Dijeta na osnovu krvnih grupa?

webhanuma

Primećen član
Poruka
926
Mislila sam da imam problem sa bubrezima -alarmantno slabo izlucujem tecnost vec par meseci. Drzala sam strogu protein free dijetu po savetu urologa da bi se video efekat -izostao je.
Posle skoro svih testova (nije mi radjeno ono sa markerom jer urolog tvrdi da nema potrebe za zracenjem jer su ostali nalazi sasvim o.k.) ja sam i dalje na istom -besika se puni dok moze i ja tek onda imam nervni nadrazaj za praznjenjem, oticem ali mi ne mogu nista jer problem navodno nije tamo gde ga trazim.

Poslednji doktor (radiolog kod kog sam radila UZ) je saslusala moju pricu, rekla da je od slicnih tegoba patila i uputila me da redukujem secere u ishrani, kao i na dijetu za moju krvnu grupu.

Jel' to ima smisla? Te dijete po krvnim grupama?

Hvala
 
Tema o dijeti po krvnim grupama postoji, pa mozes da se informises o tome ako koristis pretrazivac. A sto se samog pitanja tice s atobom u vezi, racunam obzirom na sve receno da svakako ne moze da ti skodi da probas. Ipak, nisam siguran da razumem kako to da nemas nikakvu dijagnozu (makar radnu!) i da se jednostavno - ne zna sta ti je?!
 
Mislila sam da imam problem sa bubrezima -alarmantno slabo izlucujem tecnost vec par meseci. Drzala sam strogu protein free dijetu po savetu urologa da bi se video efekat -izostao je.
Posle skoro svih testova (nije mi radjeno ono sa markerom jer urolog tvrdi da nema potrebe za zracenjem jer su ostali nalazi sasvim o.k.) ja sam i dalje na istom -besika se puni dok moze i ja tek onda imam nervni nadrazaj za praznjenjem, oticem ali mi ne mogu nista jer problem navodno nije tamo gde ga trazim.

Poslednji doktor (radiolog kod kog sam radila UZ) je saslusala moju pricu, rekla da je od slicnih tegoba patila i uputila me da redukujem secere u ishrani, kao i na dijetu za moju krvnu grupu.

Jel' to ima smisla? Te dijete po krvnim grupama?

Hvala

Nema smisla...U jednoj takvoj knjizi sam cak pronasla da osobe A krvne grupe ako jedu paradajz i papriku mogu da dobiju 'rak krvi' :shock: :?:
Ako si u mogucnosti,poseti nutricionistu,dace ti plan ishrane,posavetovace te oko izbora namirnica koje ne zadrzavaju vodu u organizmu.
Ja bih te posavetovala da pijes dosta cajeva(od sipka,breze,borovnice,nane,koren persuna),redukujes kuhinjsku so u ishrani i namirnice koje imaju dosta soli(suhomesnati proizvodi,supe iz kesice,slani sirevi,grickalice...) Preporucujem ti dosta povrca i voca,posebno onog sa vecim sadrzajem vode,zatim namirnice koje sadrze dosta Kalijuma mogu da ti pomognu kod problema zadrzavanja tecnosti(banane,kivi,paradajz,cvekla,spanac,psenicne mekinje,psenicne klice,soja,indijski caj,kakao,kafa...)
 
Pij 3-4 litre vode dnevno da vidis kako ces piskiti:-D

A dijeta po krvnim grupama... U stvari mi nije jasno jel ti treba da ides na dijetu zbog tezine ili zbog tog problema koji imas? Ako je zbog tezine, dijeta kao dijeta, smrsas pa povratis kilazu. Treba potpuno da redukujes ishranu da bi dosla do trajnijih rezultata.
 
Pij 3-4 litre vode dnevno da vidis kako ces piskiti:-D

A dijeta po krvnim grupama... U stvari mi nije jasno jel ti treba da ides na dijetu zbog tezine ili zbog tog problema koji imas? Ako je zbog tezine, dijeta kao dijeta, smrsas pa povratis kilazu. Treba potpuno da redukujes ishranu da bi dosla do trajnijih rezultata.

Dijeta nije potrebna samo onima koji hoce da smrsaju.Dijeta je odredjeni rezim ishrane,tj. odredjeni nacin unosenja hrane.Dijetom se uspostavlja ravnoteza izmedju unetih i potrebnih materija u organizmu,ukoliko je doslo do nekog organskog poremecaja u organizmu.
 
Ako mislis na tu dijetu po krvnim grupama i ne preporucuje se,ni u jednom lecenju jer je to najobicnija glupost.Recimo osobe sa O krvnom grupom trebale bi da se hrane iskljucivo mesom,zamisli kad bi neko stvarno jeo samo meso.
Mmmm, nisi dobro informisana. Ta dijeta se ne preporučuje svakom, već samo ljudima sa odredjenim genetskim predispozicijama, jer se pokazalo da odredjenim ljudima, odredjenog genskog sastava odgovara i odredjena hrana.
Te dijete imaju logiku, ali se treba dobro raspitati i naći stručnu osobu da objasni kako?, zašto?, zbog čega? u kojim okolnostima?.
 
Slucajno sam imala priliku da prelistam jednu od knjiga vezanih da dijetu po krvnim grupama(i slucajno je jos uvek imam;-)) i jedino sto mi je bilo zanimljivo je podudaranje u smislu da osobe sa 0 krvnom grupom treba da imaju ishranu baziranu na mesu a ja meso obozavam i ta grupa sam a sa druge strane A grupa da jede ako se secam voce i povrce-moja mama koja je A grupa mogla bi da zivi na salatama:-)
Ali kad sam malo bolje pogledala preporuke namirnica videla sam da treba da jedem i neke stvari od cijeg mi se mirisa prevrce zeludac a kamoli ukusa... Tako da ne bih se ja na to previse oslanjala. Ali ako dr kaze tako valjda ima i neki razlog za to-webhanuma, pitaj dr-a zasto bas tu dijetu. Mada oni obicno ne vole da objasnjavaju sta i kako-"ja sam dr i valjda znam, na tebi je samo da bezpogovorno slusas i radis sta ja kazem":-)
Salim se ja malo... Ali samo malo:lol:
 
Ah da, još samo da dodam, ne reaguje svako povoljno na zapadnu medicinu. Postoje ljudi kod kojih radi npr. homeopatija, pa travice...ne treba biti isključiv.;)
Ne iskljucujem homeopatiju i travice sto ti kazes :)
Ali dijete po krvnim grupama :neutral:
Slucajno to studiram,nijedan moj profesor,specijalisti higijene,ne podrzavaju takav vid ishrane,a te knjige cesto pisu laici,osobe koje nemaju veze sa svetom medicine.
Ali dobro,to je moje misljenje,ako neko vidi povezanost izmedju hrane i krvne grupe postujem to i ne insistiram.
Plan ishrane osoba sa krvnom grupom O pretpostavlja unos velikih količina mesa što može rezultirati prekomernim unosom holesterola i zasićenih masnoća u količinama znatno većim od preporučenih. Posledica povećanog unosa holesterola i zasićenih masnoća je povećanje rizika za određene bolesti, u prvom redu kardiovaskularne.
Osobe sa krvnom grupom A bi zbog restrikcije unosa mleka, mlečnih proizvoda i mesa, trebale paziti na unos kalcijuma, gvozdja,vitamina B12...Mleko je na listi stvari koje apsolutno treba izbaciti, menjajući ga sojinim mlekom i sirom
Tesko je planirati jelovnik porodici u kojoj svako ima razlicitu krvnu grupu,a to je moguce.
Svako je individua za sebe,ne postoje 4 kategorije ljudi pa da imaju iste potrebe svi.
 
Hvala svima na odgovorima!
Tema o dijeti po krvnim grupama postoji, pa mozes da se informises o tome ako koristis pretrazivac.
Zaista nisam nasla.
racunam obzirom na sve receno da svakako ne moze da ti skodi da probas.
E to sam u sustini htela da cujem! Dakle javicu efekte, tek da se i drugi informisu, ali nisam htela da gladujem za badava.
Ipak, nisam siguran da razumem kako to da nemas nikakvu dijagnozu (makar radnu!) i da se jednostavno - ne zna sta ti je?!
Ne znam sta je radna dijagnoza :oops:
Uzela biohemiju pre 2-3 meseca kad je problem bio izrazen -"jutarnja mokraca" oko 4pm i oticanje bas vidiljivo, nove nalaze mesec dana posle toga -svi nalazi u granicama normale izuzev nekih transaminaza sto mi je ginekolog objasnio da ima veze sa dugotrajnom upotrebom hormona. Posle toga na moje insistiranje idem na VMA gde mi neki fini cika objasni da ja lepo sakupljam urin 24h iz cega se valjda (ako razumeh) prate proteini?! Odradih ultrazvuk koji ih je isto usrecio -dal' pesak ili sluz kao zamucenje jedino evidentna bila u mokracnoj besici. Nakon svega toga urolog reko' da bubrezi nisu problem, da nema smisla davati mi diuretike kao ni slati me na taj marker test... kako god da se to zove strucno (onaj sto proverava izlucivanje/funkcionalnost bubrega).
Dakle ja sam u svojim granicama uradila SVE... ako ima neki deo koji sam preskocila, molim da me uputite?
Ni meni nije bas zvucalo pa zato i pitam. Hvala na odgovoru.
Pij 3-4 litre vode dnevno da vidis kako ces piskiti:-D
I wish!!!!
Pijem 3L u proseku dnevno (smanjim jedino kad je bio ovaj pakleni minus jer onda mi je zaista i sa cajem hladno :-)
Medjutim ja nabubrim.... pa tek onda
A dijeta po krvnim grupama... U stvari mi nije jasno jel ti treba da ides na dijetu zbog tezine ili zbog tog problema koji imas? Ako je zbog tezine
Ne ne nije zbog kilaze. Teta radiolog kaze da je ona tako oticala, spominjala je nesto sto na google-u nadjoh pod "insulemia ".
Stvar je pocela tako sto sam ja legla na sto i ona me pitala jesam od uvek bila takva mrsavica -ne nisam-imala sam 5kg vise i aktivno trenirala, ali osusila sam se u decembru (misicna masa spala). Zasto -zato sto sam po nagovoru urologa smanjila proteine u ishrani i balansirala ih sa secerima -ispodprosecan unos za normalnog coveka (nemam potrebu). Zena tad lepo predlozi da posto je bubreg iskljucen kao organ da ja povecam unos proteina (koji su mi zaista neophodni -bez jogurta ne mogu da zivim, meso ....ne koristim ako nije bas nuzda vec 3 godine) a minimalizujem unos secera jer ako sam bivsi sportista mozda oticem zbog istih.
E sad ja sam ovo samo iznela jer mi struka nije.... pa sam prosto htela da proverim jel' zvuci smisleno, jer od doktora imam samo zubara s kojim sam srecna, ovi ostali me ispregledaju ispipaju i posalju kuci najcesce :?
Izvinjavam se i ako nisam bila precizna kad kazem oticem -ne samo stomak, tj mokracni mehur, nego lice mi je deblje.... sa nekim ruznim podocnjacima naduvenim... ma bas ruzno i vidljivo
Da pise ali ja jos nisam cula da se ta dijeta preporucuje za lecenje.
Ma zato i proveram sve. Tri put meri jednom seci. Ne mogu vise da krepavam od gladi kako se kome hoce, sad jedi ovo sad nemoj ono....na kraju od sportskog tela zadjoh u nezavidnu kosturastu pojavu :roll: Zato proveravam, dakle samo da cujem ...eto mozda moze...i ja sam zadovoljna -tek da nije totalna glupost a ja se osusi'
Recimo osobe sa O krvnom grupom trebale bi da se hrane iskljucivo mesom,zamisli kad bi neko stvarno jeo samo meso.
E bas to, ja sam 0+, vegetarijanac vec duze vreme.... i zato mi je tesko. Da nema jogurta u mojoj ishrani bila bih vegan, a ovako kad mi kazu jedi sniclu...zeludac mi se okrece :oops:
Te dijete imaju logiku, ali se treba dobro raspitati i naći stručnu osobu da objasni kako?, zašto?, zbog čega? u kojim okolnostima?.
To majstore!!! Joj sto te volim informisanu!
Jeste meni teta objasnila, ali veoma primitivno, totalno off duty kako je rekla jer je objasnjenje na nivou homeopatije (pamti strukturu?!). Ali za okolnosti mi je fenomenalno objasnila zaista -valjda mila zena u istom prob ali njoj na noge oticanje otislo, sasekla hleb i sve super....
da osobe sa 0 krvnom grupom treba da imaju ishranu baziranu na mesu a ja meso obozavam i ta grupa sam
Ono sto je cinjenica, pre par godina kad sam aktivno trenirala sam cepala meso. Posle sam iz religioznih razloga izdrzala dugi post na vodi i.... ne mogu meso od tad... ja dole, ono gore...nece!
webhanuma, pitaj dr-a zasto bas tu dijetu.
Moj opisani problem se poklapa sa njenim, nije ni njoj jasno ali je ovako resila problem -dakle babski savet ali od dr :-)

Jos jednom hvala svima na ukljucenju -javim se kroz koju nedelju da potvrdim ili opovrgnem dijetu :lol:
 
Jos jednom hvala svima na ukljucenju -javim se kroz koju nedelju da potvrdim ili opovrgnem dijetu :lol:
Ne razumem,posto si O,kako ces da se pridrzavas te dijete ako si vegeterijanac? :)
U svakom slucaju,nadam se da ces resiti problem.Moj savet ti je ako je tvoj zdravstveni problem povezan sa ishranom,poseti strucnjaka za ishranu...jer te polovicne informacije ...Bolje neznanje nego poluznanje. Pozdrav i javi nam! ;)
 
Original postavila webhanuma
To majstore!!! Joj sto te volim informisanu!
:lol: Odgovor i jeste bio baziran na delimičnoj informisanosti, samo što sam zaboravila tačno objašnjenje- jedino čega se sećam jeste kiselost i baznost krvi- kod jednih veća , kod drugih manja, pa u skladu s tim i namernice.;)
Ovo znam da je osnova objašnjenja...ali ne napisah u prošlom postu, jer ne znam sve, a znam da si neko ko želi egzaktan odgovor.;)

Jeste meni teta objasnila, ali veoma primitivno, totalno off duty kako je rekla jer je objasnjenje na nivou homeopatije (pamti strukturu?!). Ali za okolnosti mi je fenomenalno objasnila zaista -valjda mila zena u istom prob ali njoj na noge oticanje otislo, sasekla hleb i sve super....
Eto, kod nekog ipak ''radi''. Dakle, postoji neki smisao. Pogotovo što nemaš dijagnozu. Šta je činiti? Ja bih probala alternativu, jer nemaš šta da izgubiš.
 
Plan ishrane osoba sa krvnom grupom O pretpostavlja unos velikih količina mesa što može rezultirati prekomernim unosom holesterola i zasićenih masnoća u količinama znatno većim od preporučenih. Posledica povećanog unosa holesterola i zasićenih masnoća je povećanje rizika za određene bolesti, u prvom redu kardiovaskularne.
Osobe sa krvnom grupom A bi zbog restrikcije unosa mleka, mlečnih proizvoda i mesa, trebale paziti na unos kalcijuma, gvozdja,vitamina B12...Mleko je na listi stvari koje apsolutno treba izbaciti, menjajući ga sojinim mlekom i sirom
i.
Ja napisah ovo:
Ta dijeta se ne preporučuje svakom, već samo ljudima sa odredjenim genetskim predispozicijama, jer se pokazalo da odredjenim ljudima, odredjenog genskog sastava odgovara i odredjena hrana..
 
Ta dijeta se ne preporučuje svakom, već samo ljudima sa odredjenim genetskim predispozicijama, jer se pokazalo da odredjenim ljudima, odredjenog genskog sastava odgovara i odredjena hrana
Ne postoje takav tip ljudi ni takve predispozicije,ni genetski sastav koji opradvdava ishranu baziranu na mesu i mesu(osobe krvne grupe O).Ni jedad ozbiljan strucnjak za ishranu ne bi preporucio tako nesto ni pod kojim uslovima.Ako znas posledice takve ishrane....sve bi trebalo da ti bude jasno....
Jos neka se pojavi neko sa pricom kako je Atkinsonova dijeta preporucljiva i pokazuje rezultate...i super ... :rolleyes:
 
:lol: Odgovor i jeste bio baziran na delimičnoj informisanosti, samo što sam zaboravila tačno objašnjenje- jedino čega se sećam jeste kiselost i baznost krvi- kod jednih veća , kod drugih manja, pa u skladu s tim i namernice.
Nije na principu kiselosti i baznosti krvi nego na principu postojanje antigena i antitela koji su genetski zasnovani i specifični za svaku krvnu grupu.
 
Nina meni, kao lekaru, jako smeta kad se ljudi drže literature kao pijani plota. Znaš, praksa je ipak mnogo daleko od teorije iz knjiga.
A kiselost krvi ne spomenuh slučajno- slušala sam čoveka koji preporučuje tu vrstu dijete, dao je objašnjenja na odredjena pitanja, isto tako logična kao što daju oni koji su protiv iste. Prema tome, besmisleno je sporiti se, kad ni za jedno ni za drugo ne postoji 100%tačno i logično objašnjenje.
Organizam, čovek, i sve u vezi njegove fiziologije i patofiziologije je veoma neispitano- u takvim okolnostima potpuno je sumanuto ljudima uskraćivati mogućnosti. Uostalom @webhanuma je spomenula ženu kod koje je urodila plodom. Pored te jedne žene, postoje i drugi koji su se ''okuražili'' da tu dijetu primene na sebi- dakle reprezentativan uzorak postoji i niko nije umro od primene iste.
A pošto se radi o dijeti- jasno je da se ne govori o konstantnom hranjenju na taj , navedeni način, samim tim, potpuno mi je nejasno zašto konstantno pominješ reč ''ishrana'' kao jedan kontinuiran i vremenski dugotrajan fenomen.
Ja sam, kao medicinski edukovana, potpuno otvorena za svaki vid lečenja koji , makar i placebo, ako može da pomogne mom pacijentu, jer mu zapadna medicina ne daje rešenje, a bogme u webhanuminom slučaju ni dijagnozu.
 
U literaturi koju ja imam o dijetama po krvnim grupama,ta dijeta se preporucuje kao nacin ishrane u prevenciji pojave oboljenja koja su navodno specificna za svaku krvnu grupu,znaci ,misli se na kontuirani proces.Nacin zivota,poenta je prevencija.To mi je glupost.
Kao dijeta u nekom kratkotrajnom periodu...nemam nista protiv,jer u tom slucaju ne moze da naskodi mnogo.Uhvatila sam se krvne grupe O,jer sam ja ta krvna grupa,a ishrana za njih ima najvise nelogicnosti.
Nebitno,ne moramo da se slozimo,nije to poenta,samo sam htela da dam i drugu stranu,jer ljudi povrsno znaju o tome.Nije sve sto je drugacije,bolje.
 
Da se prijavim. Ne znam kako... ali ova dijeta radi... dakle nisam jela secere neko vreme i prestala sam da oticem.
Testa radi jedan dan sam pojela dve banane -nadutost prisutna za nekih 12ak sati, mozda i manje, par dana nakon jela Medeno Srce (reklama :-)) i... nije mi bilo vazno kako izgledam, bila sam srecna :oops:

Hvala na paznji!
 
ovo nema veze sa temom,ali pomozite mi molim vas.....koliko se kg moze izgubiti za 4 meseca,ako malo doruckujem,malo rucam,ne veceram uopste,trcim svaki dan,i radim po 100 trbusnjaka dnevno...mooolim vas odgovorite mi bar otprilike koliko kg mogu izgubiti za 4 meseca....
 
U proseku uz pravilnu ishranu i fizicke aktivnosti se gubi 1/2 - 1 kg nedeljno.
Medjutim ovo sto si ti naveo/la nije pravilna ishrana i mozes da ocekujes da izgubis i vise ali ce ti se vratiti cim pocnes da veceras. Dva obroka dnevno su smrt za metabolizam. Dakle pravilno bi bilo:malo za dorucak, malo za uzinu, malo za rucak, opet malo za uzinu i malo za veceru.E sad ti definisi to "malo' pa da ti kazem da li je pravilno;-)
A da, to sto ces raditi trbusnjake nece mnogo uticati na gubljenje kilograma. Ojacaces trbusnjake ali salo ti se time nece skinuti. Trcanje ce dovesti do topljenja masti.
 

Back
Top