odlazak sa foruma
Prikazujem rezultate 1 do 1 od 1

Tema: odlazak sa foruma

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano odlazak sa foruma

Stavljen sam pred izbor: na forumu filozofije izbaciti iz postova religijske elemente ili biti banovan. To shvatam kao: autocenzura ili napuštanje foruma. Izabrao sam ovo drugo. Sigurno da time ovaj forum neće izgubiti ništa, forumaši odlaze i dolaze, a odličnih ima zaista dosta, a mislim da neću izgubiti ni ja; preći ću na neki drugi, ima takvih đe ću moći iznijeti svoje mišljenje bez da moram paziti da li sam ga previše filovao religijom.
    Čudno mi je samo to da ti "religijski elementi" toliko smetaju na filozofiji. Zar bi trebalo "pročistiti" Platona, Sokrata, Pitagoru, Aristotela, Konfucija, Lao Cea, Spinozu, Paskala, Hegela...? A onda bi, vjerovatno, svjetsku baštinu, osim najistaknutijih filozofa, trebalo "pročistiti" i od Homera, Dantea, Mikelanđela, Leonarda da Vinčija, Gandija, Junga, Zaratustre, Isusa, Bude, Biblije, Kurana, Upanišada, cjelokupne indijske, egipatske, iranske kulture...nabrajam samo ono što mi trenutno pada na um. Ja, niti ovaj forum, srećom, to nijesmo u mogućnosti učiniti.
    Zbog toga odlazim sa ovoga foruma, što je nebitno. Ali je bitan forum, koji postoji da bi ljudi nešto saznali, svoje mišljenje iznijeli, naučili da normalno razgovaraju sa neistomišljenicima, shvatili da postoji drugačija kultura, drugačija vjera, životna filozofija... Da postoji i neko ko vjeruje da religiznost nije samo puko teoretisanje, već realizacija, praksa, da je dodir božanskog u svakodnevnim aktivnostima, da je sam život Religija. I da to prihvati. A to ovaj forum, očigledno, ne može. Na svoju štetu, što se kvaliteta tiče, siguran sam. I na štetu mnogih ljudi koji bi o tome imali šta da kažu ili bi željeli da o tome nešto pročitaju.

Molim moderatora da me skine sa foruma, pošto to, ma koliko pokušavao, nijesam sam uspio.
    Poslednji put ažurirao/la paramanand : 14.01.2008. u 19:54

Slične teme

1. Odlazak za SAD
    Autor marko vuckovic u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 01:55
  2. Odlazak
    Autor Mirka šizika u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 07.02.2007., 23:56
  3. ODLAZAK
    Autor whitenicky u forumu Arhiva