cistoca u kuci!

  • Začetnik teme [[i]b]cistunica[/b][/i]
  • Datum pokretanja
I

[[i]b]cistunica[/b][/i]

Gost
ne znam koliko ce vam biti zanimljiva ova tema, i koliko domacica ima vremena za racunar, ali... Mene izuzetno nervira kada mi neko udje obuven u kucu. Imam malo dete, ali nije samo zbog toga. Osim sto volim da puzi po cistom tepihu, volim i osecaj kada u belim carapama prodjete kroz kucu, sednete, podignete nogu, one vam jos uvijek ciste! Desi mi se da upozorim gosta, da se sazuje, ali uz stid... Mada, neki se nasmiju tome(a kod njih se ne pusi jer im je clan porodice loseg zdravlja), a neki bez pogovora poslusaju... Tako mi se desilo da je jedna moja drugarica prokomentarisala bas da su joj prvi put carape ostale ciste posto se kod nekog usla bez obuce. Da, i uvijek se cudi kako mi je sve "pod konac"... Upravo sam oprala tepihe i staze, cekem da se osuse, da ih postavim i da se, opet, nerviram kad neko udje obuven! Eto...
 
He, he, ja imam isti problem. Potpuno te razumem. Imam malu devojcicu od 17 meseci koja jos uvek prozdire sve sto nadje na podu. Da, zaista je nezgodno kako reci nekom da se izuje. Prijatelji koje vidjam svaki dan vec znaju da se kod mene izuva jer je mala beba u kuci a one nove zazmurim, precutim, pokusam da napravim neku salicu na tu temu pa ako prodje prodje he, he, he. Usput jos imam i beli tepih od vune da zabava bude veca :? . Eto, to ti je moja ispovest, he, he zaista si me nasmejala slatko, a za savet ne znam sta da ti kazem :? Pozdrav :D
 
hm da :roll: ,kod mene se izuva i ja se ne razmishljam dal` da kazem ili ne :!:
chak sam i tasta koji zivi sa nama ubijedio da prestane pusiti zarad zdravlja unucheta iako je bio strastveni pushach :wink:
 
mr. I:
hm da :roll: ,kod mene se izuva i ja se ne razmishljam dal` da kazem ili ne :!:
chak sam i tasta koji zivi sa nama ubijedio da prestane pusiti zarad zdravlja unucheta iako je bio strastveni pushach :wink:
e, svaka ti cast. U mojoj porodici niko nije psio, ali u ovoj u koju sam dosla svi su pusaci, suprug, svekar, svekrva, zaova, svi... To me uzasno nervira, malo su se i kontrolisali dok je bebe bila bas mala, ali kratko je trajalo. Moji se svi sazuvaju, osim drugarica, njegovi-jedan dio, a ja dobijam ospice i drzim krpu i usisivac u rukama, u 15 dana i slauf i cetku!
 
Ne vidim nista lose u izuvanju kad se ulazi u stan.To je za mene toliko normalna stvar kao i pranje zuba zato da se uopste ne ustrucavam da nekog "opomenem" da se izuje kad ulazi kod mene.Nisam bolesno pedantna mada mi to neki kazu onako u sali da je kod mene sve sterilno ali to je moj zivotni prostor u kome provodim dosta vremena pa zasto bi bio u neredu i prljav kad sa vrlo malo redovnog truda moze biti cist. Tako da te razumem u potpunosti i savetujem da samo tako nastavis jer imamo samo jedan zivot i zasto bi ga proveli u gadnom okruzenju kad moze biti suprotno.
 
Normalno je da se ukucani izuvaju kada ulaze u svoju kucu, ali terati goste to je po meni malo suvise(sem u slucajevima kada imate malo dete). To mene podseca na seoske posete, kada jednima treba po sat hoda da bi dosli kod onih drugih u goste a pritom prolaze kroz njive i blatista, pa je OK da se izuju. Ne kazem da je u gradu cisto, nego kao navika ili model ponasanja je prezivljeno.
 
gost1:
Normalno je da se ukucani izuvaju kada ulaze u svoju kucu, ali terati goste to je po meni malo suvise(sem u slucajevima kada imate malo dete). To mene podseca na seoske posete, kada jednima treba po sat hoda da bi dosli kod onih drugih u goste a pritom prolaze kroz njive i blatista, pa je OK da se izuju. Ne kazem da je u gradu cisto, nego kao navika ili model ponasanja je prezivljeno.
Oni koji prolaze kroz njive i blatista na cipelama mogu doneti da tako kazem samo "zdravu prljavstinu" ako takva postoji...
a to je zemlja i blato sa njiva koje i nisu tako zagadjene.Normalno tesko za ciscenje ali ne toliko opasno i zarazno.A gradska prljavstina FUJ.. odvratno Pa pogledajte beogradske parkove- nema mesta gde necete nagaziti na izmet nekog kucnog ljubimca a o pljuvanju raznih bolesnika po ulici i unosenju njihovih klica putem cipela u stan jednostavno ne mogu da zamislim. O gradskom saobracaju i da ne govorim.Prosto mi dodje da navucem rukavice kad treba da se uhvatim za drzac toliko su ulepljeni prljavstinom.E sad da li je to prezivljeno ili ne neznam ali znam da me svi mogu smatrati zaostalom i van vremena ali to sam ja. Svi moji prijatelji nemaju za cudo nista protiv toga i sto puta su mi rekli da se osecaju super kod mene jer uvek znaju gde se sta nalazi i sa puno slobode mogu otici u kupatilo a da se ne onesveste, sesti na tepih ili pod u kuhinji bez bojazni da ce upropastiti neki deo garderobe.
Pa sad, sto ljudi sto cudi zato neka svako organizuje svoj zivot onako kako voli.Ovo je bio jedan detalj iz moga.
All the best
 
[[i:
b]cistunica[/b][/i]]ne znam koliko ce vam biti zanimljiva ova tema, i koliko domacica ima vremena za racunar, ali... Mene izuzetno nervira kada mi neko udje obuven u kucu. Imam malo dete, ali nije samo zbog toga. Osim sto volim da puzi po cistom tepihu, volim i osecaj kada u belim carapama prodjete kroz kucu, sednete, podignete nogu, one vam jos uvijek ciste! Desi mi se da upozorim gosta, da se sazuje, ali uz stid... Mada, neki se nasmiju tome(a kod njih se ne pusi jer im je clan porodice loseg zdravlja), a neki bez pogovora poslusaju... Tako mi se desilo da je jedna moja drugarica prokomentarisala bas da su joj prvi put carape ostale ciste posto se kod nekog usla bez obuce. Da, i uvijek se cudi kako mi je sve "pod konac"... Upravo sam oprala tepihe i staze, cekem da se osuse, da ih postavim i da se, opet, nerviram kad neko udje obuven! Eto...

E bas super sto ti je sve pod konac. A radis li ti jos nesto u zivotu? I sta rade tvoja deca dok ti peres tepihe, ribas kucu i ostalo? I sta ako slucajno dete prospe nesto na taj tvoj tepih, jel odmah slede batine ili ti opet krpicu pa ispocetka?

I ja sam kad mi se prvo dete rodilo vodila racuna da sve bude cisitije nego inace, da slucajno ne pokupi nesto sa poda i sl. I znas sta se desilo kada smo prvi put izasli napolje u park? Sagnuo se, dohvatio neki kamicak sa zemlje i strpao ga u usta, tako brzo da nije bilo sanse da odreagujem. I cemu onda sve to?

Postoji nesto sto je normalna higijena, a ovo kod tebe je vec opsesija. Pod hitno nadji neki hobi!
 
Svakako da svako od nas uredjuje svoj zivotni prostor i na neki nacin pravila koja tu vladaju.
Osnovni red je da kad ulazimo u neciju kucu ili stan, sami krenemo da se izujemo. Ako nas domacin upozori da to ne radimo - ostajemo obuveni u suprotnom se izuvamo.
Iako zelim da vam verujem da niste bolesno pedantne, tesko mi je da zamislim da tepih u kuci u kojoj se zivi moze biti stalno toliko cist da se makoliko hodali ni carape ne isprljaju... Pa samo ona prasina iz vazduha je dovoljna da ga zaprlja bar toliko da ostavi trag na belim carapama! Ne znam kakva cuda od usisivaca imate, ali tesko da bas sve to moze izvuci...
Osim toga... Carape nije nikakav problem oprati, ali ici samo u njima nije bas preterano prijatno narocito u ovim hladnim danima, osim ako bas nemate podno grejanje... A leti... pa znoj sa nogu i aroma koju siri zna biti mnogo neprijatniji od prasnjavih patika koje su gosti uredno izuli na ulazu... O gljivicama, bakterijama i ostalim necistocama koje ce isprljati tepih da ne govorim...

PS Imunitet sticemo tako sto dolazimo u dodir sa odredjenim bakterijama, gljivicama i ko zna cime sve... Sta mislite kako ce vase dete steci imunitet u sterilnom stanu? Da li sterilisete i ulicu, klupu u parku, ljuljasku, klackalicu...? Vrtic da ne pominjem...
 
Najvise mrzim kada odem kod nekog koga nepoznajem i on me kao zamoli da se izujem. Tacno bih se tog momenta okrenula i vratila se odakle sam dosla. Razumem da se u spavacu ili decju sobu ne ulazi u obuci, ali u hodnik ili dnevnu sobu, to je vec preterivanje. Mene izuvanje jedino podseca na selo i povratak iz stale.
Sto se tice higijene, ideja je jako lepa ali krajnje neostvariva. Mnogo vise vremena provodimo u normalno "zagadjenoj" sredini, nego u "sterilnoj" ako zaista i moze da bude takva. Na kraju krajeva, alergije kod dece se pojavljuju bas iz tog razloga. Oraganizam nije naucio da se bori protiv raznoraznih mikroorganizama, bakterija i sl.
 
Nema stvari koje me vise nerviraju od izuvanja po kucama, mada sam to dozivala samo dva puta. Jednom prilikom je bilo leto, i OK ako je vec pod moranje, onda sam i ja insistirala na papucama. Probajte da zamislite dnevnu sobu na plus 30, sa desetak izuvenih ljudi. Strasno!! Ima jos nesto sto je definitivno fenomen, a to su najloni preko garnitura u dnevnim sobama!!!!!!!! Fuj!!!!!!!! Bolesnoj pedanteriji nema kraja. Sta je sledece? Potapanje gostiju u asepsol i deljenje hiruskih maski na ulazu.
 
Gledate SEX&GRAD?
Bila je epizoda o izuvanju i baš mi se svidela.
Inače, ja koliko znam izuvanje je običaj preuzet od Turaka kad su osvojili Srbiju. To ne postoji nigde više. Zna se u koje prostorije u kući/stanu posećuju gosti, tu je normalno da nije sterilno. Gosti ne idu u spavaću sobu gde onda do mile volje možete šetati i goli i bosi.
Vrlo je neprijatno izuti se nenadano, naročito to znamo mi koji radimo po ceo dan, u pokretu smo, što nose svoje mirise. Gde ja da svratim posle posla ili uveče? Uz izuvanje, je kao da mi tražite da se skinem u donji veš?!
Fuj! Ja sm protiv!
 
Ja se ne "sazuvam", niti cu! Malo prljavstine jaca imunitet. Antibakterijski sapuni i stvorili su generaciju hiperalergicne dece. A posto ne operisem po kuci, isti ne koristim. Niti cu!
Zasto neko toliko cisti? Gde mu je to nered (u glavi) pa mora opsesivno da riba sve oko sebe? Da li ne voli ljude, boji se bliskosti, tragova drugih u svom prostoru (malo kuhinjske psihologije, sta cu, i ja sam domacica!), pa pere sve sto dotaknu, ili, pak, ne prihvata sebe, ne voli se, pa onemogucava sebi opustanje i uzivanje? Dobro, takva osoba uvek moze reci da uziva u cistoci... Onda neka cisti i uziva, neterajuci goste da ostavljaju cipele (mozda i ispred vrata?). Pa oni su joj, zapravo, saveznici. Zahvaljujuci njima moze da se prepusta ribanju a da to ne bude besmisleno, kao, zaprljala mi ona stoka kucu, moram sad da operem i izribam...Ih!
A mozda je razlog takve aktivnosti ono: bolja sam od komsinice!?
:lol:
 
smeh:
Svakako da svako od nas uredjuje svoj zivotni prostor i na neki nacin pravila koja tu vladaju.
Osnovni red je da kad ulazimo u neciju kucu ili stan, sami krenemo da se izujemo. Ako nas domacin upozori da to ne radimo - ostajemo obuveni u suprotnom se izuvamo.
Iako zelim da vam verujem da niste bolesno pedantne, tesko mi je da zamislim da tepih u kuci u kojoj se zivi moze biti stalno toliko cist da se makoliko hodali ni carape ne isprljaju... Pa samo ona prasina iz vazduha je dovoljna da ga zaprlja bar toliko da ostavi trag na belim carapama! Ne znam kakva cuda od usisivaca imate, ali tesko da bas sve to moze izvuci...
Osim toga... Carape nije nikakav problem oprati, ali ici samo u njima nije bas preterano prijatno narocito u ovim hladnim danima, osim ako bas nemate podno grejanje... A leti... pa znoj sa nogu i aroma koju siri zna biti mnogo neprijatniji od prasnjavih patika koje su gosti uredno izuli na ulazu... O gljivicama, bakterijama i ostalim necistocama koje ce isprljati tepih da ne govorim...

PS Imunitet sticemo tako sto dolazimo u dodir sa odredjenim bakterijama, gljivicama i ko zna cime sve... Sta mislite kako ce vase dete steci imunitet u sterilnom stanu? Da li sterilisete i ulicu, klupu u parku, ljuljasku, klackalicu...? Vrtic da ne pominjem...


kez ,imash li ti dijecu :?:
 
mr. I:
smeh:
Svakako da svako od nas uredjuje svoj zivotni prostor i na neki nacin pravila koja tu vladaju.
Osnovni red je da kad ulazimo u neciju kucu ili stan, sami krenemo da se izujemo. Ako nas domacin upozori da to ne radimo - ostajemo obuveni u suprotnom se izuvamo.
Iako zelim da vam verujem da niste bolesno pedantne, tesko mi je da zamislim da tepih u kuci u kojoj se zivi moze biti stalno toliko cist da se makoliko hodali ni carape ne isprljaju... Pa samo ona prasina iz vazduha je dovoljna da ga zaprlja bar toliko da ostavi trag na belim carapama! Ne znam kakva cuda od usisivaca imate, ali tesko da bas sve to moze izvuci...
Osim toga... Carape nije nikakav problem oprati, ali ici samo u njima nije bas preterano prijatno narocito u ovim hladnim danima, osim ako bas nemate podno grejanje... A leti... pa znoj sa nogu i aroma koju siri zna biti mnogo neprijatniji od prasnjavih patika koje su gosti uredno izuli na ulazu... O gljivicama, bakterijama i ostalim necistocama koje ce isprljati tepih da ne govorim...

PS Imunitet sticemo tako sto dolazimo u dodir sa odredjenim bakterijama, gljivicama i ko zna cime sve... Sta mislite kako ce vase dete steci imunitet u sterilnom stanu? Da li sterilisete i ulicu, klupu u parku, ljuljasku, klackalicu...? Vrtic da ne pominjem...


kez ,imash li ti dijecu :?:

Na zalost ne. Zasto pitas?
 
Ne znam zasto pita, bas i mene zanima? Valjda misli da ces kad ih budes imala, i ti postati opterecena takvim stvarima?!
Ja IMAM decu, dvoje, malih, i umesto da ribam po ceo dan i sterilisem, igram se sa njima, i na patosu... A oni su (pu,pu..) vrlo zdrava deca!
 
smeh:
mr. I:
smeh:
Svakako da svako od nas uredjuje svoj zivotni prostor i na neki nacin pravila koja tu vladaju.
Osnovni red je da kad ulazimo u neciju kucu ili stan, sami krenemo da se izujemo. Ako nas domacin upozori da to ne radimo - ostajemo obuveni u suprotnom se izuvamo.
Iako zelim da vam verujem da niste bolesno pedantne, tesko mi je da zamislim da tepih u kuci u kojoj se zivi moze biti stalno toliko cist da se makoliko hodali ni carape ne isprljaju... Pa samo ona prasina iz vazduha je dovoljna da ga zaprlja bar toliko da ostavi trag na belim carapama! Ne znam kakva cuda od usisivaca imate, ali tesko da bas sve to moze izvuci...
Osim toga... Carape nije nikakav problem oprati, ali ici samo u njima nije bas preterano prijatno narocito u ovim hladnim danima, osim ako bas nemate podno grejanje... A leti... pa znoj sa nogu i aroma koju siri zna biti mnogo neprijatniji od prasnjavih patika koje su gosti uredno izuli na ulazu... O gljivicama, bakterijama i ostalim necistocama koje ce isprljati tepih da ne govorim...

PS Imunitet sticemo tako sto dolazimo u dodir sa odredjenim bakterijama, gljivicama i ko zna cime sve... Sta mislite kako ce vase dete steci imunitet u sterilnom stanu? Da li sterilisete i ulicu, klupu u parku, ljuljasku, klackalicu...? Vrtic da ne pominjem...


kez ,imash li ti dijecu :?:

Na zalost ne. Zasto pitas?


zato shto cesh vjerovatno drugachije da razmishljash kad ih budesh imala :wink: premda ja ne odbacujem tvoje tvrdnje i one su o.k.

P.S. zelim ti ih najmanje troje :D
 
Macad:
Ne znam zasto pita, bas i mene zanima? Valjda misli da ces kad ih budes imala, i ti postati opterecena takvim stvarima?!
Ja IMAM decu, dvoje, malih, i umesto da ribam po ceo dan i sterilisem, igram se sa njima, i na patosu... A oni su (pu,pu..) vrlo zdrava deca!


ma uredu je to ,samo moramo biti svijesni da ne pojmimo svi jednako stvari i pojave oko nas.dama koja je zapochela temu jednostavno ne moze zamisliti da joj dijete puzi po tepihu kijim je hodao neko u cipelama ,sad da li treba da ga pere svakih 7 dana :roll: ,vjerovatmo da ne ,ali ona misli da je tako najbolje za njezino chedo.sigurno ti Macad radish neshto shto bi drugome bilo smijeshno i besmisleno.btw. moja klinka se "vakcinishe" tako shto grize tepih :lol:
pozdrav :wink:
 
mr. I:
smeh:
mr. I:
smeh:
Svakako da svako od nas uredjuje svoj zivotni prostor i na neki nacin pravila koja tu vladaju.
Osnovni red je da kad ulazimo u neciju kucu ili stan, sami krenemo da se izujemo. Ako nas domacin upozori da to ne radimo - ostajemo obuveni u suprotnom se izuvamo.
Iako zelim da vam verujem da niste bolesno pedantne, tesko mi je da zamislim da tepih u kuci u kojoj se zivi moze biti stalno toliko cist da se makoliko hodali ni carape ne isprljaju... Pa samo ona prasina iz vazduha je dovoljna da ga zaprlja bar toliko da ostavi trag na belim carapama! Ne znam kakva cuda od usisivaca imate, ali tesko da bas sve to moze izvuci...
Osim toga... Carape nije nikakav problem oprati, ali ici samo u njima nije bas preterano prijatno narocito u ovim hladnim danima, osim ako bas nemate podno grejanje... A leti... pa znoj sa nogu i aroma koju siri zna biti mnogo neprijatniji od prasnjavih patika koje su gosti uredno izuli na ulazu... O gljivicama, bakterijama i ostalim necistocama koje ce isprljati tepih da ne govorim...

PS Imunitet sticemo tako sto dolazimo u dodir sa odredjenim bakterijama, gljivicama i ko zna cime sve... Sta mislite kako ce vase dete steci imunitet u sterilnom stanu? Da li sterilisete i ulicu, klupu u parku, ljuljasku, klackalicu...? Vrtic da ne pominjem...


kez ,imash li ti dijecu :?:

Na zalost ne. Zasto pitas?


zato shto cesh vjerovatno drugachije da razmishljash kad ih budesh imala :wink: premda ja ne odbacujem tvoje tvrdnje i one su o.k.

P.S. zelim ti ih najmanje troje :D

Hvala na lepim zeljama... mada...
nebitno.
Elem... U mojoj kuci jako, jako puno vremena provode deca mog brata (2 i 4 godine), hvala Bogu, ziva su i zdrava, i reagovala sam bas zato sto toliko vremena provodim sa njima i upoznata sam sa ponasanjem i navikama. I naravno da se o nekim stvarima vise vodi racuna od kada su oni u kuci, ali ne preterujmo!
Da... od kad se mali rodio, jedan divan pas je dobio strogu zabranu ulaska i boravka u kuci... ako to uopste ima veze sa temom.
 
JA, KOJA SAM ZAPOCELA OVU TEMU, VOLIM LJUDE, CISCENJE MI NIJE JEDINA ZANIMACIJA, IMAM 25. god., IMAM PRIJATELJE, RODJAKE,... SVI ONI DOLAZE KOD MENE. I ZASTO, AKO JA VEC VOLIM DA MI JE CISTO, DRUGI TO DA NE ISPOSTUJU. KAO STO JE NEKO PROKOMENTARISAO, CISCENJE JE KAO PRANJE ZUBA, NORMALNA AKTIVNOST. AKO NEKO NE "POSLUSA", I UDJE OBUVEN, MISLIM, DA VAS NE POSTUJE, NE PRIHVATA VAS TAKVE KAKVI STE. SVI MI IMAMO NEKE SVOJE "OBICAJE". A STO SE TICE SAZUVANJA I SELA, PA NA SELU JE CISTIJE! NA SELU MOZES DA SE VALJAS, PO TRAVI, DO MILE VOLJE! MOZETE LI TO U GRADU?! NE! OBUCOM MOZETE SVASTA DA UNESETE U VAS DOM. I, DA, IGRAM SE JA SA SVOJIM DETETOM, ALI NA CISTOM TEPIHU. NE, NE DOBIJA BATINE KAD PROSPE, ALI BUDE UPOZORENO DA TO NE VALJA. IZLAZIMO VANI, I NE TRPA U USTA SVE STO UZME U RUKE. IMA 17meseci, GOVORI, SVE RAZUME, RAZLIKUJE DOBRO I LOSE PA KAD NAPRAVI "STETU" BAS GLASNO KAZE "MAMA". MISLIM DA JE LEPSE DECU ODGAJATI U CISTOM PROSTORU.
 
A AKO NEKO NE ZELI DA ISPRLJA SVOJE SKUPOCENO ODELO, STA O NJEMU MISLITE? ZAR TO NIJE ISTO KAO I ZA TEPIH, SAMO STO SE ON NE OBLACI, NJEGA SVI "KORISTE"! AKO STE ZA NESTO DALI NOVAC, DOSTA NOVCA, ZAR NIJE RED DA TO CUVATE? DA LI BISTE DOZVOLILI DECI DA VAM LOPTOM LUPAJU O ZIDOVE, ILI DA SARAJU PO NJIMA, ILI PO NAMESTAJU,...? AKO JE NEKO DISCIPLINOVAN U SVOJOJ, ZASTO NE BI BIO I U VASOJ KUCI?!
 
izuzetno sam pedantna osoba, gadljiva na svaku pomisao na prljavstinu, mirise (da nekazem smradove) i sl. Elem, poticem iz iste takve porodice, gde je majka svakog na vratima izuvala, i delila papuce (postojale su posebne za goste, i naravno posebne za ukucane) da se ljudima ne smrzavaju noge, a i da mi ne popadamo od...arome.I naravno te papuce su se redovno prale da se ne ubudjaju od upotrebe.Sve je to lepo.Danas ja imam svoj stan, koji glancam redovno (bas me je programer pohvalio kada je otvorio kuciste racunara radi neke popravke, koje inace stoji na podu kako unutra nema prasine uopste -pa kad se okrenuo po sobi zakljucio i da nema koja prasina da udje!).
Medjutim ulazeci u tudje kuce shvatila sam nesrecnu sudbinu nasih gostiju u roditeljskoj kuci - ili su mi se smrzavale noge, a svako zensko je na to osetljivo, ili sam imala osecaj neugodnosti da svojom kozom, koja je najcesce u tankim najlon carapama treba da dodirujem tudje podove, toliko ciscene, ali su oni ipak podovi! Tako da nije imala domacica, ali sam imala ja ja kao gost osecaj necistoce i neprijatnosti!
Zato sam u svom stanu prekinula taj obicaj. Naravno ako neko dodje sa prljavim cipelama sa kisne ulice, da cu mu ljubazno ponuditi neke papuce da se preobuje, ali zaista u ostalom ne preterujem. Moj je savet briznim cistunicama - odvojte u glavi mesta gde gosti prolaze - dnevne boravke, hodnike i trpezarije od odtataka kuce koji su vasi intimni prostori, i nabolje oslobodite ih teskih prostirki, tepiha i itisona, samim tim i sebe neprekidnog ribanja i usisavanja. Postoje toliko prakticna resenja otvorenih podova, koji se daju lako i zacas prebrisati blagim rastvorom vode i antisepticne hemikalije, a parketi su tu vodeci-jer deluju lepo, topli su i estetski prihvatljivi.Da ne nabrajam brodske podove, plutu i druge materijale.Naravno i po neka manja prostirka koja se lako istrese i opere u masini, ali manjih povrsina. I tako jednostavnim `brisom` posle gostiju moze cela porodica na patos bez straha!!!
 
ma mrzelo me da citam ceo post, onako letimicno sam pogledala i videla onaj deo gde pise da ne dozvoljavas da ulaze obuveni... ma ni ja nikom nedajem da mi ulazu u cipelama i seta po stanu pa nek je ne znam sta, ne mozeeee... i zabole me bash da li ce se zbog toga neko naljutiti ili ne... ja nikome ne ulazim sa patikama i cipelama... mislim da je to stvar licnog vaspitanja a ne cistoce ili neceg drugog..
 

Back
Top