Problemi sa hranom i varenjem
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Problemi sa hranom i varenjem

maldaneri nije na forumu
    tvoja pojava suvise je lepa da neke stvari radis samo zbog repa
    Aktivan član maldaneri (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Problemi sa hranom i varenjem

Ako je neko vec postavio ovakvu vrstu pitanja ja se izvinjavam.Moj problem je u stalnim mucninama i verovatno otezanom varenju.Naime,kad god i skoro sta god da pojedem imam osecaj da cu povratiti,tesko disem i dobijem bolove u zelucu i stomaku.Po prirodi sam jako nervozna,pa se pitam da li je na psihosomatskoj bazi?Cula sam nesto o nervozi zeluca,pa me interesuje kako se manifestuje.Od lekova za sada ne pijem nista,sem klometola protiv povracanja jer sam uvek blizu toga posle hrane.Unapred hvala na savetima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2007.
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Problemi sa hranom i varenjem

Ono što ja znam je da je želudac drugi mozak (tako sam pročitala). Tako da ako si nervozna osoba onda verovatno da ti se ta nervoza prenosi na želudac.
    Možda bi ipak bilo dobro (ukoliko to nisi već učinila) da posetiš doktora.

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Nisam jos bila kod lekara jer upravo to moje varenje otezano i postaje strasno kada sam nervozna.Naravno,preko leta nemam nikakav problem,ali uvek se javi u zimskom periodu-zimu ne podnosim.I tako od napada do napada ja zaboravim na lekara.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2007.
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Možda bi bilo dobro da posetiš doktora. To je možda najpraktičniji savet koji možeš dobti. Pa ti sama odluči.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Gastroenterolog!

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Hvala na savetima.Verovatno cu i otici.

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    54

kako to mislite verovatno cete otici... naravno da cete otici, ne mozete biti proizvoljno na klometolu... da bi dosli do toga da vasi problemi imaju psihosomatsku osnovu morate najpre iskljuciti sve organsko... nemojte se igrati, i to vam kazem iz iskustva!

Poznat LysergicAcid (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    128

Nemam problema sa ''varenjem''...naprotiv imam problma bez istog

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Mene zanima kakva je to veza misteriozna izmedju mozga i stomaka? Imam taj problem kad god sam nervozna pred vazan dogadjaj, recimo kad sam imala par bas vaznih ispita imala sam dijareju kojoj je prethodilo "buckanje" u stomaku i trnci... Pa onda svima dobro poznati leptirici u stomaku kad se zaljubimo... Zasto i kako je stomak na taj nacin povezan sa mozgom?

Početnik NACY (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja imam slicnih "problema" ... Pred pismene zadatke ,dok cekam ispred ordinacije za pregled,... i sve stvari koje ne volim a treba da uradim osecam neko previjanje i bol u predelu zeludca... To je postalo uobicajeno al vec kada se prica o tome evo pitam zasto se to desava ? I zasto bas reaguje stomak na to??? pozzz od Natase

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Da,i ja se isto pitam.Naravno da cu otici kod lekara,ali moram tada kada me to uhvati inace nema svrhe ici kada sam dobro.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Dusa mi spava, ujutro radim, ovih dana cete dobiti odgovor.
    laku noc!

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

dr, mi nestrpljivo cekamo da odgovorops:

Primećen član Protektor (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Sasvim je prirodno da želudac prvi daje osetne reakcije na nervozu sa karakteristicnim propratnim efektima : mučnina, loše varenje kada god nešto pojedemo, nadimanje, osećaj pritiska na dijafragmu.Ja se sa tim nosim već godinama ali ne mogu ga se rešiti sve dok prvo ne nadjem način da prevzidjem psihički problem tj. nervozu.
    Moje kolege i ljudi koji su upućeni nešto bolje u te stvari kažu da pod stresom srčani ritam kao i načnin disanja se promene a želudac prima višđe krvi nego što treba što se manifestuje tom nadutosti.Samim tim počinje i loše varenje sa bolovima i grčevima."Nadut" želudac pritiska dijafragmu čime otežava disanje.Osobe sa takvim problemima često kažu da gube dah i da im se vrti u glavi.
    I Japanci od davnina su govorili da je želudac centralni deo našeg organizma.Kada on nije u redu onda ni za šta nisi sposoban.To je tačno.

Neću da dužim i pametujem.Još ću samo dodati moj primer.Pre godinu i po dana sam bio pod stresom kog nisam bio svestan ali konstantno su me mučile stomačne tegobe.Zamislite kad popijem običan čaj od kamilice ja zaglavim na infuziji.Na kraju sam bio kod gastroenterologa i gutao prokletu sondu.Sve je bilo ok.Pošto sam priznao da sam napet i stalno nervozan prepisali su mi Persen.Lek je zaista super.Prvo što je na biljnoj osnovi ,drugo što ga možeš piti koliko hoćeš jer nema neželjenih efekata.On deluje na smirenje mišićne napetosti,nervozu i "nemiran želudac.

Maldaneri,ipak ti kao i ostali savetujem da odeš kod lekara.Jeste da problem sa želucem bude i prodje i opet se javi ali takve stvari mogu postati hronične i veliki je rizik od nastajanja gastritisa,čira ili "podvijenog" želuca.Ne sme se zajebavati sa tim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

kontrolise ga nekakav ner vagus koji prima direktno "naredjenja" iz mozga tako da ce to doktori bolje pojasniti samo znam da se na njega moze uticati jedino preko glave tj stabilizovati psihu pa tek onda zeludac leciti uzrok a ne posledicu.Zeludac je jedna obicna "kesa" koja se siri i skuplja tako da je stvar i sustina mucninama mozak u odredjenim situacijama preko tog nerva

Učlanjen
    18.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Bas tako!:smile:

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio Protektor Pogledaj poruku
    Sasvim je prirodno da želudac prvi daje osetne reakcije na nervozu sa karakteristicnim propratnim efektima : mučnina, loše varenje kada god nešto pojedemo, nadimanje, osećaj pritiska na dijafragmu.Ja se sa tim nosim već godinama ali ne mogu ga se rešiti sve dok prvo ne nadjem način da prevzidjem psihički problem tj. nervozu.
    Moje kolege i ljudi koji su upućeni nešto bolje u te stvari kažu da pod stresom srčani ritam kao i načnin disanja se promene a želudac prima višđe krvi nego što treba što se manifestuje tom nadutosti.Samim tim počinje i loše varenje sa bolovima i grčevima."Nadut" želudac pritiska dijafragmu čime otežava disanje.Osobe sa takvim problemima često kažu da gube dah i da im se vrti u glavi.
    I Japanci od davnina su govorili da je želudac centralni deo našeg organizma.Kada on nije u redu onda ni za šta nisi sposoban.To je tačno.

Neću da dužim i pametujem.Još ću samo dodati moj primer.Pre godinu i po dana sam bio pod stresom kog nisam bio svestan ali konstantno su me mučile stomačne tegobe.Zamislite kad popijem običan čaj od kamilice ja zaglavim na infuziji.Na kraju sam bio kod gastroenterologa i gutao prokletu sondu.Sve je bilo ok.Pošto sam priznao da sam napet i stalno nervozan prepisali su mi Persen.Lek je zaista super.Prvo što je na biljnoj osnovi ,drugo što ga možeš piti koliko hoćeš jer nema neželjenih efekata.On deluje na smirenje mišićne napetosti,nervozu i "nemiran želudac.

Maldaneri,ipak ti kao i ostali savetujem da odeš kod lekara.Jeste da problem sa želucem bude i prodje i opet se javi ali takve stvari mogu postati hronične i veliki je rizik od nastajanja gastritisa,čira ili "podvijenog" želuca.Ne sme se zajebavati sa tim.

Hvala puno na svim ovim informacijiama.Ja imam neku potisnutu,unutrasnju nervozu koje cesto nisam svesna.Ali skoro uvek je tu.Prakticno kljucam iznutra :shock: Prvom sledecom prilikom odoh kod lekara,mada mislim da si mi ti vec u mnogome pomogao jer sam shvatila ono sto sam i mislila da sve to ide iz glave.

Učlanjen
    18.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Drago mi je da sam pomogao.

Protektor saves the day! zzuuuuuuuuum!:grin:

Primećen član Fejs74 (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

šta da kažem, želudac je moj problem....ali sve je iz glave...problemi, sitni ili krupni..ali skuplja se to...
    Kad ja tamo a ono međutim!!!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

A temu godinu dana staru izvadili ste radi gornjeg komentara - zasto tacno?!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. PROBLEM S HRANOM,NEMOGU VISE!
    Autor Lena x u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.10.2007., 13:45
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 15:13
  3. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.08.2006., 18:50
  4. Trovanje hranom
    Autor bobba u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 3