Nema tona na kompu

raskoljnikov

Obećava
Poruka
52
Instalirali su mi Windowse XP: Nisam odmah provjeravala, ali kasnije sam vidjela da nemam tona i ne mogu slusati muziku.

Malo sam mijenjala neke opcije u kategoriji Sounds and Audio Devices (Control Panel), ali naravno potpuno neuspjesno (ni inace nemam pojma o kompjuterima).

Tako sam na kraju dobila da mi, kad se otvori Sounds and Audio Devices Properties, u opciji Volume pise No Audio Device, a sve ostalo mi je sivo (i mrtvo :(), u opcijama Audio i Voice takodjer sve sivo, a u opciji Hardware mi za sve pise This device is working properly, ali ne i za treci po redu C-Media AC97 Audio Device za koji pise This device cannot start. (Code 10)


Mozete li mi, molim vas, pomoci - sta da radim?
 
Ovaj prvi i zadnji link su, kao, za istu stvar? Bar tako meni javlja.

Ali taj driver ne mogu instalirati jer mi se na pola procesa javlja "Device doesn't exist or maybe removed by manually. Please plug in device or reboot and try install again."
 
Nego... kad instaliram ovaj drajver s treceg linka onda mi se pojave sve ove opcije koje su prethodno bile sive i mrtve, ali kad odem na opciju Hardware za ono sto mi je prvo po redu - Optiarc DVD RW AD-5170A pise: This device is disabled. (Code 22) Takodjer, nema tona. Iako mi npr. Winamp ne javlja "bad direct sound driver..." i ponasa se kao da normalno radi - nista se ne cuje.


A kad instaliram drajver s drugog linka u potpunosti se vratim na svoju prvobitnu situaciju koju sam opisala u uvodnom postu.
 
Moguce je da je driver ok ali si ti prilikom petljanja po control panel-u ili stvila disable ili si izabrala drugi default device,ako imas modem (56k).
Mozda je i nesto drugo.Enivej ovo moze da se otegne u nedogled.I jesi sigurna da nisi dobila nikakve cd-ove uz kompjuter.
Izmedjuostalog treba da imas inst.direct x pre inst. drajvera za muzicku.Meni tako nije radio zvuk na SP1 bez direct x a na SP2 radi bez problema,jer SP2 ima direct x 9.0c.

Predlozio bi da prvo nadjes sigurno odgovarajuce drajvere.Dakle ako ti nije integrisana zvucna onda koja je?Ako je integrisana pogledaj koja ti je ploca(pise negde izmedju slotova gde stavljas modem i graficku).Kad ovo resis onda cemo videti dalje,tj sta si u control panelu radila.
 
Nemam modem, nego ADSL.

Uz kompjuter sam pronasla dva CD-a.

Na jednom pise Installation driver CD, sa strane pise ATI CATALYST Driver Suite, a gore pise SAPPHIRE.

Na drugom pise Intel-VIA series, Support CD*PC DIY Live Demo*User Manual*Drivers*Utilities, IV"!b, a sa strane ASRock.


Sta je slot? (Ne znam je li integrisana ili nije, napisah gore da sam analfabeta za kompjutere. :()
 

Back
Top