Poljoprivredni fax u Beogradu

radisa01

Početnik
Poruka
15
Verovatno cu pokusati da polazem prijemni na ovom faxu, ali me interesuju utisci studenata na njemu, kao i buducih da li se pripremaju, da li je prijemni tezak (polaze se jedan od pet predmeta po izboru), sta je potrebno od literature iz sociologije?
pozdrav
 
Vrlo je teško zaposliti se bilo koji smer da završiš. A sto je jos gore mnogi koji se zaposle u struci posle beže iz nje.

Moj savet ti je ako mozes da nadješ nekoga da te uvede u firmu pre upisivanja faksa, pa da vidiš šta zaista ćeš da radiš (al dobro otvori oči, uši .....). Pa ako te to nerazuveri onda si za poljoprivredni faks.

Biranje fakulteta je vrlo ozbiljna stvar. To ti obeležava život posle dvadeset i neke.
 
Prijemni nije tezak, I zbirke sa zadacima za vezbanje od kojih ce biti odabrano 20 nalaze se na skriptarnici fakulteta. Prilicno je lako poloziti prijemni, a I navale najcesce u prvom krugu nema velike, tako da obicno ostane I neko mesto za drugi upisni rok na gotovo svim smerovima. Problem nastaje kasnije, kada svi oni koji su sudili na osnovu prijemnog ustanove da je sve daleko teze, I tad pocinju odustajanja. Neki upisu studije samo zato sto su culi da je lak prijemni, drugi bi da iskuliraju vojsku, neke se udaju pa napuste, neki ustanove da ih oblast poljoprivrede ne zanima, neki ustanove da ce se djacka stolica zagrejati kao da su na bilo kom drugom fakultetu, pa pocnu dizati ruke, I tako ostane deo ljudi koji voli, zeli I hoce da nastavi dalje. Na zalost I medju ovim zadnjim ima onih koji otegnu studije, napuste ih, ili …, jednostavno iz nekog razloga ne mogu dalje.
Mislim da ti je @biska dao jako lep savet: Vidi sta se radi nakon zavrsetka, pa onda ako ti se svidja upisi, ako ne, onda nemoj. Na faksu postoji vise smerova, od biljne proizvodnje (ratarstva, vocarstva, zastite bilja), preko stocarstva, melioracija, tehnologije (biljnih I zivotinjskih) proizvoda do mehanizacije, I agroekonomije.
Koliko je sam fax aktuelan medju beogradjanima, hmm,moze se reci I ne bas. Uglavnom ga upisuju ljudi sa strane.
Sto se mog slucaja tice(biljna proizvodnja), dan nakon zavrsetka faxa primljen sam na posao I zacudjujuce bez veze I vezica,radio nekoliko meseci, ukazala se prilika za boljim I placenijim poslom (a sve to govorim u struci), ja je iskoristio I tako. Ne kazem da svi odmah dobiju posao, cak naprotiv, ali ako si dobra, ako zelis da radis, naci ce se nesto I u struci, iako nasa drzava bas I ne brine o poljoprivredi I pored toga sto je uvek naziva inicijalnom kapislom I okosnicom razvoja ove zemlje, mada cinjenica je da je mora razviti ako misli opstati.
Kada bi mi neko rekao sta da ne upisujem sa tog faxa od ponudjenih smerova, moj odabir bi bio agroekonomija jer mi se nekako cini da tu ima najvise ne zaposlenih, al opet kazem, moze se desiti da bas to bude uspesna kombinacija-nikad se ne zna sta zivot nosi.
 

Back
Top