ACDsee

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Već sam temu povodom problema sa ovim programom postavljala na pdf Fotografija, ali sam dobila samo dva odgovora i...

Jedno vreme neke slike nisu htele da mi se otvaraju preko ovog programa.
Jednostavno ih ne prepoznaje.

Dobro, pošto je nevelik broj slika u pitanju, nije ni toliko važno, mislila sam... i time zatvorila priču...
Međutim, skoro sam drugarici narezala jedan folder sa nekim skorašnjim slikama. Kod mene se sve ok vide, ali kod nje neće...

Prvi problem kad mi se javio, zvala sam jednog druga što studira elektronski i on mi je nanovao instalirao program, možda čak i neku drugu verziju od one koju sam imala, nisam sigurna...
On je zbunjen sad ovim što se dešava, a ja ne znam stvarno kog da pitam...
 
a sta se desava kad hoces da otvoris fotografiju?

Probaj desni klik na fotografiju i u meniju koji se otvori izaberi "open with" izaberi "choose program" i u prozoru nadji AcdSee (obelezi ga) i stavi kvacicu na "always use theseselection..." i klikni na OK
 
Pa vidi... Sad više nije problem taj što kod mene neće neke slike da se otvore...
Problem je što te koje kod mene hoće da se otvore najnormalnije (a u pitanju je ceo folder, preko sto slika), snimljene, narezane... sve ok... ali kod drugarice ih program ne prepoznaje...
 
ACDSee ima dosta verzija.O formatima slika da negovorim.Ali da predpostavimo da se radi o jpg.
Program za rezanje-takodje ih ima gomila.Nisi rekla da kod drugarice moze da se otvore slike iz nekog drugog programa.Ako moze trebala si reci.I da li izbaci neku poruku pilikom otvaranja slike.

Ako program neradi uninstall pa install ili reinstall.Potencijalno resenje...
Ako na dva klika nece da otvori iz zeljenog programa,otvori bilo koji folder i idi na Tools pa Folder Options pa File Types.Tamo imas da izaberes za svaku ekstenziju posebno iz kog programa da se otvara.
E sad,ako nije nista od ovog resenje tvog problema probaj malo detaljnije da nam docaras.Nemora gde ti drugarica zivi ili sta je na slikama i tako to,dovoljno je samo ono vezano za komp. :)
 
Pa vidi... Sad više nije problem taj što kod mene neće neke slike da se otvore...
Problem je što te koje kod mene hoće da se otvore najnormalnije (a u pitanju je ceo folder, preko sto slika), snimljene, narezane... sve ok... ali kod drugarice ih program ne prepoznaje...
Pitanje možda jeste glupo, ali možda je i do toga, pa ajde bar ta sumnja da se otkloni.
A da u imenu foldera slučajno nema slova "Č" "Ć" "Ž" "Š" ili "Đ" ?
 
Pa vidi... Sad više nije problem taj što kod mene neće neke slike da se otvore...
Problem je što te koje kod mene hoće da se otvore najnormalnije (a u pitanju je ceo folder, preko sto slika), snimljene, narezane... sve ok... ali kod drugarice ih program ne prepoznaje...
A sta se desava kod drugarice?
Ne otvaraju se uopste ili sta...???
 
pitanje koja je verzija Acdsee-a,da li je dobro krekovan i da li si sve opcije podesila u programu

9.0 je verzija, dobro je sve bilo postavljeno (mislim, radilo je sve dobro do jednog trenutka i onda...)
A što se krekovanja tiče... zaista ne mogu da se setim ko mi je to radio (nisam ja sigurno :) ), ne znam kako to da proverim... :(
 

Back
Top