Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Šteta što na forumu nema načina da se pretraži šta je sve preporučivano, tako da verovatno ponavljam nečije ali šta da se radi. Trenutno sam u fazi gledanja kriminalističkih serija pa da preporučim:
1. Finska serija Karppi (Deadwind, 1 serijal), nije loša, prosečna ali drži pažnju
IMDB: https://www.imdb.com/title/tt6616260/?ref_=nv_sr_1
80243728.jpg


2. Danska serija Ubistvo (Forbrydelsen, 3 serijala). Trenutno gledam 1. i jedva uspevam da se odlepim od ekrana.
IMDB: https://www.imdb.com/title/tt0826760/?ref_=fn_al_tt_1
79689-5.jpg
 
Ubice mog oca, 3. sezona je u duhu prethodne dve, znači odlična za naše uslove, ali ne mogu da se otmem utisku da je ovaj polu-šipac-polu-hipster loš izbor za ulogu mafijaša.

Čak se i Andrija Milošević bolje snašao u takvoj ulozi.

z:mrgreen: on glumi i u Uspjehu nije los glumac za tako neke uloge ali bas naprotiv ja sam se cepao da su Andija stavili da bude narkos boss hahahahaahha.
 
z:mrgreen: on glumi i u Uspjehu nije los glumac za tako neke uloge ali bas naprotiv ja sam se cepao da su Andija stavili da bude narkos boss hahahahaahha.

Andrija izgleda kao klasičan crnogorski krimos koji se krije pod maskom uspešnog advokata/političara/biznismena.

Al šteta što nije završio onako kako je trebao u prošloj sezoni.

A ovaj prvi sa tim umornim očima kao da je partijao celu noć i onda ustao u 09:00.
 
Poslednja izmena:

Za dva dana sam je odgledala. Nisam mogla da prestanem da gledam, da zaspim, da ostavim za kasnije... Jedino mi se kraj ne dopada, bukvalno poslednjih desetak minuta i nagoveštaj za novu sezonu mi se ne sviđaju.

- - - - - - - - - -

Ovde mi se ne svidja kako su je završili. Trebalo je da zaključe taj slučaj, pa neka u drugoj sezoni bude nesto drugo. Mislim da će druga sezona da bude prežvakavanje i razvlačenje.

E to, isto mislim.
 
Timeless. Odlicna serija. Ko bindzuje, ne`e se pokaje.z:lol:

Ima dve sezone+dve (bozicne) ovogodisnje epizode. Vezano za potonje, stvar je u sledecem:

kad je tematika putovanja kroz vreme u pitanju, uvek se namece pitanje resursa i produkcije.

Ispostavilo se da su setovi za svaku pojedinacnu epizodu izuzetno skupi, svaki put treba rekonstruisati odredjenu epohu, enterijer, eksterijer, odecu, uniformu...

Probise budzet, pa ih ukinuse na samom klifhengeru na kraju 2.sezone! Ali voluntarizam glumaca pobedi: skrpise pare sa svih mogucih strana, sazvase hitno scenariste,

okoncase dilemu sto je visila u prici, pokrpise sve rupe, uglavnom sa poentom i satisfakcijom, fanovi hepi, end hepi, da ne spojlam sad... Nauci se fino i o istoriji, posto je

glavna likusa iz troclanog tima istoricarka, i nije losa nimalo. Serija ujedino oslobadja bremena istorije tako sto uranja i izranja iz njega. Zavrsim gledanje, upalim Tv, i gledam

ove nase jade kako naivno gradjanstvo zatrpavaju recikliranom istorijom, revansizmom i revizionizmom. I bude ti sve jasno... Sta jos...Ovaj hrvat Visnjic je dobro odigrao, mada

ga je moglo biti i vise, narocito na kraju, iako je tamo poveo glavni znacaj...Sve u svemu :ok:
 
Poslednja izmena:

Back
Top