KO SA KINEZIMA TIKVE SADI.....

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Stotine ljudi demonstrirale su danas u središtu Hong Konga nakon što je Peking odbacio pozive za uvođenjem prave demokratije u tom gradu do 2012.

Kineski parlament usprotivio se direktnom biranju čelnika Hong Konga prije 2017. te njegovih zastupnika prije 2020. Hong Kongom trenutno upravlja Donald Tsang kojega je izabrala Kina.

Odluka nije iznenađenje za mnoge demokratske aktiviste u Hong Kongu koji su priželjkivali direktne izbore do 2012.


Samo polovina zastupnika Hong Konga trenutačno se bira direktno, a upravitelja bira poseban izborni odbor od 800 prokineskih predstavnika.

Hong Kong, vraćen pod kinesku upravu 1997. nakon što je 156 godina bio britanska kolonija, tehnički ima pravo na pravu demokratiju od 2007. prema odredbama važećeg mini-ustava.

Iako priznaje da je opće pravo glasa konačni cilj za Hong Kong, Kina je izrazito nesklona prodemokratskom pokretu u tom gradu od gotovo sedam miliona stanovnika.

---------------------------------

Elem , ovako prolaze svi koji poveruju da je u Kini ili Rusiji ikada moguce da se uhvati pelcer demokratije........kada je GB predala Hong Kong , Kini, ovi su obecavali kule i gradove, autonomiju Hong Konga, "jedna zemlja dva sistema" i slicne sarene laze, dok nisu postavili proverene kadrove KP Kine na vlast u Hong Kongu............

Samo slikovit primer , kako drzave ,koje nikada u istoriji nisu ni pola sata bile demokratske, primenjuju takozvanu "demokratiju".........pa , gospodo, izvolite pod skute Kine i Rusije......siguran sam da bi se Srbija lepo razvijala i demokratski i ekonomski ...:roll:
 
Ne vidim gde se u celom tekstu pominje Rusija pa da ti mozes da ovo prbacis na nju... ali dobro, svi dobro znamo da si zlonameran prema Rusiji.

Elem, nisu valjda poludeli da dozvole da im britanci, amerikanci i ko zna ko sve ne placaju razne stranke i nvo da im rovare po hong kongu i kao glume demokratiju, glas javnosti i slicne bajke.

Demonstrira par stotina od 7 miliona? Taman kad se okupe razne zene u crnom i slicne spijunske organizacije to toliko ispadne. A pitanje je i da li ih je bilo par stotina.

Usput, velika demokrtacnost zapadnog, posebno americkog drustva je lepo predstavljena u dokumentarnim filmovima Majkla Mura a ni Orvelova 1984. ne odskace mnogo od tog sistema iako je svima licilo na SSSR a ispalo da mnogo vise lici na suprotnu stranu.

U svakom slucaju, to je unitrasnja stvar Kine a nas interesuje sta mi mozemo od Kine da profitiramo i da vidimo da smanjimo silan uvoz koji davi nasu proizvodnju. To je nama vazno a sta ce oni da rade da hong kongom, tajvanom ili da muslimanima na zapadu kine ili sa dalaj lamom i nepalom .. to me slabo interesuje i svaka prica o tome moze lako da se podvede pod najobicniju propagandu u nekom smeru.
 
Dobro se zna što je šovinizam, ovo za smatranje nižom vrstom stoji to je šovinizam.

Ali ovdje se govori o nečem drugom, govori se o tome da je Kina nesklona demokraciji

To je bit...

to smatranje nizom rasom nije sovinizam vec cist nacizam .

znaci na bazi nacistickih rasnih zakona postoji u nacizmu podela na vise i nize rase.

za idi dada amina svi ljudi nisu jednaki i ruse i kineze smatra nizom rasom. to je cist nacizam.

sovinizam je mrznja prema drugim nacijama .
 
Dobro se zna što je šovinizam, ovo za smatranje nižom vrstom stoji to je šovinizam.

Ali ovdje se govori o nečem drugom, govori se o tome da je Kina nesklona demokraciji

To je bit...
Ma nemoj, pa kad smo već kod demokratije, možemo da govorimo o jugu SAD gde još uvek postoji rasizam i KKK, ili o slučaju kada je britanski policajac ubio emigranta jer je mu je delovao sumnjivo, odnosno kao neko sa bliskog istoka, a čim je bliskog istoka mora da radi za Al Kaidu, ili o zlostavljanju zatvorenika u bazi Gvantanamo. Međutim ovde je ipak u pitanju uverenje da je zapad pošten, neiskvaren... a na istoku su oni podli prljavi i zli.
 
to smatranje nizom rasom nije sovinizam vec cist nacizam .

znaci na bazi nacistickih rasnih zakona postoji u nacizmu podela na vise i nize rase.

za idi dada amina svi ljudi nisu jednaki i ruse i kineze smatra nizom rasom. to je cist nacizam.

sovinizam je mrznja prema drugim nacijama .
Eto dodjosmo do toga da se i Jerry zgrazava nad mrznjom prema drugim nacijama , ima da padne zelen sneg sada :lol:
 
Ma nemoj, pa kad smo već kod demokratije, možemo da govorimo o jugu SAD gde još uvek postoji rasizam i KKK, ili o slučaju kada je britanski policajac ubio emigranta jer je mu je delovao sumnjivo, odnosno kao neko sa bliskog istoka, a čim je bliskog istoka mora da radi za Al Kaidu, ili o zlostavljanju zatvorenika u bazi Gvantanamo. Međutim ovde je ipak u pitanju uverenje da je zapad pošten, neiskvaren... a na istoku su oni podli prljavi i zli.
To sto rade engleski panduri i Busovi zlikovci nisu za pohvalu nikako vec je sramotno al prema drzavnom sistemu u Kini i njihovim nacinom obracuna sa "neprijateljem" ovi prvi su mala deca .
 
Ma nemoj, pa kad smo već kod demokratije, možemo da govorimo o jugu SAD gde još uvek postoji rasizam i KKK, ili o slučaju kada je britanski policajac ubio emigranta jer je mu je delovao sumnjivo, odnosno kao neko sa bliskog istoka, a čim je bliskog istoka mora da radi za Al Kaidu, ili o zlostavljanju zatvorenika u bazi Gvantanamo. Međutim ovde je ipak u pitanju uverenje da je zapad pošten, neiskvaren... a na istoku su oni podli prljavi i zli.
Nisam ja nigdje rekao to što ti pričaš, rekao sam da Kina osvjedočeno i vidljivo
nije sklona demokraciji.

A svi ti negativni elementi o kojima govoriš a nije riječ u ovoj temi su za osudu.
Uz ispravku ono o šovinizmu, Jerry je to malo bolje objasnio
 
Elem , ovako prolaze svi koji poveruju da je u Kini ili Rusiji ikada moguce da se uhvati pelcer demokratije........kada je GB predala Hong Kong , Kini, ovi su obecavali kule i gradove, autonomiju Hong Konga, "jedna zemlja dva sistema" i slicne sarene laze, dok nisu postavili proverene kadrove KP Kine na vlast u Hong Kongu............

Samo slikovit primer , kako drzave ,koje nikada u istoriji nisu ni pola sata bile demokratske, primenjuju takozvanu "demokratiju".........pa , gospodo, izvolite pod skute Kine i Rusije......siguran sam da bi se Srbija lepo razvijala i demokratski i ekonomski ...:roll:

Ako mi das definiciju demokratije mogu ti reci da li si u pravu ili ne.
Taj termin demokratija vec je toliko izlizan pardon izvitoperen da ga svako (zlo)upotrebljava po svojoj zelji i potrebi.Na osnovu cega i bolo ko ne samo ti moze da tvrdi da je to demokratski ili ne?Koji su to principi,dela ili nedela koji karakterisu pojam demokratija?Svako,bilo koji taj termin, moze da prilagodjava svom ukusu,stilu ili potrebi i da tvdi da je u pravu.
Za mene,recimo demokratija je isto sto i diktatura.I ajde molim te dokazi mi da nisam u pravu.Za svaki pojam iz demokratije ima isti takav primer iz diktature.Iz totalirizma u totalirizam.Pogotovo je opasna dikto-demokratija americkog dirigovanog tipa.Opasna je i ta tvoja u kojoj znas da kazes da to nije demokratski a ni sam neznas sta je demokratija.
Znaci molim te ako zelis da se razmatra sta su kinezi uradili sa Hong-Kongom i dali je to demokratski ili ne daj mi definiciju i odmah ce svi znati sta je ispravno a sta ne.

Evo na primer ja mazem demokratiju na hleb umesto euro-krema i mogu ti reci da bez kremica nema nista.A sutra cu sa njom da zacinim pasulj da vidim na sta lici.
 
idi_dada_amin je niza rasa.
a i ostali LDP su uglavnom ******, lezbejke, biseksualci, narkomani,...
isto vazi i za Siptare koje LDP brani.
Problem je što između tebe i nekog iz LDP-a i nema suštinske razlike, retorika vam je slična, imate slične metode ostvarivanja cilja, naizgled jedina razlika je cilj, mada kako vreme ide sve više verujem da vam je i cilj isti, a to je stvaranje totalitarnog društva u kome bi sve one koji ne misle kao vi proglasili izdajnicima i stranim plaćenicima, odnosno fašistima, klerofašistima, retrogradnim snagama, recidivima propšlosti, ...... bla, bla, bla.
 
Vidi nekih ovde sto brane demokratiju u Kini. Zalosno je sto se niste imalo informisali. Tamo postoje drzavni organi koji se staraju kojim se sadrzaji sa interneta moze pristupiti, a kojim ne. Pa tako kada neko napise nesto lose o Diktaturi u Kini je zabranjen. Idi begaj, demokratiju imaju da izvoze. Krivo im je sto je Hong Kong bogat, bogatiji od vecine Evropskih drzava. Sto je prelep. Sto se tamo ljudi ponose zakonodavstvom koji su im ostavili Englezi. To ih uglavnom i izdvaja od korumpirane komunisticke Kine. Ali Kina ima silu i upasce vojskom tamo i to oni znaju i plase se, a da svet nece smeti da intervenise.
 
Hong Kong je danas sigurno ekonomski snazniji nego 1997.
a Kina je u 2007. postala najveci izvnoznik na svetu i treca najveca ekonomija na svetu (ispred Nemacke)
a i sad da pricam vama mazohistickim budalama onu standardnu pricu zilion puta ispricanu kako Englezi na jednoj a Kinezi na drugoj strani sto se tice pitanja 15% teritorije Srbije i kako su nas Englezi bombardovali '99 mislim da to nece imati efekta nazalost... to vama kao da nece da udje u glavu nikad, to je mazohizam/vrlo, vrlo ozbiljan mentalni poremecaj.
 

Back
Top