanu di Trevi, Hadrijanove vrtove, a oni su malo dalje od centra. Na svakom trgu ima minimum jedna fontana. Pjaca venecija, Pjaca Republika... A obavezno idi u Via Cavour ako zelis da vidis dobre butike.
    Pozdrav i srecno!

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hvala ti na savetu. Potpuno delim tvoje misljenje kada je Italija u pitanju a ako Gospod da da mi se i ostvare planovi da se preselim tamo. Samo to je sve neizvesno.
    Sto se Venecije tice svi su mi govorili da zaudara zbog silnih kanala ali kada sam ja bila tamo mogu ti reci da uopste nije bilo tako Verovatno su ocistili i bilo je stvarno i lepse nego sto sam zamisljala. Jos uvek nosim oziljke od plihova koliko sam setala.
    Bili smo i u Milano i planirali Veronu ali nismo uspeli. NIsma bila na jugu bila sam na severu skroz na granici sa Francuskom u planinama. NIje nista posebno,lepo je kao i kod nas samo drugacije... u vazduhu ima "nesto" sto ti kazes. Ili se to samo nekima koji vole Italiju cini...

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hvala ti na savetu. Potpuno delim tvoje misljenje kada je Italija u pitanju a ako Gospod da da mi se i ostvare planovi da se preselim tamo. Samo to je sve neizvesno.
    Sto se Venecije tice svi su mi govorili da zaudara zbog silnih kanala ali kada sam ja bila tamo mogu ti reci da uopste nije bilo tako Verovatno su ocistili i bilo je stvarno i lepse nego sto sam zamisljala. Jos uvek nosim oziljke od plihova koliko sam setala.
    Bili smo i u Milano i planirali Veronu ali nismo uspeli. NIsma bila na jugu bila sam na severu skroz na granici sa Francuskom u planinama. NIje nista posebno,lepo je kao i kod nas samo drugacije... u vazduhu ima "nesto" sto ti kazes. Ili se to samo nekima koji vole Italiju cini...

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Molim te znas li neki saj gde mogu naci neke slike iz Rima i nesto o njemu. Italijanski ili na Engleskom.

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Molim te znas li neki saj gde mogu naci neke slike iz Rima i nesto o njemu. Italijanski ili na Engleskom.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Evo samo na brzinu da ti odgovorim jer sam u nekoj frci.
    Molim te, podji obavezno na jug!!!! Da vidis sto je tu narod, a gradovi su mala Grcka!!! Da im vidis te starine.... Ja sam bila u jednu regiju ispod Pulje, zovese Bazilikata, sa glavnim gradom Materom, i cuvenim starim gradom Sassi. Jaooo, da mi se vratit, a zarekla sam se da ocu.
    Mislim, nisam ja dzabe bacala toliko para u Di Trevi ahaha
    Ej a ovo za sajtove...uh davno je bilo....prije 3 godine sam isla tamo. Nisam bila u Milano ali jesam Padovu i Veronu.
    Evo ti sajt koji je jako jako koristan i koji cesto posjecujem kad tebam ic nedje - www.virtualtourist.com
    POvedi me u koferu

Slične teme

1. VENECIJA
    Autor sramica u forumu Putovanja
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 17.03.2014., 02:50
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 22.08.2009., 21:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge