MICROSTAR FX5600XT-TD128 MS-8911 128MB DDR R

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
Da li može ova grafička na matičnu ASUS A7V266-M koja podržava samo AGP 4x? Znam, znam, reći će te kupi novu matičnu, ali šta će se, ona je kupljena prije godinu i po i nema se para za novu! Ukoliko ne može, recite mi neku novu grafičku iz FX ili nove ATI generacije za koju sa sigurnošću tvrdite da može na AGP 4x
 
Vec sam pisao o razlici u performansama izmedju AGP 8x i 4x (tj. da je gotovo i nema, sem malo u potrosnji).

Ali nije tacno da sve 8x kartice mogu da rade na 4x interfejsu. Razlika izmedju 8x i 4x je u tome sto 8x koristi gotovo dva puta nizu voltazu, i ima 8x kartica (uglavnom low-budget) koje nemaju regulator napona za 4x AGP, tako da na 4x AGP ne mogu da rade...
 
Incognito:
Vec sam pisao o razlici u performansama izmedju AGP 8x i 4x (tj. da je gotovo i nema, sem malo u potrosnji).

Ali nije tacno da sve 8x kartice mogu da rade na 4x interfejsu. Razlika izmedju 8x i 4x je u tome sto 8x koristi gotovo dva puta nizu voltazu, i ima 8x kartica (uglavnom low-budget) koje nemaju regulator napona za 4x AGP, tako da na 4x AGP ne mogu da rade...
Znam, zbog toga sam i pitao, jer ne bih volio da kupim grafičku koja mi ne može na matičnu. Zato bih volio da mi kažete neki Geforce ili ATI iz nove generacije koji ima regulator napona.( tu mislim na 5200 i 5600 kao i 9200 i 9600)
 
milospv:
Incognito:
Vec sam pisao o razlici u performansama izmedju AGP 8x i 4x (tj. da je gotovo i nema, sem malo u potrosnji).

Ali nije tacno da sve 8x kartice mogu da rade na 4x interfejsu. Razlika izmedju 8x i 4x je u tome sto 8x koristi gotovo dva puta nizu voltazu, i ima 8x kartica (uglavnom low-budget) koje nemaju regulator napona za 4x AGP, tako da na 4x AGP ne mogu da rade...
Znam, zbog toga sam i pitao, jer ne bih volio da kupim grafičku koja mi ne može na matičnu. Zato bih volio da mi kažete neki Geforce ili ATI iz nove generacije koji ima regulator napona.( tu mislim na 5200 i 5600 kao i 9200 i 9600)
AGP 8x i AGP4x imaju isti napon. Sve kartice koje su 8x mozes slobodno koristiti na 4x sa neznatnim umanjenjem performansi. Napon se razlikuje tek sa karticama koje idu na AGP2x i AGP1x
 

Back
Top