Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Pa, pazi, ne znam kakva ce biti, sudim na osnovu knjige, koja ima 700 strana, a tek u drugoj polovini pocinje da se ozbiljno zahuktava.
Radnja je smestena u 19. veku, pa ocekujem da prve 2, mozda i 3 epizode, budu uvodne, pripreme ekspedicije, brodova, ljudi, planiranje, neka prica da napravi uvertiru...
Evo ovde ima neceg sto se moze iskoristiti da se stekne neko predznanje. Ti brodovi zaista jesu plovili po ruti koju je Den Simons u knjizi opisao, i desavale su im se razni problemi, prouzrokovani verovatno neznanjem i nedovoljnim poznavanjem klimatskih prilika i predela... a on je sve to iskoristio da ubaci i svoju fikciju.
 
Adaptacije romana u serije nikada nisu dosadne. Verujem da je "Teror" napravljen da od pocetka bude zanimljiv. Meni je jedino nezamislivo da ovo ima vise od jedne sezone, eventualno dve, jer prica ne traje vise od toga. To je adaptacija jedne knjige, ne kao "Igra prestola", gde je vise knjiga i gde ide sezona za sezonom. Inace, knjigu "Teror" sam citao tokom letnjih meseci i sve vreme sam se tripovao da mi je hladno, kada sam se udubio u pricu. Bitan deo knjige je upravo ta hladnoca, koju je Simons odlicno koristio da bi priblizio patnju koju su mornari prezivljavali.

Kako su krenuli sa adaptacijom Simonsovih knjiga, nadam se da ce u nekom trenutku napraviti TV seriju "Hiperion". E to bi bilo ludilo.
 
Hap and Leonard

images


Dobra serija - malo noar, malo crna komedija, dobri likovi, odlični dijalozi, kul muzika. Nije spektakularno, ali ima fini tempo i lepo je urađeno. Preporuka.
 
Pogledao bih tog FutureMan bar par epizoda, ali nemam više praznog prostora na disku :sad2:

Ja odgledao celog. Nije mi se prvo svideo ali brzo se zgotivi. Na kraju mi bila do jaja serija. Mislim da u jos jednom da je odgledam za neko vreme. :)

- - - - - - - - - -

Mene je nasmijao jako .... extra kombinacija sf-a i crnog humora spakovana u vremenoplovski sitkom :D

Never surrendeeeeeeeer :hahaha:

- - - - - - - - - -

Ako volite putovanja kroz dimenzije dobri su oni stari The Sliders :D Ako neko nije gledao :D
 
Hap and Leonard

images


Dobra serija - malo noar, malo crna komedija, dobri likovi, odlični dijalozi, kul muzika. Nije spektakularno, ali ima fini tempo i lepo je urađeno. Preporuka.

Druga sezona je jos bolja. Svaka cast. Snimano je po krimi romanima, svaka sezona /po sest epizoda/ jedan krimi zaplet. Serija ima i knjizevne i umetnicke kvalitete, i dosta humora.

*Naravno, jedan od dva glavna lika je homoseksualac -crni gej kauboj. Zvuci bizarno i usiljeno a nije, lik je skroz od krvi i mesa. I ovaj drugi je super.

Steta sto ima samo tri sezone - ne znam sta cu da gledam prekosutra.
 
Odgledao sam drugu sezonu American Crime Story, o ubistvu Djanija Versaca, nije toliko dobra kao prva ali ipak veoma gledljiva, svidja mi se sto se ova serija, za razliku od gomile sadasnjih serija, ne oslanja ni malo na golotinju i scene eksplicitnog seksa.

meni sto puta bolja od dosadne prve sezone, daren kris pokido

the expanse season 2 bezveze
 

Back
Top