BRZI DOWNLOAD-HELP!

U našim uslovima, najbolje što možeš da kupiš i da prođeš dobro (povoljan odnos cena/kvalitet) je DVB SkyStar 2 i otvoriš nalog kod Europe Online. Ja to koristim već duže vreme i funkcioniše mi odlično (CD skinem u proseku za 15-20min). Jedino što postoje ograničenja (mesečni download ne veći od 1GB), ali kako si navikao na torturu zvanu 56K, ovo će ti biti melem. Dalje, i ova satelitska (jednosmerna) konekcija zahteva paralelni Dialup pristup, tako da ćeš svog provajdera koristiti i dalje, ali znatno efikasnije (samo za slanje). On će ti (uglavnom) služiti samo za pronalaženje željenog fajla, koji ćeš ubaciti u svoj box na EON serveru i diskonektovati se. Nadalje ostaje samo da sačekaš da fajl krene.

Gde ćeš trenutno naći pomenutu karticu ne znam, ali kontaktiraj rastamanna, pošto se dečko bavi prodajom. Ako ne uspeš da nađeš, javi mi se preko foruma, pa ću ti ja naći.

Još nešto. Proveri na njihovom sajtu trenutne kvote za mesečni download, pošto oni to umeju čas da promene. Adresa je www.europeonline.com. Ja ne znam koliko je to sada, pošto se ne konektujem tako često i ne proveravam. Znam jedino da je cena ista, oko 100e godišnje što, ako mene pitaš, i nije mnogo. Protok je od 500kbs do 1mbs. Realno je nekih 700kbs u proseku. Naravno, i ovo zavisi od kvaliteta tvoje opreme (LNB), pozicije i raznih drugih faktora. Ali, u principu, to je to. Eh, da! Još jedna budalaština koju su uveli "skoro" (osim pomenutog mesečnog downloada) je i promena satelita. Naime, prešli su na Eutelsat sa Astre na kojoj su do skora bili. Funkcionalne razlike nema (bar ja nisam primetio), ali sada više ne možeš da gledaš satelitski program dok se nešto skida sa neta, jer su kanali na pomenutom satelitu sranye.
 
sonne:
Nikako ne preporucujem SkyDSL a razlopge necu navoditi jer necu da pravim kontrareklamu (nadam se da ce propasti i bez mene)

Daleko od toga da su idealni, ali trenutno kod nas bolji ne postoje. Rekao bih da se oko toga možemo složiti. Nadam se da će ovoj agoniji doći kraj kada sledeće godine istekne monopol telekoma. To bi trebalo da bude zeleno svetlo za razvoj telekomunikacija, ali s obzirom kako se ovde sve "razvija" nisam siguran na šta će to izaći. :roll:
 

Back
Top