problemi sa grlom
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: problemi sa grlom

Početnik
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano problemi sa grlom

imam ceste gnojne upale grla.Zadnji put je na brisu utvrdjena streptokokna infekcija, vec 2 nedelje primam lincohem i genthamicin (ako sam dobro napisao) i dalje me boli grlo iako su se krajnici povukli. Koji jos nacin borbe moze pomoci protiv ovakve infekcije? Postoji li nesto efikasno za ispiranje i koji se antibiotici jos koriste (napominjem da na nalazu brisa nije uradjen antibiogram, zasto ne znam).

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Koriste se razni antibiotici,sve zavisi od uzrocnika.Za streptokok je najbolji penicilin i eritromicin,no i duga antibiotska terapija ima svoje nezelje efekte jer se vrlo lako nakon toga mogu javiti gljivice koje takodje izazivaju bol u grlu.
    Od rastvora za ispiranje mogu posluziti hexoral,povidon...ima ih zaista dosta,od kucnih varijanti rastvor sode bikarbone.
    Jedino pravo resenje za takve krajnike jeste njihovo vadjenje pogotovo sto takvi bolesni krajnici mogu napraviti probleme i na drugim organima ,tipa bubrezima,srcu...
    Od skoro se pojavio ultrazvucni noz koji se krajnici vade bez krvarenja a potpuni oporavak treje 3 dana,imaju ga bolje privatne klinike a nadam se da ce uskoro doci i u drzavne ustanove.

nnnn
    Guest

Podrazumevano

molim doktorku da mi odgovori sta je najbolje za iskasljavanje koritila sam razne vrste tableta pila sam sirum od jagorcevine i bokvice ali nista ne pomaze cini mi se da je kasalj ucestaliji a alergicna sam na pencilin. sta da koristim

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

A ja cu vas da pitam jeste li bili kod lekara?
    Jer ako niste onda otidjite,ne mozete sami da se lecite a preparati za kasalj se ne mogu davati napamet bez slusanja pluca...i trece najbitnije mozete da imate bronhitis,upalu pluca...dajte ne budite neozbiljni.

Guest

Podrazumevano

cuo sam i za antibiotike u sprejun za grlo
    koji su i da li su efikasni ili su pripodni na bazi
    propolisa

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ja ne znam na sta vi mislite ali antibiotik u spreju ne postoji.Verovatno je neko od pomocnih sredstava za umanjenje bolova u grlu ali antibiotik nije.

Slične teme

1. GRLOM U JAGODE
    Autor **case-problem**stasa u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.04.2006., 18:32
  2. Grlom u JAGODICU
    Autor ebo~korisnichko~ime u forumu Arhiva
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 17.06.2005., 18:30
  3. grlom u jagode
    Autor fica u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 3