BLAGO OSTROGA

kuvar

Zainteresovan član
Poruka
275
Sta znate o ovome vec nekoliko dana u vecernjim novostima izlaze clanci o blagu ovog manastira,blago je doneo Aleksandar Karadjordjevic medju zlatom bile su i neke relikvije ruka Jovana krstitelja,ikona Bogorodice............................................
 
То се неће никада сазнати, као ни Милошевићеве милијарде и платна и друге вредности. Власт је то све развукла још од 1943. Никада није било евиденције о свему што је тамо нађено те године, а сада се препричавају разне измишљотине и користе у политичке сврхе. Оно што је покрадено то је покрадено. Починиоци више нису живи а записника није правио нико па ни удба. На основу чега се сада може тврдити било што?
 
Pri bijegu vlade Kraljevine Jugoslavije tokom Aprilskog rata, vlada i svo bogatstvo koje su mogli ponijeti ponešeno je i donešeno na Kapino polje kod Nikšića đe se i danas nalazi aerodrom. Sa tog aerodroma su i pobjegli avionima noseći ono što je avion mogao ponijeti. Ostalo je zabilježeno da su bacali zlatne poluge iz aviona jer avion nije mogao da ponese taj teret. To zlato je kasnije decenijama nalaženo po kamenjaru od Nikšića do Danilovgrada. Papirni novac je bio prvo sakriven a kasnije i spaljivan po tunelima i pećinama na obližnjem brdu Trebjesi. Od ostalih dragocjenosti zna se da je u manastiru Ostrog sklonjena ikona Bogorodice Firemnoske, čestica sverog krsta na kojem je razapet hrist i šaka desna Sv. Jivana krstitelja. Poslije rata su popisani i prenešeni svi predmeti u Cetinje u Narodni muzej ili u trezor Narodne banke, ne znam tačno. Naravno da spiskovi postoje i naravno da po njima ništa nije ukradeno. Čak je onima koji treba da znaju poznato ko je uzeo centralni dragulj (ametist) sa ikone Bogorodice.
 
Pri bijegu vlade Kraljevine Jugoslavije tokom Aprilskog rata, vlada i svo bogatstvo koje su mogli ponijeti ponešeno je i donešeno na Kapino polje kod Nikšića đe se i danas nalazi aerodrom. Sa tog aerodroma su i pobjegli avionima noseći ono što je avion mogao ponijeti. Ostalo je zabilježeno da su bacali zlatne poluge iz aviona jer avion nije mogao da ponese taj teret. To zlato je kasnije decenijama nalaženo po kamenjaru od Nikšića do Danilovgrada. Papirni novac je bio prvo sakriven a kasnije i spaljivan po tunelima i pećinama na obližnjem brdu Trebjesi. Od ostalih dragocjenosti zna se da je u manastiru Ostrog sklonjena ikona Bogorodice Firemnoske, čestica sverog krsta na kojem je razapet hrist i šaka desna Sv. Jivana krstitelja. Poslije rata su popisani i prenešeni svi predmeti u Cetinje u Narodni muzej ili u trezor Narodne banke, ne znam tačno. Naravno da spiskovi postoje i naravno da po njima ništa nije ukradeno. Čak je onima koji treba da znaju poznato ko je uzeo centralni dragulj (ametist) sa ikone Bogorodice.

То је препричавање удбашке пропаганде за блаћење краљевине, и ништа друго. Доказа за то нема, и није их било. Све је измишљано од 1943 до 1945 а онда се прешло на стварање целе приче о свему, и најглавнији податак се провлачи кроз реченицу " бекство краља и владе са авионом " Тај записник нигде није постојао и нико га није нашао, јер га није ни било пре 1943! то се може доказати анализом тих наведених докумената. Кад неко прочита такве документе, може по терминологији закључити ко им је аутор. То је чиста комунистичка пропаганда која се користи већ 60 година у политичке сврхе, и као случајно увек око избора.
 
То је препричавање удбашке пропаганде за блаћење краљевине, и ништа друго. Доказа за то нема, и није их било. Све је измишљано од 1943 до 1945 а онда се прешло на стварање целе приче о свему, и најглавнији податак се провлачи кроз реченицу " бекство краља и владе са авионом " Тај записник нигде није постојао и нико га није нашао, јер га није ни било пре 1943! то се може доказати анализом тих наведених докумената. Кад неко прочита такве документе, може по терминологији закључити ко им је аутор. То је чиста комунистичка пропаганда која се користи већ 60 година у политичке сврхе, и као случајно увек око избора.

Pa vlada sigurno nije junački jurišala. A zapisnici su možda i kasnijih godina i jesu ih pisali komunisti. To je tačno. Mada sam čitao i neke članke članova vlade koji su takođe mogli doći iz pera komunista. Samo sam rekao što sam pročitao.
 
Рекао сам да је терминологија комунистичка " бежати " је један од тих израза, да ли би се по тој логици, онда могло рећи да су и Петар Први и сва српска војска " бежали " преко Албаније. Видиш како ко пише, и онда видиш зашто тако пише и мора ти бити јасно да је пропаганда. А кад к томе додаш да се то преписује сваки пут у политичке сврхе, онда се мора поставити и питање којим политичарима сада то треба за изборе. Пропаганда је нормална и потребна, али то не треба узимати као неке доказе за нешто или против некога. Ни једна влада на свету није нигде и никуда јуришала, па ни сам друг Тито, али то је већ друга прича. Зашто баш Вечерње Новости то налазе интересантно за препричавање? Зар није враћено ФНРЈ-у 10 тона злата, и шта се са њиме десило? Кад би неко потрошио толико времена да све што су о томе такве новине писале, мислим да би видео јасно о чему се ради. Сигуран сам да влада није знала, а ни сам краљ, шта се све налази у тим авионима, али наравно они су за све криви, а нарочито краљ. И тући стално по истим лоповима а дрге стално бранити, и то је неки показатељ. Било би интересентно установити истину, али још нисам видео да је неко нешто и покушао у том правцу.
 

Back
Top