Jedanaest minuta

zderonja

Početnik
Poruka
6
Zelela bih da mi najiskrenije napisete sta mislite o ovoj knjizi Paola Koelja...I jos samo jednu stvar vas molim: napisite mi koliko odskace ta knjiga od njegovog uobicajenog nacina pisanja (u odnosu na njegova ostala dela)
thanks
 
Bajkovita prica o prostituciji, ljubavi i pre svega seksu - u najkracim crtama. U njegovom maniru u potpunosti s toga uopste ne iskace iz svog stila ali iskace po pitanju teme jer seks, iako na siroko i na veliko prisutno, je i dalje tabu tema, pogotovo u verbalnom smislu... po mom misljenju. Veoma neobicno od njega da je izabrao tako skakljivu temu da obradjuje sto cini samu knjigu jos intrigantnijom. Knjiga ima potencijal da sokira one koji se stide svoje seksualnosti ili im je taj stid na ovaj ili onaj nacin zivotno nametnut. Uz adekvatan stav i razumevanje knjiga je veoma oslobadjajuca i ja je zbilja preporucujem iako je dosta nerealna, kao sto rekoh - bajkovita. Obiluje simbolikom, sto je za Koelja ocekivano, i zivotnim cinjenicama koje, osim u veoma retkim prilikama, izbegavamo da opazimo...


Maya
http://www.brightdarkness.webpicturebook.com/
 
Jedino sto mi je ostalo od knjige "11 minuta" je simpatican naslov i njegova simbolika,ali moram priznati da gluplju knjigu nisam odavno procitala i žao mi je što sam na nju potrošila svoje dragoceno vreme...
U ovoj knjizi,koja je uzgred,potpuno komercijalna,nema nijedne misli koja moze ostati kao trag čitanja,a kamoli da je vredna pamćenja...
Taženje u "Alhemičaru" je predivno iskonstruisano i isprepletano mnogim osećanjima,a čini mi se da mu je ovoga puta prosto nestalo inspiracije...
teško da se u ovom pisanom delu može naći bilo šta bajkovito...jednostavno,ne gubiti vreme na Koeljovih "11 minuta"
 
Nije mi se tlo pomerilo pod nogama po citanju ali nije bilo ni lose... Svakako je Alhemicar neprevazidjen, nema dileme sto se toga tice. Smatram da ni jedan trenutak utrosen u knjigu nije izgubljen trenutak.
 
Ne bih rekla da je Koelju ponestalo inspiracije, već da je odlučio da i na taj način piše o ljubavi. Knjiga je o ljubavi, ali i o oslobadjanju od tabua. Jeste zaista pisana bajkovito, ali u pozadini te bajke je stvaran život, stvarno i bolno traganje za ljubavlju.
 
zderonja:
Zelela bih da mi najiskrenije napisete sta mislite o ovoj knjizi Paola Koelja...I jos samo jednu stvar vas molim: napisite mi koliko odskace ta knjiga od njegovog uobicajenog nacina pisanja (u odnosu na njegova ostala dela)
thanks

Nista posebno.. Koeljo je skoro dostigao savrsenstvo u povrsnosti...
 
Ljudi bre Koeljo je najveci folirant decenije!
Tako ''mudar covek'', pronikao je u dusu svakog zamisljenog tinejdzera.
Alhemicar je shit, kao i sve njegova ostala dela. Nema tu nicega osim povrsnosti i zelje da bude mudar.
Njegovim knjigama mogu da se osusevljavaju samo zaljubljene tinejdzerke, fudbaleri(jel su culi da treba)i beskicmenjaci.
 
zderonja:
Zelela bih da mi najiskrenije napisete sta mislite o ovoj knjizi Paola Koelja...I jos samo jednu stvar vas molim: napisite mi koliko odskace ta knjiga od njegovog uobicajenog nacina pisanja (u odnosu na njegova ostala dela)
thanks[/quo
Po mom skromnom misljenju cista komercijala,ne mogu reci da mi zao vremena i novca zbog knjige ali bas nesto ne osecam da sam imalo "bogatiji" nakon ove knjige.Tipicno za Koelja,sto se mene tice.
 
smatram da u knjizi moze i te kako da se nadje par fascinantnih recanica,pogotovo u delovima koji su oznaceni kao dnevnik.knjiga jesta pomalo bajkovita ali mislim da je vredna da se procita.posle te knjige sam pomalo prevazisla neke tabu teme i pocela da shvatam stvari i drugacije
 
ivyboring:
Ljudi bre Koeljo je najveci folirant decenije!
Tako ''mudar covek'', pronikao je u dusu svakog zamisljenog tinejdzera.
Alhemicar je *, kao i sve njegova ostala dela. Nema tu nicega osim povrsnosti i zelje da bude mudar.
Njegovim knjigama mogu da se osusevljavaju samo zaljubljene tinejdzerke, fudbaleri(jel su culi da treba)i beskicmenjaci.
:lol: :lol: :lol:
 
Sve ono sto je protivno prirodi, protivno nasim najintimnijim zeljama, sve je to normalno u nasim ocima, a greh u ocima Boga. Trazimo nas pakao, potrebni su nam milenijumi da ga izgradimo i, posle mnogo truda, najzad mozemo da zivimo na najgori moguci nacin.

Jedanaest minuta Paulo Koeljo str. 184.
 
Alhemicar je najvece gubljenje vremena u mom zivotu, povrsnije knjige nisam procitao... Sve neka New Age ideologija (isto kao i film The Secret), komercijala i prolaz kod ljudi koji nisu procitali ni slova o religiji/duhovnosti...
Bez uvrede za ostale ali ova knjiga vrijedja moj IQ...
Poslije alhemicara ne mili mi se ni uzeti u ruke neka druga njegova knjiga...
Ne znam stvarno sta je ovdje toliko dobro, molim nekog da mi iznese sta ga je konkretno odusevilo u ovoj knjizi, zivo me zanima...
 

Back
Top