Radiologija nastavak studija
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Radiologija nastavak studija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Radiologija nastavak studija

Posto sad na nasoj Visoj medicinskoj ce se dobijati nove diplome interesuje me kakve su sanse za odlazak u USA i nastavak masters studija u USA,jel se priznaje ta diploma za nastavak studija,koliko znam potrebno je neko licenciranje ali diploma se bez razlike ispita priznaje i da li je moguce da sa ovom bachelor paralelno radim i studiram dalje?
    Kod nas je sad kao taj bolonjski sistem uveden s tim da smo mi prva generacija pa sad kako ce to izgledati i sta ne znam ni ja,uglavnom posle 3 standardne godine treba da bude(a posto je tek u povoju nece biti odmah i ko zna kad ce poceti) dalja specijalizacija u vidu mastersa 4. i 5. godina.E sad mene interesuje kakve su meni sanse da posle 3. godine nastavim dalje skolovanje u USA ili eventualno Becu ili ako ima neka povoljnija solucija sto se tice drzave ili priznavanja ove 3 godisnje diplome jer znam da ameri dosta filozofiraju za verifikaciju ovih evropskih skola i ostalo.Pojma nemam o tim stvarima ali me interesuje kakve opcije postoje ako neko zna i kakve su sanse za neku stipendiju jer bez nekih finansija,ili stipendije ili da mi dozvole da radim sa ovom 3 godisnjom pa da tako placam skolu sve to mogu da zaboravim

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Radiologija nastavak studija

Bilo ko?Mozda nesto u vezi Irske,UK?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Interesuje me da li će biti lakse nostrifikovati skolu sa već zavrsenim masterom u radiologiji posto znam da sa samo zavrsene 3 godine na nasoj visoj ameri traže dodatnu godinu da bi priznali kao njihov bachelor dakle da li ove 2 godine prave razliku u laksem priznavanju i dobijanju posla i da li je bitan faktor uraditi master negde u evropi ili kod nas.

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Ne znam zasto mislis da se nasa visa skola (3 godine) ne priznaje, a fax (4-5 godina) ili magistratura se priznaje? Nema to veze... Univerzitet gde hoces da upises ce da ti proceni predmete koje si slusao/polozio i uporedice ih sa predmetima koje oni nude... Za svaki predmet koji ti priznaju dace ti bodove i na osnovu bodova koje dobijes ce ti reci koju godinu mozes da nastavis kod njih.
    Ako ne mogu da nadju poredjenje (i slicnosti) medju predmetima koje si polozio i predmetima koje treba da polozis da bi dobio diplomu na njihovim studijama, nece ti priznati da imas diplomu sa redovnih studija (pa taman i doktorat da imas)... Svaki Univerzitet ima svoje programe i pravila i moze lako da se desi da imas zavrsene 4 godine studija, a oni ti priznaju predmete da bi nastavio 2 godinu kod njih...
    Nadam se da ovo objasnjava neke stvari...

I jedini pravi odgovor mozes dobiti samo od Univerziteta koji hoces da upises. Nadji Univerzitet koji nudi program koji hoces da upises i reci im da imas to-i-to polozeno i sta ce ti od svega toga biti priznato...

O ovome mozes da razmisljas kao da si na visoj i hoces da se prebacis na fax (u okviru Srbije) - princip je skoro isti: procenice ti svaki predmet koji si slusao/polozio i uporedice ih sa predmetima na planu/programu koji ti hoces da upises... na osnovu tog poredjenja ce ti reci da mozes da upises prvu/drugu/trecu ili koju vec godinu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Interesuje me kako kod njih funkcionise program za radiologist,ovde se zna,visa za tehnicara 3 godine,doktor medicinski fakultet pa specijalizacija,izadje oko 10 godina

Slične teme

1. Izolacija studija...
    Autor beaves u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 12:23
  2. Radiologija,posao,nastavak studija,Austrija
    Autor gile031 u forumu Evropa
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.08.2008., 16:07
  3. Radiologija nastavak studija
    Autor gile031 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 1