Poljoprivredni fax u Beogradu
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Poljoprivredni fax u Beogradu

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Poljoprivredni fax u Beogradu

Verovatno cu pokusati da polazem prijemni na ovom faxu, ali me interesuju utisci studenata na njemu, kao i buducih da li se pripremaju, da li je prijemni tezak (polaze se jedan od pet predmeta po izboru), sta je potrebno od literature iz sociologije?
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Poljoprivredni fax u Beogradu

kolko sam procitao na sajtu,cini mi se da se pitanja za prijemni za sve predmete nalaze u njihovim zbirkama,koje se prodaju kod njih na faxu.ja razmisljam da upisem prehrambenu tehologiju,ali tek sledece godine,al ne mogu nikog da nadjem ko to studira.

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

I ja pokusavam da nadjem utiske studenata, sto mi je jako bitno.
    Da li mozda znas koje knjige iz sociologije trebaju da se uce za prijemni?
    Sta bi ti uzeo za prijemni?
    Pozdrav

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Hehe, nije u Beogradu nego u Zemunu.

Čula sam da je teško zaposliti se posle, ali to valjda zavisi od smera. Imaju ih dosta.
    Janidebi

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

pretesko je zaposliti se posle svih smerova osim agroekonomije i tehnologije,naravno,ako nemas veze i vezice!!!

Primećen član biska (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Vrlo je teško zaposliti se bilo koji smer da završiš. A sto je jos gore mnogi koji se zaposle u struci posle beže iz nje.

Moj savet ti je ako mozes da nadješ nekoga da te uvede u firmu pre upisivanja faksa, pa da vidiš šta zaista ćeš da radiš (al dobro otvori oči, uši .....). Pa ako te to nerazuveri onda si za poljoprivredni faks.

Biranje fakulteta je vrlo ozbiljna stvar. To ti obeležava život posle dvadeset i neke.

Zainteresovan član janjic (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

ima li iko knjigu Biologija za drugi razred usmerenog poljoprivredne i veterinarske struke?

Nov član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

cao.mene interesuje kada izlaze pitanja za prijemni na poljoprivrednom faxu??

Početnik cokili89 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Malo mi je glupo sto jedino na njihovom sajtu nema prijemnih sa prethodnih godina, a na svim drugim ima. Mene zanima koliko primaju na budzet, ni to ne pise na sajtu.... Hvala unapred na odgovoru!!

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio cokili89 Pogledaj poruku
    Malo mi je glupo sto jedino na njihovom sajtu nema prijemnih sa prethodnih godina, a na svim drugim ima. Mene zanima koliko primaju na budzet, ni to ne pise na sajtu.... Hvala unapred na odgovoru!!
    Prijemnih od proslih godina nema,jer su zadaci identicni onima iz zbirki za pripremu,koje mozes da kupis na faxu...........Evo i novog informatora: http://www.agrifaculty.bg.ac.yu/students_information/view/47

Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ACCA91 Pogledaj poruku
    Prijemnih od proslih godina nema,jer su zadaci identicni onima iz zbirki za pripremu,koje mozes da kupis na faxu...........Evo i novog informatora: http://www.agrifaculty.bg.ac.yu/students_information/view/47

Hvala....

Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ali nema ni koliko primaju na budzet a koliko na samofinansirajuce.....

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio cokili89 Pogledaj poruku
    Ali nema ni koliko primaju na budzet a koliko na samofinansirajuce.....
    To se jos uvek ne zna ni za jedan fax,tek u maju ce se znati.Fakulteti prvo moraju da daju predlog,pa da vlada to usvoji,a rok im je valjda do kraja aprila da daju predloge,pa dok se to posle usvoji...................

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Koji smer planiras da upises?

Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa prehrambena tehnologija... Hvala za info o primanju

Početnik
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Prijemni nije tezak, I zbirke sa zadacima za vezbanje od kojih ce biti odabrano 20 nalaze se na skriptarnici fakulteta. Prilicno je lako poloziti prijemni, a I navale najcesce u prvom krugu nema velike, tako da obicno ostane I neko mesto za drugi upisni rok na gotovo svim smerovima. Problem nastaje kasnije, kada svi oni koji su sudili na osnovu prijemnog ustanove da je sve daleko teze, I tad pocinju odustajanja. Neki upisu studije samo zato sto su culi da je lak prijemni, drugi bi da iskuliraju vojsku, neke se udaju pa napuste, neki ustanove da ih oblast poljoprivrede ne zanima, neki ustanove da ce se djacka stolica zagrejati kao da su na bilo kom drugom fakultetu, pa pocnu dizati ruke, I tako ostane deo ljudi koji voli, zeli I hoce da nastavi dalje. Na zalost I medju ovim zadnjim ima onih koji otegnu studije, napuste ih, ili …, jednostavno iz nekog razloga ne mogu dalje.
    Mislim da ti je @biska dao jako lep savet: Vidi sta se radi nakon zavrsetka, pa onda ako ti se svidja upisi, ako ne, onda nemoj. Na faksu postoji vise smerova, od biljne proizvodnje (ratarstva, vocarstva, zastite bilja), preko stocarstva, melioracija, tehnologije (biljnih I zivotinjskih) proizvoda do mehanizacije, I agroekonomije.
    Koliko je sam fax aktuelan medju beogradjanima, hmm,moze se reci I ne bas. Uglavnom ga upisuju ljudi sa strane.
    Sto se mog slucaja tice(biljna proizvodnja), dan nakon zavrsetka faxa primljen sam na posao I zacudjujuce bez veze I vezica,radio nekoliko meseci, ukazala se prilika za boljim I placenijim poslom (a sve to govorim u struci), ja je iskoristio I tako. Ne kazem da svi odmah dobiju posao, cak naprotiv, ali ako si dobra, ako zelis da radis, naci ce se nesto I u struci, iako nasa drzava bas I ne brine o poljoprivredi I pored toga sto je uvek naziva inicijalnom kapislom I okosnicom razvoja ove zemlje, mada cinjenica je da je mora razviti ako misli opstati.
    Kada bi mi neko rekao sta da ne upisujem sa tog faxa od ponudjenih smerova, moj odabir bi bio agroekonomija jer mi se nekako cini da tu ima najvise ne zaposlenih, al opet kazem, moze se desiti da bas to bude uspesna kombinacija-nikad se ne zna sta zivot nosi.

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Mislim da je jedini smer koji ovde nesto vredi prehrambena tehnologija i eventualno fitomedicina,a ostali .......

Slične teme

1. Poljoprivredni fax u ns
    Autor MajaKI u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.06.2007., 21:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •