rektoskopija

s_ana_dra82

Početnik
Poruka
24
Pogledala sam teme i nasla sam staru temu u kojoj ne mogu ni napisati odgovor, a druge koliko ja vidim nisu slicne mom problemu.Tako da sam odlucila otvoriti temu rektoskopija.
E sad moj problem je:

Juce sam bila na pregledu debelog creva, doktor kaze da su to mali hemoroidi. Zakazaomi je i rektoskopiju, da bi detaljnije pogledao debelo crevo. Dobila sam uputstvo za pripremu, 2 dana pre pregleda ne treba nista jesti, biti na tecnoj djeti. Dan pre pregleda u 15casova popiti gorku so, do 20 casova popiti 1,5 litara gorkog caja. A u 20 casova 4tablete dulcolaxa. Na dan pregleda nista niti jesti niti piti. E ja se plasim da to necu izdrzati. Na sajtu sam nasla da se dan pre pregleda moze lagano doruckovati, rucak moze supa, a onda piti gorku so i tablete za ciscenje. najvise me interesje cega da se drzim, jer meni je ova ruga priprema logicnija. U svakom sluaju sam mislila da u poneeljak odem do svog lekara za vise informacija.
Za hemoroide mi je prepisao delmeson mast, da mazem do pregleda.
A takodje mi je predlagao i lecenje tih heoroida neki metodom, za koji mislim da se zove Baron, nisam siguna da sam dobro upamtila jer je o tome pricao usput. Jedna tableta, ili vec sta, mozda cepic, ne znam sta, kosta oko 3000 dinara, a trebalo bi 3 koristiti. Nisu pare problem, nego mene interesuje kva je ta metoda,jer na internetu nisam nista mogla naci. Proso da li bi to bilo ok, mada svakom slucaju mislim da bi trebalo hemoroidde leciti.

Hvala unapred za odgovor.
pozdrav
 
Izvrsite pripremu onako kako Vam je dao uputstvo lekar koji ce raditi proceduru; da se ljudi mogu leciti savetima preko internet sajtova ne bi se skolovali doktori niti bi postojale ordinacije, zar ne? Sta je Vama logicnije uopste nije bitno, poslusajte ono sto Vam kaze Vas lekar. A to da li cete izdrzati - odrasla ste osoba, niko nije umro od gladi ziveci na supi 2 dana, zaboga ne radi se o 2 meseca gladovanja.

Za samu proceduru takodje morate pitati specijalistu proktologa tj gastrologa (sta je vec Vas lekar po specijalnosti), ona je specificna i potpada pod specificno znanje odredjenog specijaliste.
 
Ako je za utehu tj ne znam sta je to,ja imam 13 godina a sa 11 sam nazalost imala potrebe da radim retkoskopiju a i KOLONOSKOPIJU. Takodje sam bila na dijeti 2 dana ( samo sto sam smela da jedem je : puding,sok od jabuke ).A na dan snimanja ni kap vode nisam smela da uzmem a zaista to mi je tesko padalo jer je tada bilo leto ,tesko je i kada je zima ali ipak... Izdrzacete Vi to!!!

Pozzz
 
to nije nista strasno. ja sam uradila taj pregled pre par godina.nije bolno da nemoze da se izdrzi,samo je malo neprijatno.mozda sam se ja tako osecala jer sam patrijahalno vaspitana.u svakom slucaju imaces kompletnije rezultate i pre ces se izleciti.
 
hvala na komentarima i savetima.
Withdrawn Water ok, ali meni je to strasno. Ja u zivotu nisam drzala takve djete i meni nije bas svejedno, niti mi je to normalno. A pitala sam jer sam na sajtu klinike u Banja Luci nasla drugacije upitstvo za pripremu to me je zainteresovalo.
Hvala
 
Postoje razni načini pripreme debelog creva za rektoskopiju ili kolonoskopiju, uglavnom pridržavajte se one koja Vam je data. Bitno je da debelo crevo bude pripremljeno za pregled, jer ako nije i ako je ispunjeno sadržajem, pregled neće uspeti (lekar neće videti ništa), a onda sleduje ponovno maltretiranje (zakazivanje pregleda, priprema, opet pregled, itd). Ne postoje lekovi kao metod za lečenje hemoroida, to zaboravite i ne bacajte novac.
 
Evo izdrzavam, pridrzavam se i nisam jela evo 2 dan. Mada sam prvi dan za dorucak malo muslija. U 3 sata sam oppila gorku so, to je bas malo bljak, ali dobro. Mislila sam da ce mi biti gore. veruj mi da cu se pridrzavati, ne do bog da pregled ne uspe i da mora da se ponavlja, ju daleko bilo. salim se ja malo. Ali zato se i pridrzavam, veceras u 20 treba da popijem 4 tablete dulcolaxa, ali moracu zamneu jer se dulcolax vise ne proizvodi ili sta vec, ali ga nema u apotekama.
Meni je doktor preporucio neku metodu, kojoj asm zaboravila ime, ali jenda ta dal tableta, dal cepic sta god da je kosta 3000. mislim da se metoda zove Baron, ali to nisam sigurna.
Hvala Madness na odgovoru
pozdrav
Javljam sutra kad prodje pregled
 
Pa bogami evo danas bolje funkcionisem. hehe
Bas ste se zabrinuli. hvala na brigama. Pa ovako, najbitnije da je sve ok, samo su hemoroidi, cak su se i smanjili od prvog pregleda.
Naravno da sam to gladovanje teskopodnela, mislim nije to toliko strasno, ali 3 dan, odnosno na dan pregleda ipak je malo teze, jer ne sme sto rece Nacy ni kap vode da se uzme. Pa vec negde oko pola 12 je krenula kriza. Najveci problem je sto mi je pao secer, ali dok sam cekala, bukvalno par minuta nego sto su me prozvali uzela sam kockicu cokolade, e to me je vec spasilo.
Pregled iz prva je bio jako bolan, ali to je bilo zato sto sam se ja uplasila, i naravno krene ruka da mi trne. To mi jako smetalo,pa sam se zbog toga unervozila i bilo je bolno, ali onda je doktor ponovio, bolje sam se namestila, i verujte mi uopste nije neprijatno. Bitno je da se opustis, i sve je ok. Nisam osetila. Odnosno moguce je i to kako me je prvi put bolelo, da je drugi putbilo totalno olaksanje. Usao je u debelo crevo 15 cm, ali bitno je da je sve ok. Nije mogao dublje da pogleda, da li je aparat imao neki problem, sa vakumom.
Tako da svi oni koji budu imali potrebe da rade imaju savet da se opuste i stvarno nije bolno. Neprijatno da, ali tu vec ima vise razloga. Ali uopste nije strasno, ali je strtsno gladovanje. Ali pozitivna energija doktora i sestre je menipomogla.
Eto toliko
Pozdrav i hvala na pomoci, savetima i na kraju i brizi
 
sve je dobro sto se dobro zavrsi.pripazi malo na ishranu pa ces manje problema imati i sa hemoroidima.u svakoj apoteci imas da kupis mekinje pa ih konzumiraj one ce da regulisu probavu a dobre su i za zeludac.
 
Ma... Rekla sam ja tebi da je najbolje kada se opustis...BOL je skoro neprimetan a na neprijatnost i ne mislis jer svako jedva ceka da zavrsi.;) HVALA BOGU :D sto su to samo mali hemoroidi tj da nije nista ozbiljnije ... Sta da ti kazem , hemoroidi se lece (ne kazem da ne bole,daleko od toga ) za razliku od drugih tezih stvari naizgled istih ... NAZALOST sto sam ja imala susret sa tim:-(... Nego da bi ti sto pre nestali VODI racuna o ishrani ... I ako mozes da mi kazes tj ne pitam te ni zbog cega posebno : Na kojoj klinici si bila i kod kog Profesora? Veliki POZZZ od NATASE
 
Evo prvo Natasa bila sam na klinici KBC Bezanijska kosa, dr Todorovic, nadam se da to nije problem reci, dr je super, mladji je. Jako je bitno da shvataju ozbiljno, mada ja bas volim drzavne lekare i nikad nemam problem sa njima, osim kada je ginekologija upitanju, ali to je nebitno.
Na svu srecu ja nisam imala velikih problema sa hemoroidima, 2 puta mi se desilo da sam krvarila. Jednom zbog trdje stolice, i to u aprilu, a drugi put 30.12.2007, kada sam se i mnogo zabrinula, posto nije bilomalo krvi. Ali tada me nista nije ni bolelo, ali mislim da je do takve reakcije doslo zbog nerviranja, koje je bilo presudno i naravno moje opustenosti u ishrani. Jer sam od septembra malo nemarna, ali to znaci da malo vise jedem slatkisa. Ja se relativno zdravo hranim, i do septembra sam doruckovala musli, sto cu opet uvesti u svoju ishranu, jako je zdravo, a bice mi korisno iz vise razloga. Sportom se bavim, vec godinu dana, prvo je bila yoga, a sada pilates, tako da sam i tu revnosna. A i kuvanu hranu konzumiram, ali nekad se opustim kada je cokolada upitanju.
A moguce da sam 30. ujutru pojela nesto pokvareno, pa mi je zato stomak tako reagovao, a jos sam popila i coca colu da bih kao pomogla mom varenu i moguce da je to napravilo dodatne komplikacije. I eto sve se tako skupilo.
hvala svima na pomoci, komentarima, dobrim savetima
pozdrav, kuckamo se
 

Back
Top