NEKRETNINE

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.297
Kako se u natalnoj karti gleda povoljnost za kupovinu stana ili vecih nekretnina?
Koja planeta se odnosi na nekretnine?
Da li je to samo i iskljucivo SATURN u nekom dobrom aspektu sa Jupiterom...
Ili aspekti planeta koji su vladaoci polja2 i polja 8....
Kako oceniti ,kad je dobro vreme za uzimanje kredita?
 
Kako se u natalnoj karti gleda povoljnost za kupovinu stana ili vecih nekretnina?
Koja planeta se odnosi na nekretnine?
Da li je to samo i iskljucivo SATURN u nekom dobrom aspektu sa Jupiterom...
Ili aspekti planeta koji su vladaoci polja2 i polja 8....
Kako oceniti ,kad je dobro vreme za uzimanje kredita?
Super sto si postavio mnogo pitanja, jer su u sustini razliciti odgovori.
Nekretnina u koju ce se covek preseliti, tzv novi dom bi morala da se odrazi tranzitom na vladara cetvrtog -naravno povoljnim, ili tranzitom jupija kroz cetvrto ili...
Nekretnine uopsteno (dakle ako ih posedujes nekoliko) morale bi da ukazu na element zemlje/bika u tvom chartu.
Koja planeta na nektretnine -ni jedna odredjeno. Evt znak bika, mesec kao planeta simbolizuje dom, ali to je toliiiiiiko uopsteno da se nikad ne bih oslonila na ovo kao na beleske.
Ono sto je uobicajeno u danasnje doba, jeste kupovina nekretnine na kredit, te se onda prate tranziti na vladara cetvrte i osme. Osma je JAKO vazna jer pri losem tranzitu neptuna na vladara covek ce nesto zabrljati ali ce to tek kasnije izbiti na povrsinu, pri naglom tranzitu urana najcesce ce se polakomiti na ponudu te je uzeti na tri 4 sad ne razmisljajuci o proceni, pri tranzitu jupija kroz osmo iako se ocekuje dobro ono sto je druga opcija jeste da se osoba polakomi uzimajuci veci kredit nego potreban te ipak na kraju to nece biti toliko povoljno, pri tranzitu saturna kroz osmo/cetvrto -popricekaj malo jer donosi pogorsanje uslova u polju u kom je
Dakle najpovoljnije je jupi kroz cetvrto, saturn trigon vladar osme i slicne kombinacije
 
Za jupi kroz cetvrto sam apsolutno uveren ..jer smo moja supruga i ja kupili stan kad je jupi bio na kraju njenog 4 polja..sa ulaskom u strelca..
Da li je dobar polozaj i tranzit jupi kroz 8 polje, to me zanimalo.. i prateci dobri aspekti .. od kojih planeta.. merkura i venere kao vladaoca zemlje Device i Bika?
 
Da li je dobar polozaj i tranzit jupi kroz 8 polje, to me zanimalo.. i prateci dobri aspekti .. od kojih planeta.. merkura i venere kao vladaoca zemlje Device i Bika?
Jupi kroz osmo -dobar ako i samo ako osmo samo po sebi sa vladarom ne nosi tegobu. U tom slucaju -olaksace otplacivanje kredita, dace dobre uslove, blabla...
Ako jupi u osmom prelazi preko urana ili teza planeta kvadratira gazdu osmog -ne nikako -covek onda samo misli kako ce "lako sa parama" ali to je iluzija -prati vladara osmog/drugog -ne trenutno nego tipa da li ce za 2-3 godine da ga strefi tranzit urana/neptuna kao bumerang onog sto je jupiter u osmom uzeo/dobio (prevelik kredit)
Merkur venera tranzite ne pratis jer su brze planete, od jupija ka spoljnim gledas, ove ostale su samo trigger ali nista znacajno ne pokrecu. Gledaj direkcije!
 
Recite mi devojke kako, ..u par reci .. racunate direkcije?
Meni uran naglasen, ja ti NISTA ne racunam. Imam komp pa nek se on bakce :wink:
idi na astro.com u ponudi karti imas u progresijama neku koja kombinuje natal, tranzite (cini mi se) i SA a ti udri' enter
Kad gi izadje slika (uzlazni akcenat ovde), u gornje levo cose imades ponudu da ti da pdf file, a ti idi na dno istog (ovo naravno ne mora ali ja prosto nisam u mogucnosti da upratim sve opcije, a ovde su lepo kategorisane u tablici sa sve odstupanjima)

o.k.?
 
Meni uran naglasen, ja ti NISTA ne racunam. Imam komp pa nek se on bakce :wink:
idi na astro.com u ponudi karti imas u progresijama neku koja kombinuje natal, tranzite (cini mi se) i SA a ti udri' enter
Kad gi izadje slika (uzlazni akcenat ovde), u gornje levo cose imades ponudu da ti da pdf file, a ti idi na dno istog (ovo naravno ne mora ali ja prosto nisam u mogucnosti da upratim sve opcije, a ovde su lepo kategorisane u tablici sa sve odstupanjima)

o.k.?

Astro.com koristim duze vreme, a kako program ima i primarne i tercijalne progresije i progres. novi mesec. i minor?..itd, nemogu odrediti koja direkcija ``radi``..
 
Astro.com koristim duze vreme, a kako program ima i primarne i tercijalne progresije i progres. novi mesec. i minor?..itd, nemogu odrediti koja direkcija ``radi``..
Rekoh ti na koju opciju da ides. Kad si na onoj ajd' da kazem osnovnoj strani i biras koji chart ides na "natal, progressions and solar arc combined"
Odnosi se na natal, SEKUNDARNE progresije i PRIMARNE direkcije.
Tebe ovo trece interesuje, pa idi na onu dodatnu tabelicu ili se zamajavaj sam (dakle to bi bile plave planete)

Sto se tice bitnosti tercijaRne progresije, kao i minorne zaboravi, sekundarne su vazne, ali PRIMARNE ili solar arc su od presudnog znacaja te im se prevashodno treba posvetiti, posle tranziti, pa ostale zezalice.

o.k.?
 
Lepo si pitanje postavila, Stormy :wink:

Gleda se celo 4. polje - prvenstveno znak u kojem ono počinje, položaj vladara, pa i planete u njemu, pa se povezuje simbolika. Ovde bi imalo puno toga da se piše, ali primera radi osoba sa Jupiterom ili Strelcem u vezi sa 4. poljem može živeti u velikoj kući/stanu (obično kući), ili negde na visini, na brdu i sl. što je sve simbolika Strelca. Sa Blizanacem ovde, osoba može živeti na nekom prometnom mestu, blizu škole i sl. Ako su vodeni znaci (i vladajuće im planete) u igri, to može dati život pored reke (Škorpion), jezera (Rak), mora (Ribe) i sl. Onda, Vodolija je npr. simbol za urbane, moderne krajeve i sl.

Naravno, ovo je uopšteno - u konkretnom slučaju gledamo sve u vezi s ovim faktorima pa tako i tumačimo, u skladu sa simbolikom znakova i planeta. :wink:
 
Hehehe, na mojoj karti i četvrtom polju mnogi padnu.
Aj da vas vidim: Mars 0 Saturn 0 Pluton i tu je i Jupiter- vladar Venera, stelijum u Vagi, Jupi u Strelcu...još neki podatak?
 
Lepo si pitanje postavila, Stormy :wink:

Gleda se celo 4. polje - prvenstveno znak u kojem ono počinje, položaj vladara, pa i planete u njemu, pa se povezuje simbolika. Ovde bi imalo puno toga da se piše, ali primera radi osoba sa Jupiterom ili Strelcem u vezi sa 4. poljem može živeti u velikoj kući/stanu (obično kući), ili negde na visini, na brdu i sl. što je sve simbolika Strelca. Sa Blizanacem ovde, osoba može živeti na nekom prometnom mestu, blizu škole i sl. Ako su vodeni znaci (i vladajuće im planete) u igri, to može dati život pored reke (Škorpion), jezera (Rak), mora (Ribe) i sl. Onda, Vodolija je npr. simbol za urbane, moderne krajeve i sl.

Naravno, ovo je uopšteno - u konkretnom slučaju gledamo sve u vezi s ovim faktorima pa tako i tumačimo, u skladu sa simbolikom znakova i planeta. :wink:

Svaka ti cast, Elle, ja bas imam vladara 4.-te, Saturna u Blizancima i stanujem na prometnom mestu, i to bas blizu skole. Bravo! A slucajno sam ovo procitala!

@Sevilja
Pa ti to mnogo nabaca odjednom! Jel ti sve to u 4.-oj kuci, nemoguce da je od vage cak do strelca! Ja cu sigurno da "padnem", ali daj bolje kartu, pa da pogadjamo!
 
Lepo si pitanje postavila, Stormy :wink:

Gleda se celo 4. polje - prvenstveno znak u kojem ono počinje, položaj vladara, pa i planete u njemu, pa se povezuje simbolika. Ovde bi imalo puno toga da se piše, ali primera radi osoba sa Jupiterom ili Strelcem u vezi sa 4. poljem može živeti u velikoj kući/stanu (obično kući), ili negde na visini, na brdu i sl. što je sve simbolika Strelca. Sa Blizanacem ovde, osoba može živeti na nekom prometnom mestu, blizu škole i sl. Ako su vodeni znaci (i vladajuće im planete) u igri, to može dati život pored reke (Škorpion), jezera (Rak), mora (Ribe) i sl. Onda, Vodolija je npr. simbol za urbane, moderne krajeve i sl.

Naravno, ovo je uopšteno - u konkretnom slučaju gledamo sve u vezi s ovim faktorima pa tako i tumačimo, u skladu sa simbolikom znakova i planeta. :wink:

Bas tako se gleda
 
Hehehe, na mojoj karti i četvrtom polju mnogi padnu.
Aj da vas vidim: Mars 0 Saturn 0 Pluton i tu je i Jupiter- vladar Venera, stelijum u Vagi, Jupi u Strelcu...još neki podatak?

Pa ti imas bas guzvu..menjace se situacija verovatno od detinjstva do tvog zivotnog prostora ali u mladjim godinama moze, da bude stan u pitanju i to na nizim spratovima pa bih rekla da ces imati sa partnerom njegov stan pa onda vasu kucu i to kraj reke..Rekla bih da se u tvom zivotu , u porodici desavalo nesto po pitanju stana ili nekretnine izmedju 10-20-te tvoje godine, pa onda 25-ta za neku unutrasnju promenu mozda ili "reorganizaciju " kako ja to zovem ali mislim da ce da prevagne Jupi u skorpiji, tamo nakraju 30-tih godina i da ce da u pitanju bude kuca, blizu vece reke, koja prvo nece da ti se bas svidi kao ideja ali ces kasnije da promenis misljenje...
Ko brate, da ti povata taj citav stelijum...:confused:
 
Sto se tice nekretnina,volela bi da mi neko pogleda stanje.
Ne interesuje me kupovina,niti preseljenje,vec su mi nekretne na neki nacin izvor prihoda,koliko je to vidljivo iz mog natala?
Karta je na prof.orijentacijama 2str.
Hvala
 
Original postavila picololeone
@Sevilja
Pa ti to mnogo nabaca odjednom! Jel ti sve to u 4.-oj kuci, nemoguce da je od vage cak do strelca! Ja cu sigurno da "padnem", ali daj bolje kartu, pa da pogadjamo!
Pardoniram, Jupi je u Škorpijici. ;) Brzinska greška. :)
Pa ti imas bas guzvu..menjace se situacija verovatno od detinjstva do tvog zivotnog prostora ali u mladjim godinama moze, da bude stan u pitanju i to na nizim spratovima pa bih rekla da ces imati sa partnerom njegov stan pa onda vasu kucu i to kraj reke..Rekla bih da se u tvom zivotu , u porodici desavalo nesto po pitanju stana ili nekretnine izmedju 10-20-te tvoje godine, pa onda 25-ta za neku unutrasnju promenu mozda ili "reorganizaciju " kako ja to zovem ali mislim da ce da prevagne Jupi u skorpiji, tamo nakraju 30-tih godina i da ce da u pitanju bude kuca, blizu vece reke, koja prvo nece da ti se bas svidi kao ideja ali ces kasnije da promenis misljenje...
Ko brate, da ti povata taj citav stelijum...
Elem, ja od rodjenja imam stabilnu situaciju, bar po tom pitanju. :)
Živim u kući koja broji reda 600 m2- Jupi odradio svoje i još je i na brdu.
E sad, mislim da se taj ''lepi'' stelijum odrazio na stanje u kući. Roditelji su mi antipodi- jasno, mnogo svadja, i na kraju razvod, doduše, tata je našao drugu ženu.
Sam stelijum bi trebalo da se odrazi na moj odnos prema ukućanima, ali Venerica, kao vladar četvrte, koja je u divnim aspektina ( pa čak i u dva trigona sa Saturnom i Plutonom iz stelijuma), je odradila svoje- hoću reći, nije strašno. Svadje su bile, ali iza kulisa, ja nisam bežala od kuće, nisam se ni sa kim žučno svadjala i raspravljala...eto :)...ali da sam neshvaćena u kući, to jesam...i mnogo me guše...ustvari hoće da uguše mog Urana, a to je nemoguće, pogotovo kad je neko bandoglav, jer ima Sunce u 10. polju. :)
 
@ seviljo

mislila sam da pitas za nekretnine kao nekretnine, dom..a zato si rekla da padnu drugi..gledaju dom kao nekretnine a ne situaciju u domu..no, to je drugo pitanje i dobila bi taj odgovor da smo na toj temi..ali je Jupi bas odradio..svetski..ja volim veliki prostor ali ja tu imam Jarca i saturn vladar u 7...vecito menje nego sto treba...jedino kad pomislim kako je tek zagrejati 600 m2 a ja ne volim hladnocu....brrr
 
@ seviljo

mislila sam da pitas za nekretnine kao nekretnine, dom..a zato si rekla da padnu drugi..gledaju dom kao nekretnine a ne situaciju u domu..no, to je drugo pitanje i dobila bi taj odgovor da smo na toj temi..ali je Jupi bas odradio..svetski..ja volim veliki prostor ali ja tu imam Jarca i saturn vladar u 7...vecito menje nego sto treba...jedino kad pomislim kako je tek zagrejati 600 m2 a ja ne volim hladnocu....brrr
Kad sam rekla ''mnogi padnu'' mislila sam baš i na analizu mog životnog prostora i situacije u kući.Jer su se često astrolozi hvatali za Saturna- kao mali stan, pa nerešeno stambeno pitanje...ne kontam zašto...da li ima veze što je Saturn egzaltiran, pa ih je to bunilo?
Jedan astrolog mi je rekao da je u mojoj 4. Jupi najjači, što?, pitam ja.
A grejanje 600m2, pa ne živimo u svih 600- previše bi bilo- živimo u 300- para i para ode na struju.:lol:
 
Epa, Sevilja, ko je to mogao da pogodi? Nego i meni ove godine ide Jupiter kroz 4.-tu kucu, pa daj da se bar prosirim petinu tvog "viska prostora":shock:. Uopste ne bi bilo lose, nesto se razmisljam...:D
 
Izvesna Aleksandra Marić, koju je spomenuo Dragan-pagan na temi ''škole astrologije'' je iz prvog rekla tačno. Ona mi je naglasila da mi je Jupiter tu najjači. A ja pitam zašto?:D

za mene zato sto je u skorpiji, pa zato sto je odvojen od stelijuma u vagi, pa trigon mesecu, vladaru asc samo sto ja mislim da ces tek u 30 tim godinama da osetis njegovu snagu
 
Hvala vip, uopšte nisam razmišljala da ga povežem sa Mesecom kao vladarom...uh, al' ja ovu astrologiju moram još puno da učim.:lol:

ma ne, nego skrece paznju ovaj stelijum u Vagi, ja posebno pisem odnos prema porodici, prema majci, vladare pa onda kucu kao dom, znaci, svakom kad radim imam semu po kojoj radim, da nesto ne preskocim..nego verovatno da mi je bitno da saturn prvo prodje kroz povratak u Vagi pa da dodje i jupiter do izrazaja..Eto pogledaj moju 4 kucu, u jarcu je, prazna a saturn u 7 u Ovnu, zivela u kuci, prosecnoj, pa podstanar u kuci, pa u ogromnom stanu, pa promenila stan taj za manji ,(nije moja ali sa partnerom prvim) , pa opet u kuci roditelja, pa u odvojenoj kucici pa sad u vecoj kuci...ko bi to povezao samo sa saturnom iz Jarca u Ovnu...

PS. u svom slucaju bih posavetovala da se gleda suvladar Jarca, ono sto je ranije bilo - negde sam sretala to u literaturi, da uticaj ima i Uran, on mi je u Vagi u 12 na ASC i to jeste visoko, visoko, sa 5 na 11 sprat!!!
 

Back
Top