Skriveni GLASAChI

sceliano

Aktivan član
Poruka
1.157
Kako trenutno ta grupacija predstavlja razliku u balansu interesuje me sta vi mislite o tome tj. njima. Kome ce se na kraju oni prikloniti? Sta ce biti okidac koji ce ih usmeriti bash na tu polit. opciju za koju ce glasati? Da li ce to biti snazan i kvalitetan marketing, ne slaganje tzv. demokratskog bloka, trenutno pitanje Kosova, neka od odluka EU, saveta bezbednosti ili neshto sasvim shesto? Ko trenutno najvishe igra na tu kartu i zasto? Ko ima najvishe izgleda da privuche takve tj. te glasache? Koji bi po vama bio pravi nachin da se oni privole?
 
Kako trenutno ta grupacija predstavlja razliku u balansu interesuje me sta vi mislite o tome tj. njima. Kome ce se na kraju oni prikloniti? Sta ce biti okidac koji ce ih usmeriti bash na tu polit. opciju za koju ce glasati? Da li ce to biti snazan i kvalitetan marketing, ne slaganje tzv. demokratskog bloka, trenutno pitanje Kosova, neka od odluka EU, saveta bezbednosti ili neshto sasvim shesto? Ko trenutno najvishe igra na tu kartu i zasto? Ko ima najvishe izgleda da privuche takve tj. te glasache? Koji bi po vama bio pravi nachin da se oni privole?

Nadajmo se da će narod koristiti mozak,a ne tuki kada bude donosio odluke!
 
Nadajmo se da će narod koristiti mozak,a ne tuki kada bude donosio odluke!

Ja sam mishljenja da narod koristiti mozak nece... Verujem da ce te glasache uzeti "dobar" marketing i sticaj okolnosti u tom trenutku. Sumnjam da ce ih privuci program neke partije. To je opasno. Glasace po trenutnoj atmosferi koja ce vestacki biti kreirana. Kampanja za prvi krug nikad nije bila tisha sto mi samo mirishe na zatishje pred buru u drugom krugu. Mislim da se pikira samo momenat za opasno zagrevanje atmosfere.
 
Moraš malo tačnije da definišeš na koje glasače misliš.

Ima redovnih apstinenata,koji iz raznih razloga(apolitični,razočarani u stranke,mrzi ih da se ˝cimaju˝...) nikada ne izlaze na izbore i male su šanse da ih ovaj put nešto pokrene.Najveća izlaznost je bila 2000-te jer su ti izbori bili jako specifični,stvorena je u društvu takva atmosfera da su dobili epitet sudbonosnih.Za neke je to bio i prvi i poslednji put da su glasali.Takva grupacija će i ovaj put ostati kod kuće,jer se upravo po ovoj mlakoj beskrvnoj kampanji vidi da ovi izbori nemaju takvu ˝sudbonosnu˝težinu u javnosti.

E sad,druga grupa glasača takozvani ˝neopredeljeni˝ su verovatno ono što si mislio.Međutim pošto ovo nisu parlamentarni izbori,i pošto realno na ovim izborima imamo dva kandidata koji imaju šanse,a čija se politička koncepcija potpuno razlikuje,ovde nema mesta neopredeljenosti između kandidata,nego neopredeljenosti između jednog i neizlaska na izbore.Znači niko se ne dvoumi između Tadića i Nikolića.U prvom knugu možda se neko dvoumi Tadić-Jovanović,Tadić-Ilić.Nikolić-Ilić-Mrkonjić ali to neće uticati na krajnji ishod,jer će u drugom krugu sigurno podržati Tadića(Nikolića).

Znači za ove izbore je najbitnije pitanje kome su bliži ˝narodnjački˝ glasači.Ako pogledaš predizborne nastupe 2 glavna kandidata upravo možeš primetiti da je kampanja namenjena njima.
Nikolić se malo ˝umio˝,deluje modernije,nacionalista ali sa merom :lol: dok se Tadić slika sa vojskom,pominje Kosovo češće nego što smo navikli,prozapadno ali sa merom :lol:
 
... idi begaj ... :lol: :lol: Ja pomislio neko pokushao tj. pocheo da razvija diskusije i reshava dileme ono ti zahebavash.... Salim se ;) Nego de probaj da razjasnish to malo...


XAXAXA ok.

Mislim da su to oni sto neznaju ni kako se zovu ni ko su ni sta su.
Ako na ustaljenoj politickoj sceni gde se godinama vrte isti ljudi a oni do pred same izbore neznaju za koga ce glasati pa bolje je i da ne izlaze,jer mislim da pod tim njihovim preciznim elektronskim mikroskopom sve izgleda ruzicasto pa im se moze dogoditi da tesko pogrese a onda je to za njih jedan preveliki promasaj koji (nedaj boze da su japanci) moze zavrsiti harakirijem.
Eto ja pokusah ti nastavi.
 
XAXAXA ok.

Mislim da su to oni sto neznaju ni kako se zovu ni ko su ni sta su.
Ako na ustaljenoj politickoj sceni gde se godinama vrte isti ljudi a oni do pred same izbore neznaju za koga ce glasati pa bolje je i da ne izlaze,jer mislim da pod tim njihovim preciznim elektronskim mikroskopom sve izgleda ruzicasto pa im se moze dogoditi da tesko pogrese a onda je to za njih jedan preveliki promasaj koji (nedaj boze da su japanci) moze zavrsiti harakirijem.
Eto ja pokusah ti nastavi.


...pa sad .... U ovakvoj situaciji ... ne bih krivio ljude shto su neopredeljeni .... I ja sam dugo, dugo razishljao kako da glasam na predstojecim izborima. Sabirao, oduzimao, delio, prouchavao rezultat uporedjivao ga sa svojim planovima i jedva doshao do nekog "reshenja". Da se razumemo ... Mnogo ne svarljivih splacina nam serviraju svaki dan a mi kao treba da glasamo za nekog od njih. To je meni skroz razumljivo. Tako reci normalno. Pitanje je samo kuda ce oni. Verujem da su oni reshenje ove predsednichke trke...





baj d vej ovo za Velimira.... Sumnjam ja u njega... Ochenuce on deo kolaca sigurno ali bice to samo mrvice u odnosu na drugu stranu tj. Tadica i ekipu oko ... Mnogi DSS-ovci ce jos u prvom krugu, verujem, glasati za Tomislava. Chinjenica je da postoji mali broj dss-ovaca koji ce ikada glasati za Tadica u buducnosti... Tako da ce oni verujem bez obzira na matematiku s Velimirom glasati za Tomislava...
 
Po licnom iskustvu koje sam stekao u razgovrima sa ljudima koji nikada ne glasaju, skoro svi su bili sa stavovima bliskim SRS, znaci patriotskim i nacionalnim. Medjutim, kad ih pitam zasto ne glasaju oni imaju sarolike odgovore ali svi su priblizno jednom "mrzi ih, vise vole da odmore taj dan od posla i kojecega itd." Takodje mi se cini da im je malo nelagodno da imaju posla sa drzavnom birokratijom pa je na svaki nacin izbegavaju.

Bilo bi dobro videti u kojim sredinama ljudi najvise apstiniraju od glasanja. Tako bi dobili jasniju sliku koja su to podrucija pa da vidimo koji uslovi tamo vladaju, kakva je gustina birackih mesta itd... sto svakako nije za zanemariti.
 
Cuo sam podatak da ce samo oko 10% mladih izaci na izbore. Zalosno. Razocarani su uglavnom i misle da to niko od trenutnih kandidata i partija ne moze popraviti.

Taj podatak garant nije tacan. Evo osvrni se smao oko sebe pa vidi koliko tvojih poznanika glasa (pod uslovom da su mlad .. mad aje to rastegljiva kategorija :) ).

U mom okruzenju ne poznajem ni jednog mladog coveka koji ne glasa. Svi moj prijelji glasaju i to za razne partije.

Taj pdatak je koristila neka studentska organizacija koja je imala neki performans u bgd sa pozivom mladima da glasaju a kako su dosli do tog podatka i ko je, kada i na koji nacin dosao to tih procenata to nigde ne kazu i nigde ne pise. Na osnovu toga slobodno mozemo imati veliku sumnju u verodostojnost tog podatka.
 
Problem je što imamo dva špila karata. U jednom su karte otrcane, izlizane, sa iskidanim krajevima i prljave od raznih neopranih ruku koje su ih držale... a mi samo mešamo taj špil, dok nam drugi leži negde u fioci, nov, neotpakovan...
 
Problem je što imamo dva špila karata. U jednom su karte otrcane, izlizane, sa iskidanim krajevima i prljave od raznih neopranih ruku koje su ih držale... a mi samo mešamo taj špil, dok nam drugi leži negde u fioci, nov, neotpakovan...

Извини, а КОЈИ ТИ ЈЕ ТАЈ "неотпаковани шпил" ??? :lol::lol::lol:...мислим, "у фиоци"???
 
Razmisli, ko još nije bio na vlasti? Svi na sadašnjoj političkoj sceni su bili na vlasti u kakvom-takvom obliku... osim jednog kandidata: JUGOSLAV DOBRIČANIN! Baš bi bilo lepo da imamo predsednika koji se zove JUGOSLAV, zar ne?

A sad, ozbiljno, ako treba da ti objašnjavam parabolu...
 
Razmisli, ko još nije bio na vlasti? Svi na sadašnjoj političkoj sceni su bili na vlasti u kakvom-takvom obliku... osim jednog kandidata: JUGOSLAV DOBRIČANIN! Baš bi bilo lepo da imamo predsednika koji se zove JUGOSLAV, zar ne?

A sad, ozbiljno, ako treba da ti objašnjavam parabolu...

Пу....пу....пу.... - далеко било! 8-) Повампирујеш рогатог из Куће смећа ???:twisted:
 
Kako trenutno ta grupacija predstavlja razliku u balansu interesuje me sta vi mislite o tome tj. njima. Kome ce se na kraju oni prikloniti? Sta ce biti okidac koji ce ih usmeriti bash na tu polit. opciju za koju ce glasati? Da li ce to biti snazan i kvalitetan marketing, ne slaganje tzv. demokratskog bloka, trenutno pitanje Kosova, neka od odluka EU, saveta bezbednosti ili neshto sasvim shesto? Ko trenutno najvishe igra na tu kartu i zasto? Ko ima najvishe izgleda da privuche takve tj. te glasache? Koji bi po vama bio pravi nachin da se oni privole?

Moj okidač će biti to...da neću da ostanem bez dela moje zemlje, da necu da idem u NATO pakt, da neću da se izvinjavam Hrvatima za zločine, da neću da mi ****** golih guz.ica šetaju Knezom...i ima još puno toga...

Građani Srbije otvorite oči.
 
GAZDA ČEDA

U ispovesti za Kurir bivši telohranitelji lidera LDP svedoče o njegovoj bahatosti, drogiranju u kolima, razbacivanju novcem, maltretiranju odanih saradnika


BEOGRAD - „Otac sam dvoje dece, radio sam kao policajac i zbog čistog obraza svoje porodice i ličnog morala morao sam da odem od Čedomira Jovanovića, koji je od nas, njegovih telohranitelja, tražio da se ponašamo kao razularena banda“, u ekskluzivnoj ispovesti za Kurir tvrdi Vladimir Maćešić (33) iz Zemuna, doskorašnji telohranitelj lidera LDP.
On i njegov kolega Dalibor Janjušić (33), koji je takođe dao otkaz Jovanoviću, kažu da su odlučili da iznesu pravu istinu o lideru LDP, uz koga su bili skoro 24 sata dnevno, jer ih je ohrabrio otvoreni intervju koji je našem listu dao biznismen Nikola Sandulović.

Drogiranje
- Smetali su nam njegovo ponašanje i zahtevi da se ponašamo kao kriminalci, da plašimo ljude po ulicama... Bolo je oči i njegovo bahato razbacivanje novcem, dok narod jedva sastavlja kraj s krajem - kažu Maćešić i Janjušić.
Maćešić je uz Jovanovića bio od prošlog septembra, a Janjušić od 2004, s tim što je jedno vreme obezbeđivao i Vladimira - Bebu Popovića. Napustili su ga juna ove godine.
- Posle glasina da je narkoman, svih sumnji i i problema koje je pravio, zatekli smo ga kako šmrče na zadnjem sedištu džipa. Zaustavili smo auto i rekli: „Ovo je kraj!“ Posle toga celo obezbeđenje je Čedi dalo otkaz. Urlao je, histerisao, pretio svojim vezama u policiji i odbio da nas isplati. Uzeli smo džip i rekli da će ga dobiti nazad kad nam isplati pošteno i krvavo zarađene plate. Doneo je novac posle samo dva sata i mi smo mu vratili džip - tvrde Maćešić i Janjušić.
Oni kažu da se Jovanović i pre toga ponašao čudno.
- Bio je hiperaktivan. Spava po samo nekoliko sati, a normalnom čoveku je potrebna konjska snaga da izdrži taj tempo. Jednom su nas ispred restorana „Ke pasa“ zaustavili policajci zbog rutinske kontrole. Čeda je počeo da histeriše, da ih vređa i da se svađa. Ćušnuo je nešto kroz prozor, a zatim izašao iz auta i sjurio se sam u restoran - pričaju bivši Čedini telohranitelji.
Osim toga, tvrde oni, lider LDP je povremeno nosio pištolj.
- Ali, najviše nam je smetala njegova bahatost. Tražio je od nas da vozimo kao manijaci, da ulećemo u makazice, sečemo kolone vozila, prolazimo kroz crveno svetlo... Kada bi nas policija zaustavila, svađao se i vređao ih, pa je tako i nama pravio probleme - pričaju Maćešić i Janjušić.
Oni, međutim, otkrivaju i drugu stranu Jovanovićeve ličnosti - njegovu ljubav prema luksuzu i raskošnom životu.
- Čeda je stalni gost „Dake“, „Mitologije“, „Lagusta“, „Dorijana Greja“, „Pastisa“... U ovim restoranima je ostavio desetine hiljada evra. Njegovi skromniji dnevni troškovi nisu bili manji od 1.000 evra. Na ručkove je ponekad vodio i po petnaestak svojih prijatelja. Šampanjac „moet“ i „dom perinjon“, od 250 i 500 evra, tekli su u potocima. Čeda ne štedi ni na garderobi, pa smo mu svakih nekoliko dana kupovali italijanska odela i cipele, a ima i kolekciju od nekoliko izuzetno skupih satova. Najjeftiniji sat je vredan 20.000 evra - pričaju ogorčeno njegovi bivši telohranitelji.

Bebin kofer
Na pitanje otkud Jovanoviću tolike pare, kažu da Čeda svakodnevno obilazi svoje finansijere.
- Novac mu kaplje sa svih strana. Preuzimanju novca nismo prisustvovali, ali je pred nama brojao pare iz koverti i torbi. Kroz ruke mu prolaze bukvalno milioni! On i Beba su se često sastajali u najvećoj tajnosti. Ponekad bi u mimohodu, iz automobila, razmenjivali torbe. Da li je u njima bio novac ili nešto drugo, ne znamo - kažu Maćešić i Janjušić.
Oni ističu da su prihvatili da obezbeđuju Čedu verujući da je sledbenik ideje 5. oktobra i politike koju je vodio Zoran Đinđić.
- Vremenom smo shvatili ko je on. Kada bismo pomenuli pokojnog Đinđića, rekao bi nam: „Pustite Zorana, on je deo prošlosti. Sada je moje vreme.“ Tvrdimo da Čeda više nema kontakte s porodicom pokojnog premijera - pričaju naši sagovornici.
Prema njihovim rečima, Jovanović je bahat i prema svojim saradnicima, a smučilo im se i njegovo sprdanje sa biračima.
- Jednom nam je, tokom predizborne kampanje početkom godine, pokazao žuljeve na rukama i rekao kako je zezao seljake: „Pokažem im ruke i kažem: ‘Vidite, i ja se mučim’“ - ogorčeno zaključuju bivši telohranitelji lidera LDP.

DAO 300.000 € ZA BLINDIRANI „AUDI“

Čedomir Jovanović, tvrde naši sagovornici, svoje obezbeđenje plaća lično, i to u kešu.
- Zanimljivo je da smo uvek dobijali nove novčanice sa serijskim brojevima koji idu jedan za drugim. Na obezbeđenje mesečno daje od 7.000 do 10.000 evra. Tome treba dodati i dva džipa od po 20.000 evra i blindirani „audi A8“ sa sedmim stepenom blinde, koji košta oko 300.000 evra - tvrde Jovanovićevi bivši čuvari.
 
Нисам у току али само да кажем
Само полако, искусан је Че, прво иде handjob као предигра, затим орал, па тек онда оно главно.:)
 
Taj podatak garant nije tacan. Evo osvrni se smao oko sebe pa vidi koliko tvojih poznanika glasa (pod uslovom da su mlad .. mad aje to rastegljiva kategorija :) ).

U mom okruzenju ne poznajem ni jednog mladog coveka koji ne glasa. Svi moj prijelji glasaju i to za razne partije.

Taj pdatak je koristila neka studentska organizacija koja je imala neki performans u bgd sa pozivom mladima da glasaju a kako su dosli do tog podatka i ko je, kada i na koji nacin dosao to tih procenata to nigde ne kazu i nigde ne pise. Na osnovu toga slobodno mozemo imati veliku sumnju u verodostojnost tog podatka.

Mlade ovde ne zanima puno politika (18-25 god). Uglavnom, najmanja izlaznost je u tom uzrastu, a i nesto starijem. Koliko ce ih izaci videcemo. Nema potrebe da izigravamo vidovnjake :lol:
 
Mlade ovde ne zanima puno politika (18-25 god). Uglavnom, najmanja izlaznost je u tom uzrastu, a i nesto starijem. Koliko ce ih izaci videcemo. Nema potrebe da izigravamo vidovnjake :lol:

Ja bas mislim da upravo mladi cine veliki deo tih skrivenih glasacha. Razlog... Politicko misljenje jos nije u potpunosti ili cak uopste formirano. Tacno je da veliki broj njih ne izlazi ali mislim da isto tako ogroman broj onih koji izadju usled nedovoljne politicke svesti glasaju impulsivno, za najzgodnijeg, najlepseg, najjaceg, najdrskijeg, najpametnijeg ili sta god njima u tom trenutku prija i odgovara... Veliki je broj ljudi koji iako ne prate ni malo politicku scenu a zele da obave svoju gradjansku duznost. Na njih najvishe utichu priche iz njihove neposredne okoline, prijatelja, porodice, kolega s posla... Tako da je negde logicno da SRS kao najveca politicka partija ima i najvishe tih skrivenih glasacha ...
 

Back
Top