дочек српске нове године у грачаници обезбеђује кфор

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
дочек српске нове године у грачаници обезбеђује кфор
Политика - Пре 43 минута

ГРАЧАНИЦА - Православна нова година организовано ће бити дочекана у центру Грачанице, уз културно-уметнички програм, а скуп ће обезбеђивати ирски батаљон КФОР и припадници Косовске и међународне полиције.

Програм почиње у 21 час испред УНМИК-ове канцеларије у центру Грачанице, уз незаобилазну кувану ракију и печеног вола на ражњу, јавио је Радио "КиМ".
Директор Дома здравља у Грачаници, чији синдикат учествује у организацији дочека, Рада Трајковић, рекла је да ће то бити један велики и весео догађај.

У осталим српским срединама на централном Космету неће бити организованог дочека нове године која се слави по јулијанском календару.


------------------------------------------

Koristim priliku da se zahvalim nasim prijateljima iz kfora, koji su omogucili da se srpska nova godina doceka, organizovano u centru Gracanice..........
 
Po vama bi izgleda bilo bolje da im je zabranjeno da proslave Novu godinu, onda biste imali materijala za pljuvanje do besvesti.

Ovako, pošto nemate šta da prigovorite, imate priliku da budete cinični.

Iako se to vama čini beznačajnim, pretpostavljam da ljudima u Gračanici to nije beznačajno i da su veoma zadovoljni zbog toga. Napredak, mali, ali ipak napredak.

Ali, ko bi vama ugodio...
 
Kad smo do pravoslavne Nove godine... Do sada je bilo nekako ustaljeno da se kaže ( u nas ;) ) i srpska Nova godina... Pre neki dan čuh još jednu u nizu novih, kako to da nazovem... Nebitno, sad je hit da se kaže srpsko-ruska Nova godina.
Slično onim božićnim čestitkama gde se želi puno zdravlja ''tebi, tvojoj porodici i Putinu...''
Užas.
 
SAMO DA NE BUDE VESELO KAO ZA BOZIC.......:shock:

........"Zoran Sremac (29) iz Paragova uhapšen je pošto je na Božić, za vreme liturgije, pokušao da na konju ujaše u seosku crkvu i potom pretukao sveštenika Slavka Protića koji mu se usprotivio.
Sremac je Protića, koji je pokušao da ga odvrati od ulaska u crkvu na konju, više puta udario po glavi i licu. Policija je protiv Sremca podnela krivičnu prijavu za nasilničko ponašanje, a istražni sudija Opštinskog suda u Bačkoj Palanci odredio mu je pritvor. Kako saznaje „Blic”, sa Sremcem su, kada je došao u crkvenu portu, bile još tri osobe, po svemu sudeći njegovi prijatelji, ali mu se, kažu očevici, nisu pridružili u napadu na crkvu i sveštenika. Kada je Sremac počeo da psuje i udara sveštenika Protića, on mu nije uzvratio, već je udarce primio potpuno ćutke, što je u Paragama primljeno sa odobravanjem kao simbol svešteničkog dostojanstva. Ovo inače mirno selo zaprepašćeno je skandaloznim činom Zorana Sremca, pogotovo što se dogodio u porti crkve na Božić dok je sveštenik Protić služio večernje bogosluženje....."

........."U božićnoj pucnjavi na terasi svoje kuće teško je ranjena Stanika Miladinović iz sela Jermenovci, koju je metak pogodio u grudi. Ona je, prema navodima lokalnih medija, sa teškim povredama prebačena u kragujevačku bolnicu, u kojoj se oporavlja posle operacije koja je trajala četiri sata. Članovi porodice Miladinović, inače, već 20 godina pucaju iz pištolja za Božić pre nego što se pečenica unese u kuću i prelomi česnica. Istražni sudija Opštinskog suda u Topoli Milan Mesarović izjavio je da se još uvek ne zna ko je pucao u momentu kada je Stanika ranjena. (FoNet).."

btw......nista od ovoga se nije desilo na kosovu......zamislite !
 
Kad smo do pravoslavne Nove godine... Do sada je bilo nekako ustaljeno da se kaže ( u nas ;) ) i srpska Nova godina... Pre neki dan čuh još jednu u nizu novih, kako to da nazovem... Nebitno, sad je hit da se kaže srpsko-ruska Nova godina.
Slično onim božićnim čestitkama gde se želi puno zdravlja ''tebi, tvojoj porodici i Putinu...''
Užas.

pa ruski patrijarh (krstio marka juniora) podržava amfilohija u "sukobu" sa "nepriznatom" crnogorskom crkvom
na snazi, nepotizam, koštunica, njegova drugarica i amfilohije, sprema se nova koaliciona vlada sa radikalima,...
pa neka, njima će biti dobro a i njihovim biračima, jer za takvu "ekipu" vredno je žrtvovati i sopstvenu slobodu

joj srbine :cry::cry::cry:
odakle toliko idolopoklonstva narodu koji na sva usta "gusla" o svom ponosu :?:
 
joj srbine :cry::cry::cry:
odakle toliko idolopoklonstva narodu koji na sva usta "gusla" o svom ponosu :?:

Draga moja, malo je naroda u evropi, pa i u svetu,koji su 500 godina trpeli tudju cizmu za vratom kao srbi......onako cutke, podanicki, yayarski.........tako , da su ta guslanja o "ponosu i vekovnoj teznji za slobodom" samo prazno busanje raje koja je pola milenijuma trpela tudjina ......toliko , da se i fizicki poistovetila sa turcinom...u najvecem broju slucajeva...:roll:
 
Draga moja, malo je naroda u evropi, pa i u svetu,koji su 500 godina trpeli tudju cizmu za vratom kao srbi......onako cutke, podanicki, yayarski.........tako , da su ta guslanja o "ponosu i vekovnoj teznji za slobodom" samo prazno busanje raje koja je pola milenijuma trpela tudjina ......toliko , da se i fizicki poistovetila sa turcinom...u najvecem broju slucajeva...:roll:

Немаш појма!

Да си иоле мало читао историју, прво би утврдио да та мантра о 500 година није истинита, нити је 500 година, нити су Срби ћутке, поданички и јајарски провели период крваве турске владавине.
Изем ти 500 година које су у ствари 350 (Шпанци су били 700 под Арапима).

А да си читао бар мало, сабрао би 2 и 2 и видео би да се у тој твојој јајарској Србији сваких 20-30 година током те мирне окупације дешавала нека буна против Турака и општа погибељ.
И какво црно физичко поистовећивање са Турцима??
 
ma samo polako a jel vidish da vas kfor chuva a vi drvlje i kamenje opet bi da im sechete ruku koja vas brani

Koga cuva ? Evo svi cemo se sloziti da se slobodno povuku sa Kosova i ne treba da nas vise brane ni jednog dana ;) :P sta kazes na to :D a mi da resimo probleme medjusobno, ono muski :P mada kako god okrenes morat ces nekom' da se naguzis, KFORu ili Srbinu, trpanje ti ne gine :D :D :D nego dobro namazi bulju, ima da boli u svakom slucaju :P
 
Kad smo do pravoslavne Nove godine... Do sada je bilo nekako ustaljeno da se kaže ( u nas ;) ) i srpska Nova godina... Pre neki dan čuh još jednu u nizu novih, kako to da nazovem... Nebitno, sad je hit da se kaže srpsko-ruska Nova godina.
Slično onim božićnim čestitkama gde se želi puno zdravlja ''tebi, tvojoj porodici i Putinu...''
Užas.

Strašno. Jadni ljudi.:oops: Meni ih je stvarno žao.
 
Koga cuva ? Evo svi cemo se sloziti da se slobodno povuku sa Kosova i ne treba da nas vise brane ni jednog dana ;) :P sta kazes na to :D a mi da resimo probleme medjusobno, ono muski :P mada kako god okrenes morat ces nekom' da se naguzis, KFORu ili Srbinu, trpanje ti ne gine :D :D :D nego dobro namazi bulju, ima da boli u svakom slucaju :P

pa oni nebi ni sebe same branili :lol::lol:
a ovo drugo, shto znash iz iskustva i volish bez mas, neomashchen da primash? :lol::lol::lol:
 
stvarno imash sreche kolko si tezhak a glup si, nekulturan i bezobrazan barem josh toliko
kukavica najobichnija

Pa yebiga, video od tebe i junackog naroda iz kog potices pa reko' i meni NATO ledja da cuva ;) :P lol
ja nekulturan i bezobrazan?:shock:, a tako teske reci padose s'tvoje strane ;) :P srce da me zaboli :D a naravno da imam srece, sigurno se nebi susreli jedan na jedan, vi se uvek krecete u coporu, jos vi zivite u plemenskoj zajednici :P lmao
ae sad lepo izmuti vode i secera i popij jedan aspirin a ne sutra na VMA da mi dodjes :D :D :D
 

Back
Top