Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame
Strana 1 od 34 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 845

Tema: Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame

Iskusan Zena s greskom (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Pubertet...tinejdzeri i jos po nesto...;-)

Kako izlazite na kraj sa decom od 12,13,14.Ja imam cerku od 12,5 godina i ne da je drma pubertet nego da poludis.Imamo inace lep odnos,pricamo o svemu, ali ponekad me totalno izbaci iz koloseka svojim ponasanjem da poludim.Sad je kraj polugodista a ona ne pipa knjigu dok je ja neopomenem, a onda uci 1 sat i gotovo. Ajde sad dajte neki savet, misljenje?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Сети се свог пубертета.
    Помисли - и то ће проћи ....а онда долази адолесценција! :?

sanja
    Guest

Podrazumevano

sta da ti kazem, ne daj deci da izadju na net i vide ovaj forum!!!
    zezam se, znam da su nepodnosljivi, i mi smo bili ali opet... nekako smo bili mirniji. ipak je ovo 21. vek.

Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    Сети се свог пубертета.
    Помисли - и то ће проћи ....а онда долази адолесценција! :?
    Ma znam, nisam ni ja bila sjajna ali ovi danasnji klinci su strava.A tek sta nas ceka.I ja znam da ce proci ali nekad stvarno izgubim strpljenje, a trudim se da pricam sa njom bas o svemu, da zna da ima u meni pravog prijatelja i da cu ja uvek da budem tu kad joj zatreba i sve je to ok, ali ponekad kako da me ne cuje sta joj pricam i gledame belo u stilu ma zeno ajde oladi.Ali izgleda da su svi isti bar iz price sa prijateljicama.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

U kakvoj zemlji idiotluka zive, i u kakvom vremenu uzasa su rodjeni, u kakvom skolstvu se obrazuju, i koji ih socijalni milje vaspitava (nevezano za usku porodicu) i ovakvi kakvi su - oni su dobro jos i ispali, bolji tesko da mogu i da budu.....

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

На послу свакодневно радим са пубертетлијама и ја их супер капирам и добро познајем све њихове промене у понашању, њихова размишљања, ставове, вредности...
    Е, сад...као родитељ још нисам дошла у ту фазу, тако да не могу компетентно да причам...јер једно је бавити се пубертетом туђе деце, а друго је када си у улози родитеља.
    Видећу како ћу се снаћи. :? Мислим да је лакше оним родитељима који нису заборавили да су и они некада били у тим годинама. На жалост, имам прилике да видим да је јако велики број родитеља потпуно потиснуо из сећања своје пубертетске глупости ( или бар не желе да деци причају о себи у тим годинама, или, ако причају, онда је то у стилу:''У моје време то није било!'').

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Pubertet

Citat Original postavio Zena s greskom
    Kako izlazite na kraj sa decom od 12,13,14.Ja imam cerku od 12,5 godina i ne da je drma pubertet nego da poludis.Imamo inace lep odnos,pricamo o svemu, ali ponekad me totalno izbaci iz koloseka svojim ponasanjem da poludim.Sad je kraj polugodista a ona ne pipa knjigu dok je ja neopomenem, a onda uci 1 sat i gotovo. Ajde sad dajte neki savet, misljenje?
    Godina 14, umetnicka dusica, "mamina pevacica"-ljubi je mama... Knjigu ne pipa, na matematiku alergicna, i taman krenem da zvocam u stilu: "...Sta ti mislis, kako ces ...itd....itd...", kad se setim sebe u tim godinama... Savet, nemam ga, jedino mnogo nerava, a sve to prolazi... Mnogo je vaznije sto o svemu razgovarate!!!

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

lepo je meni rekla mamina prijateljica : " sve sto sam ja mrzela kod moje majke, ja to danas radim mojoj A.-i...zvocam, gundjam, teram je da uci, itd"

Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Citat Original postavio slatko volim :))
    lepo je meni rekla mamina prijateljica : " sve sto sam ja mrzela kod moje majke, ja to danas radim mojoj A.-i...zvocam, gundjam, teram je da uci, itd"
    I kod mene je isti slucaj takodje hahahahaa

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Zena s greskom
    Citat Original postavio slatko volim :))
    I kod mene je isti slucaj takodje hahahahaa
    ISTO!!!

Aktivan član Emily_Bg (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Pa najbitnije je imati razumevanja za decu i sve njihove nestasluke u tim godinama.Jer,uvek kada zelis da se izvices na nju,da je kaznis,seti se sebe u tim godinama i gluposti koje si pravila.I jos nesto,bitno je poverenje,jer bz toga ode sve u bestraga.

Početnik
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Batine

Mislim da prvo treba razgovorom resiti problem,ako je to ne moguce onda lepo uzeti kais i po zadnjici!

Početnik
    Učlanjen
    11.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja sam u pubertetu dosta usamljena i imala sam osećaj da za mene niko ne mari- baš iz tog razloga sam shvatila da učim za sebe i da sve zavisi samo od mene. Mislim da svoju decu treba podsećamo na to da od njih samih najviše zavisi njihova sudbina i njihova budućnost i da sve to što im govorimo da urade ne treba da rade zbog nas nego zbog sebe.

Ističe se Felerična (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: Batine

Citat Original postavio dandil
    Mislim da prvo treba razgovorom resiti problem,ako je to ne moguce onda lepo uzeti kais i po zadnjici!
    Ma nista ne vrede batine ali zato kad ih nešto kaznis ( kod moje cerke je to oduzimanje mob.telefona i zabrana da ide u grad ili drugarice) kao to pali ne mogu da vam objasnim posle toga sve može i da uči i da posluša ,a sa batinama ništa samo te gleda belo i sigurno misli "ma ko te šiša ja ću ipak sve po starom".

Ističe se Felerična (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano

Citat Original postavio hanibal77
    ej bre sramota da tuces devojcicu u tim godinama!!!
    to je ponizavajuce.mene su moji dosta tukli i ja sam ih mrzela i jos nisam zaboravila neke batine al najgora od svega sto sam se osecala da sam nula da mogu da me lupaju kako hoce da nisam vlasnik svog tela nego oni .nemoj da ti dete posle ima problema sa samopouzdanjem.oduzimanje telefona je sasvim ok i zabrana izlaska.ili pranje sudova hihi posle ti ostaje manje kucnog posla.
    Ma ne secam se kad je poslednji put dobila batine i nisu to bile stvarno neke batine nego uvek samo jednom po guzi za opomenu ali ne vredi ni to a sto se tice pranja sudova dobro si se setila hahahaha pa moze i brisanje prasine i usisavanje :wink: Pozdrav

Početnik mirjance (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano tinejdzeri..uh kako tezak perod....

imam cerku 18g. ali sada je gora nego kad je bila beba sve mama ovo mama ono i ocekuje da ja imam istu energiju kao i ona ne daj oze da budem umorna ili bolesna odm ah sam smor ili dosadna i odmah se naljuti:Vise ni sama ne znam kako da reagujem jeli ona tako strasno razmazena ili je to period koji ce proci.Neko da podeli sa mnom iskustvo??

Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Re: tinejdzeri..uh kako tezak perod....

Spajam ovo sa Pubertetom,mada mi se cini da je ona to vec trebala da prebrodi a i ti zajedno sa njom....
    Samo jedan pogled,samo jedan jedini njegov pogled bio je dovoljan za moju srecu...nedostaje.. zauvek ce mi nedostajati...19.09.2014 :(

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio mirjance
    imam cerku 18g. ali sada je gora nego kad je bila beba sve mama ovo mama ono i ocekuje da ja imam istu energiju kao i ona ne daj oze da budem umorna ili bolesna odm ah sam smor ili dosadna i odmah se naljuti:Vise ni sama ne znam kako da reagujem jeli ona tako strasno razmazena ili je to period koji ce proci.Neko da podeli sa mnom iskustvo??
    Чудно ми звучи.
    Кад сам имала 18 родитељи су ме виђали ваљда само кад спавам... Хоћу да кажем да сам била ''свој човек'' и сам се кретала претежно у друштву својих вршњака, а родитељи су били ту само кад ми затребају за неки савет или разговор....а то је било ретко....Мислим да осамнаестогодишњацима родитељи и нису нешто интересантни за дружење и заједничке активности.

Zainteresovan član zenazmaj (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Pubertet...tinejdzeri i jos po nesto...;-)

Sin ima 14, sad je jako zaljubljen, a posto ga to stanje drzi po nekoliko godina , samo se nadam da ce i dalje nastaviti da mi se poverava. Sad mi jos sve prica, i sto pitam, i sto ne pitam. Skolu ne voli, ali je solidan, samo da ne kvari jak-vrlodobar-uspeh.
    Kci ima 11 i hvata je pubertet, s njom ce tek da bude muke. U skoli je super, ono sto ne uradi, nije uradjeno zato sto je tako odlucila ili je mrzelo. Imponuje joj da je najbolja, zivi za pohvalu. Inace je zivahna, jako tvrdoglava i prvo nesto zabrlja, pa tek onda krene da odmotava problem. Scenario: vece pred odlazak na spavanje i njen omiljeni uvod:" Mama, a jel mama bas mora sve da zna?!" Ja potvrdim, pa sednem na kraj kreveta i krene prica...
    Dok pricaju dobro je, ja sam uvek za pricu!

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Hellen
    Чудно ми звучи.
    Кад сам имала 18 родитељи су ме виђали ваљда само кад спавам... Хоћу да кажем да сам била ''свој човек'' и сам се кретала претежно у друштву својих вршњака, а родитељи су били ту само кад ми затребају за неки савет или разговор....а то је било ретко....Мислим да осамнаестогодишњацима родитељи и нису нешто интересантни за дружење и заједничке активности.
    Sa 18 savet, mislim da mi nije trebao, sve sam znala najbolje, to je normalno.
    Ali parice za izlaz, letovanje, zimovanje, malko duzi izlazak(sa razlogom uvek ), e o tome smo mogli da pricamo. Ni ja nisam bila kuci. Ucila u autobusu, sacuvaj boze. Glavno je bilo izlaziti svako vece. Ostanak kuci se smatrao za strasan "poraz", nisi imao varijantu za vece. To bas nije moglo da se dozvoli.

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam cetvoro dece - tri sina i devojcicu. Zanimljivo je da sa sinovima nikad nisam imala problema, pricali smo o svemu i uvek sam im bila najbolja drugarica. Sad su to odrasli momci a i dalje pricamo. Medjutim devojcica je VRLO tajanstvena po pitanju privatnog zivota (njenog), zaista nema potrebu da razgovara ni o cemu a na svako pitanje odgovara toliko uopsteno da je braca iz milja zovu "politicar". Ona ima 12 godina i veoma je samostalna. Na svako moje pitanje kaze da nista ne brinem snacice se ona. ali... mama ostaje mama.

Poznat
    Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

[FONT=Georgia]ja imam 16 i klasicni sam pubertetlija
    tata i ja smo extra drugari, a mama i ja se ne podnosimo...stalno se svadjamo...ona mrzi mog decka, a ja njega volim vise od nje, pa smo i zbog njega u stalnom sukobu....moji su, inace, razvedeni, zivim sa tatom, a mama i brat su u bg-u...kada se uporedim sa drugoima i drugaricama ja uopste ne trazim mnogo novca, ali moji stalno pricaju kako im stalno trazim pare...e, to ne razumem...
    naravno da mi je malo 400 dinara za 15 dana, zato vikendom uzmem jos 200,a moje drustvo izlazi svako vece sa 500 najmanje....trazi uvek za skolu, svaki put kad izadje...ama, stalno..a onda ja kao mnogo trazim...

i izludjuje me to sto je moja drugarica uvek u pravu...pre sam ja isla na ples, a ona nije, opa sam slusalka pricu:"jovana se ne bavi time, a ti kao muva bez glave, samo ti je to u mislima, kako jovana moze da zivi bez toga? pa normalno da ne ide na ples, kada ona uci za to vreme, a ti...."
    i, ja ubacim jovanu u nasu grupu, a ja prestala, nbt zbog cega..i uy svakom slucaju, vide je oni kako igra, pa kad su me anpali:"kako jovana moze da ide na ples,a ti samo za kompjuterom sedis! vidis kako je lepo, ona igra tamo, a sta ti radis????"

oni su debili.....
    [/FONT]

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Хехехе..што ми слатко ово звучи! Сећам се тих фаза!

naravno da mi je malo 400 dinara za 15 dana, zato vikendom uzmem jos 200,a moje drustvo izlazi svako vece sa 500 najmanje....trazi uvek za skolu, svaki put kad izadje...ama, stalno..a onda ja kao mnogo trazim...
    Само, мени није пролазило поређење са другима, оно, као:''Али мама, ДРУГА ДЕЦА остају до 11 у граду!!!''....Увек су говорили:''Мене не интересују ДРУГА ДЕЦА, интересујеш ме ТИ!''

Domaćin idol... (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ja imam 16, i nisam tipican adolescent. retko izlazim, ne trazim pare.........
    Moji se obicno ''deru'' (ne bukvalno naravno) na mene zato sto previse osudjujem drustvo oko sebe, da se manje svadjam sa prijateljimai profesorima i ljudima uopste i da se ne skocentrisem na nekoliko drugova, jednom reciju, da smanjim kriterijume.

Primećen član KOCKARKA (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Moje pubertetlije su se ulenjile.Sve ono sto su znali i od malena radili,red u njigovoj sobi i stvarima,pospremiti stol posle jela itd. oni su "zaboravili"

Slične teme

1. KAKO IZACI NA KRAJ SA MATORCIMA?
    Autor cupkica u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 348
    Poslednja poruka: 17.08.2012., 08:57
  2. Kako izaci na kraj sa babama?
    Autor Meki u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 234
    Poslednja poruka: 28.01.2009., 16:00
  3. KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ?
    Autor El Muerte u forumu Hardver
    Odgovora: 9