Koliko memorije?

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Gledam ovih dana hardverske zahteve novijih igara pa me interesuje da li 2 ili cak 4 gb rama zaista donose vise frejmova. Narocito me interesuju iskustva onih koji su u posledje vreme povecali kolicinu rama, da li su primetili (i izmerili) neko poboljsanje. Kazem to jer kad sam svojevremeno ja bio presao sa 512 na 1gb (a tad su vec preprucivali 1gb kao sto danas preporucuju 2) nisam primetio (niti frapsom zabelezio) gotovo nikakvu razliku.
 
Koliko ja znam ako ti imas i 64 mb rama a potrebe ti ne prelaze tu kolicinu stawi jos 30 giga bice isto...e sad ako imas 512 rama a potrosnja ti prelazi to onda ti dodavanje rama mnoogo poboljsawa performanse..;) zato sto se onda memorija koja je potrebna korisiti sa harda koji je mnoogo sporiji od rama itd..
nek me neko ispravi ako gresim..
 
Manje vise, to je to. U nedostatku memorije koristi se Page file.
Ali ajde da ti odgovorim konkretno: Ako igras igre, i to pre svega ove koje su izasle u zadnjih godinu dana, osetices ogromnu razliku izmedju 1gb i 2.

A i ram je sad smesno jeftin, mozes da uzmes 2 giga za 35e. Pa ako sad ne kupis, kad ces? (:
 
Nasao sam na gamespotu clanak koji se zove Crysis hardware performance guide. Prema njihovim testovima, imao 1gb rama ili 4gb rama razlika (u fps) je nepostojeca, dakle nula frejmova. Ovo me podseca na jedan temeljan test koji je svojevremeno radjen za CoD2 i ispostavilo se da imao ti 256 ili 3gb rama, nema nikakve razlike. Ista je situacija bila sa procesorom (mogao si imati neki malo jaci duron ili atlon 64). Kod Crysis medjutim, prema testu, snaga procesora igra znacajnu ulogu. Memorija ocigledno ne iako autor tvrdi da su ucitavanja bila nesto brza.
 
a ti cesh igrati samo Crysis i CoD2?! bravo, bravo
lupko.gif
 
A ja ti kazem da sam upravo 10 frejmova u proseku imao manje kada izvadim giga memorije (imam dva) u Crysisu.
A u Call of Duty 2 (Pod Dx9 renderom) itekako znaci da li imas 256mb ili 3 gb memorije. Cisto da znas, memorija je najbitnija posle graficke, sto se tice hardverske zahtevnosti u igrama. Cak je bitnija i od procesora.
 
WhenDarknessFalls, ovo bi trebalo da su temeljni testovi mada testovi u principu ne mogu da nam kazu kako ce nesto raditi na nasoj konfiguraciji, tako da ako si dobio takvo poboljsanje, super.
 
Heh... Da li znas samo koliko fejk testova ima na netu?
Inace, bas sam se setio trenutno... U stalkeru sam na bratovom kompu dobio 15-20fps vise kada sam na njegovih 512mb dodao jos 512mb (giga ukupno znaci).

Sve u svemu, da ne tupimo. Ako si pri parama, uzimaj memoriju i ne razmisljaj, maltene je za dzabe, a osetices, pogotovo u nadolazecim igrama.
 
joj..kake glposti..aj procitajte moj post ponowo..ajmo ko za decu od dwe god..ako igrici treba 256 mb rama ti imas toliko slobodno,swaki mb rama wise koji dodas nema uticaja na igru! ako igrici treba 256mb a ti imas 220 i ubacis jos 256 normalno da ce da radi brze...znaci ako ti sa owom gigom zadowoljawas swoje potrebe ( znaci ne prelazis tu cifru ) nemas potrebe da stawljas jos..
 
Manje vise, to je to. U nedostatku memorije koristi se Page file.
Ali ajde da ti odgovorim konkretno: Ako igras igre, i to pre svega ove koje su izasle u zadnjih godinu dana, osetices ogromnu razliku izmedju 1gb i 2.

A i ram je sad smesno jeftin, mozes da uzmes 2 giga za 35e. Pa ako sad ne kupis, kad ces? (:
Opet, ne mozes da kazes tako, ja imam giga rama i sa igricama koje ja igram nikad ne prelazim 700 mb..tako da kad bi stawio jos 3 giga razlike ne bi bilo..
nije na odmet da uzme ali ako mu ne treba bolje da ulozi te pare u nesto drugo ;)
 
ivam91, razumeo sam tvoj post i prvi put, ali kako onda objasnjavas takvo poboljsanje. Jedino ako WhenDarkessFalls laze. Uz pomoc bilo kojeg ram monitora moze se videti da recimo taj Crysis nikad ne zauzme vise od 600mb. Slicna je situacija i sa mnogim drugim igrama. Zasto onda preporucuju dva giga rama?
 
Cek malo. Ta igra zauzima 600mb?
Ako je tako, de ti je OS, pa programi u pozadini? e kad to swe saberes i ako prelazi gigu, onda kupuj jos gigu ;)
ewo meni u owom trenutku, bez ikakwe upaljene igr trosi 431 mb rama, znaci kad bi upalio tu igru bilo bi preko gige..i pocelo bi da secka zbog rama..u tom slucaju ti treba jos rama..
 
To je tacno. On nije rekao koji je OS. Ako je Vista, slucaj je jasan. Ja imam xp pa zato uzme oko 230. Ali dacu ti drugi primer, ako Vista uzme oko 450, 500 mb, kako to da ti treba 1gb da samo ljudski poteras word?
 
Ma wista je prica za sebe..
A i XP dosta trosi ponekad, naprimer ja kad bi swe iskljucio , znaci swe programe trosi mi oko 250-270, ali moj XP je original znaci sa apdejtowima i zato zauzima wise...inace ja bi uzeo wise rama zato sto mi ovako pri radiu dodje do 500-600mb jos kad upalim jos nesto..al skup ddr1..
 

Back
Top