Mala škola Photoshop-a

pomoc oko jedne slike.

Zeleo bih da na ovu sliku: http://www.turizmtatilseyahat.com/en...h-airlines.jpg

nalepim neku drugu sliku tako da to izgleda kao da je taj avion obojen u te boje,slike i to.... ako me shvatate?? znaci da u ovom belom polju gde stoji TURKSIH AIRLINES, prozori , vrata..... bude neka grafika. da bude na ovaj fazon: http://cdn.smosh.com/smosh-pit/4/picturethis5-1.jpg

hvala unapred

Ta akcija zhteva malo vremena, strpljenja, i znanja. Ako ne baratas nekim osnovama fotosopa, tesko da ces to uraditi da izgleda iole dobro. To sto ti hoces, ja sam jednom prilikom uradio ovako:


2010-ford-transit-connec-1.jpg

2010-ford1-1.jpg

sprinter3-1.jpg
 
Dragi prijatelji ...nadam se samo da sam na pravom mestu da postavim pitanje !!! Naime ,treba mi pomoc oko sephia efekta u photoshopu ,bilo bi dobro ako neko zna i hoce da mi pomogne ,da mi se javi na pp ,a moze i ovde jer bi mozda zanimalo jos nekoga ...unapred hvala :) !
 
Uzecu za primer ovu sliku.

Puppies.jpg


6rpw7s.jpg

__________________________________________________________________



1.) Otvoris PS => New=> i ukucas ove vrednosti

zxw6qd.jpg


width i height sam stavio 8 zbog malih kockica ako hoces vece kockice ukucaj vece brojeve

2.) pojavice ti se mala kockica, uzmi zoom tool i zumiraj 10x

3.) uzmi brush tool i oboji u crno ili bilo koju drugu boju prvi red i kolonu.

grid2.gif


4.) Edit => Define Pattern i ukucaj neko ime tipa mreza i klikni OK.

5.) Otvori sliku na koju hoces mrezu da stavis

6.) Edit => Fill, Use => Pattern, Custom Pattern => Odaberi mreza i klikni OK
 
Poslednja izmena:
Nema problema i svaki put kada hoces da stavis mrezu na bilo koju sliku kreces od koraka 5.
Jer od 1 do 4 si uradila i sacuvala pattern, nema potrebe ponovo da ga pravis osim ako hoces vece kockice onda ces morati od 1 stim da u width i height stavis veci broj. :bye:
 
Pozdrav svima na Krstarici.Veoma mi se dopao ovaj tutorial i mislim da onaj ko želi može
mnogo da nauči kako da radi u PhotoShopu.Vrlo je jednostavno pratiti ove korake u
postupku rada,ali ''zapelo'' je na ''Sada kreirajte novi Layer Folder – Zvezdana jelka.''naime,
novi Layer to je u redu,ali to Folder! Šta to treba uraditi?Unapred hvala.
 
Pozdrav svima na Krstarici.Veoma mi se dopao ovaj tutorial i mislim da onaj ko želi može
mnogo da nauči kako da radi u PhotoShopu.Vrlo je jednostavno pratiti ove korake u
postupku rada,ali ''zapelo'' je na ''Sada kreirajte novi Layer Folder – Zvezdana jelka.''naime,
novi Layer to je u redu,ali to Folder! Šta to treba uraditi?Unapred hvala.

verovatno mislis na grupu,to je kao folder
na dnu skroz desno gde imas ikonicu za layer,treca sa desne trane je za grupu,ili ctrl+G
 

Back
Top