Muzicki ukus ima veze sa obrazovanjem? v.2
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 95

Tema: Muzicki ukus ima veze sa obrazovanjem? v.2

Aktivan član Meda Božanin (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Muzicki ukus ima veze sa obrazovanjem? v.2

http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-10-01-2008/aspirin-od-cika-zube

Zubari... jeste, vekovni san zubara da postanu doktori. Zubari se ipak smatraju profesionalcima, visoko obrazovanim ljudima.
    Ovo je bio sok i za mene samog. Kad danas videh ovo dok sam rucao... ispade mi kasika iz ruke.
    Od sutra idem u berbernicu da mi popravljaju zube... vekovima su to uspesno radili dok ne uvedose fakultet za stomatologiju ;-)

Hteo sam na staru temu v.1 ali mi je neko zakljuca. Zbog komesanja koje poce da posustaje

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Podrazumevano Re: Muzicki ukus ima veze sa obrazovanjem? v.2

Ne,muzicki ukus nema nikakve veze sa obrazovanjem.

Domaćin Alex 777 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Died and rose again in the name of eternal love...
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio fernando Pogledaj poruku
    Ne,muzicki ukus nema nikakve veze sa obrazovanjem.
    Potpisujem! :wink:

Aktivan član K@mik@za (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Say what, You got a pumpkin in your pants?
    Reputaciona moć
    50

I ja...Nema veze muzicki ukus sa obrazovanjem

Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Auuuu.... sto ga lepo rekoste.

Jos dvojica da se potpisu pa cela palneta ima da se kune u to..

Jel ima neko argumente zasto tako misle. Ovako je samo cisto rekla-kazala

Poznat Oktobar1864 (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Koliko mnooogo dobrih muzicara je bilo neskolovano, a pravili su kvalitetnu muziku...
    Koliko sada obrazovanih ljudi ode na neko veselje i skakuce uz Brenu....

nema nikakve veze.

Domaćin Alex 777 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Died and rose again in the name of eternal love...
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    84

Pa naravno da ukus nema veze sa obrazovanjem... mislim, hello?!
    Cak i da zavrsim Akademiju, i dalje bih voleo istu mjuzu, ukus nista ne moze da promeni, pa cak ni obrazovanje

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

A moze li objasnjenje zasto od puberteta menjate svoj ukus...pa se ''izgubite'' u raznim pravcima?Prvo slusate sta vas stariji brat ili sestra slusa..da ne nabrajam..recite ko slusa istu vrstu muzike od uvek..

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Pa ja bas i nisam sigurna da nema. Ne mislim da obrazovani ljudi po difoltu slusajudobru muziku i obrnuto, ali ko ima kvalitetno obrazovanje, ne ono protrcao kroz skole i zivot, on mora postovati dobru muziku. Mene su moji, neki profesori, usmerili u nekom pravcu. Otkrili mi stvari koje ja mozda ne bih sama ili bih sporije. Mislim da je tako sa svim umetnostima. Ja nisam srela, upoznala, osobu koja nije obrazovana, a da slusa, razume, kvalitetnu muziku. E sad, to je moje zivotno iskustvo. Jedno je ideal, a drugo realnost.

Ističe se Баја мали Книнџа (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Нема раја без роднога краја, волимо те Книнџа мали Баја
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    Pa ja bas i nisam sigurna da nema. Ne mislim da obrazovani ljudi po difoltu slusajudobru muziku i obrnuto, ali ko ima kvalitetno obrazovanje, ne ono protrcao kroz skole i zivot, on mora postovati dobru muziku. Mene su moji, neki profesori, usmerili u nekom pravcu. Otkrili mi stvari koje ja mozda ne bih sama ili bih sporije. Mislim da je tako sa svim umetnostima. Ja nisam srela, upoznala, osobu koja nije obrazovana, a da slusa, razume, kvalitetnu muziku. E sad, to je moje zivotno iskustvo. Jedno je ideal, a drugo realnost.
    Ovo si lepo rekla!!!

Obećava jelenabek (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

E,super je tema! Sa mnogim ljudima sam raspravljala o tome....eto, bas sinoc, na nekoj zurci...
    Ja sam apsolutno sigurna da muzicki ukus ima veze sa stanjem svesti i kako rece jedna moja drugarica sinoc "ko ovo moze da slusa -mora da mu fali nesto"
    Devojcice skockane, djuskaju,znaju svaku rec svake pesme....
    Kazem, mozda nema veze sa obrazovanjem ali ima sa kulturom...mozda cak i vaspitanjem

Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Obrazovanje i kvalitetna muzika su, sad vidim, presiroki pojmovi. Kako okvalifikovati nekog kao obrazovanog? Srednja? Faks? Postdiplomske? Doktorat?... ili je dovoljno samo osnovna?

Smisao pitanja (proisteklo iz jedne druge diskusije na pdf Nis, naslov teme postavio moderator izdvajanjem offtopic) je da li visoko obrazovanje samo po sebi znaci da osoba mora da ima prefinjen muzicki ukus i (ne)tolerantnost prema manje kvalitetnoj ili, jos znacanije, nekvalitetnoj muzici.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Da, mada ja bas ne umem da pravim razliku izmedju kulture i obrazovanja. Nekako mi ide ruku pod ruku. Pod obrazovanjem, opet mislim na stvarno obrazovanje, a ne formalno zavrsene skole.
    Izvinjavam se zbog kopiranih poruka iznad, nesto mi veza ne rasi kako valja, pa nisam uspela da izbrisem jedan od dva posta. Greskom su oba tu.

Veoma poznat Limunovo_Drvo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    176

ja mislim da ima veze izmedju obrazovanja i ukusa...

Poznat Oktobar1864 (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio jelenabek Pogledaj poruku
    E,super je tema! Sa mnogim ljudima sam raspravljala o tome....eto, bas sinoc, na nekoj zurci...
    Ja sam apsolutno sigurna da muzicki ukus ima veze sa stanjem svesti i kako rece jedna moja drugarica sinoc "ko ovo moze da slusa -mora da mu fali nesto"
    Devojcice skockane, djuskaju,znaju svaku rec svake pesme....
    Kazem, mozda nema veze sa obrazovanjem ali ima sa kulturom...mozda cak i vaspitanjem
    ceeekaj, cekaj, jedno je stanje svesti, drugo obrazovanje.

Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Limunovo_Drvo, Pogledaj poruku
    ja mislim da ima veze izmedju obrazovanja i ukusa...
    A zasto tako mislis zadrzi za sebe jer ovo je anketa.... cekaj... pa ovo nije anketa... pa ovo je diskusija... pa ovde se ocekuje od svakog da obrazlozi svoje misljenje....

ZASTOooooooooooooooooooooo, o zastooooooooooooo tako mislis! :wink:

Poznat
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ko će ga znati... nekad obrazovanje ima uticaj nekad ne...zavisi od čoveka ..a i drugih faktora koji su pored obrazovanja uticali da sluša odredjenu muziku...

Veoma poznat Limunovo_Drvo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio Meda Božanin Pogledaj poruku
    A zasto tako mislis zadrzi za sebe jer ovo je anketa.... cekaj... pa ovo nije anketa... pa ovo je diskusija... pa ovde se ocekuje od svakog da obrazlozi svoje misljenje....

ZASTOooooooooooooooooooooo, o zastooooooooooooo tako mislis! :wink:
    obrazlozicu kad budem vise vremena na internetu, sada ulazim samo na kratko

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Obrazovanje i kvalitetna muzika su, sad vidim, presiroki pojmovi. Kako okvalifikovati nekog kao obrazovanog? Srednja? Faks? Postdiplomske? Doktorat?... ili je dovoljno samo osnovna?

Smisao pitanja (proisteklo iz jedne druge diskusije na pdf Nis, naslov teme postavio moderator izdvajanjem offtopic) je da li visoko obrazovanje samo po sebi znaci da osoba mora da ima prefinjen muzicki ukus i (ne)tolerantnost prema manje kvalitetnoj ili, jos znacanije, nekvalitetnoj muzici.
    Nema stepen skolovanosti nikakve veze sa obrazovanjem. Poznajem doktore nauka koji su nepismeni. Ne znaju da je nepismeno govoriti trebam, na primer. Ili kako pisu. Zato sam istakla da je, po mom shvatanju, obrazovana osoba ona koja nije protrcala kroz skole i zivot. Obrazovanje se ne stice samo u skoli. Stice se knjigama, pracenjem desavanja iz domena kulture, interesovanjem za razne stvari. Nije neko obrazovan ako je strucnjak u svojoj oblasti samo, vec ako zna neke sire stvari.
    E sada i pitanje netolerantnosti je za raspravu. Postoji razlika u tome u kojoj meri, gde neko pokazuje toleranciju i zasto. Ja sam netolerantna prema neukusu. Ne razumem toleranciju u smislu negovacu da se ne bih sukobljavao. Mislim da ljudi koji imaju stila i ukusa ne smeju da dozvole tako nesto. Ali sam tolerantna u smislu da ne bih iskljucila te osobe iz svoje okoline ili slicno. Mogu da se druzim sa ljudima koji nemaju ukusa, ali samo ako me ne opterecuju time. Vidjacemo se na neutralnim mestima, necemo razovarati o umetnosti i to je to. Nije nista crno belo. A opet, tu je i karakter. Ja sam nesto strastvenija, pa ponekad umem da budem i grublja u isterivanju svojih stavova, ali neki ljudi to cine mirnije.

Aktivan član QueenOfTheRodeo (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Isto kao i Limunovo drvo, mislim da ima, ali stvarno nemam vremena da obrazlaze.
    Inace, veoma je dobra tema

Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Da, mada ja bas ne umem da pravim razliku izmedju kulture i obrazovanja. Nekako mi ide ruku pod ruku. Pod obrazovanjem, opet mislim na stvarno obrazovanje, a ne formalno zavrsene skole.
    Izvinjavam se zbog kopiranih poruka iznad, nesto mi veza ne rasi kako valja, pa nisam uspela da izbrisem jedan od dva posta. Greskom su oba tu.
    Ma sta se izvinjavas... to je glic u matriksu... kad menjaju smenu pa nekko stisne pogresno dugme... pa se ponovi isto ;-)

Tek sad moze u nedogled.

Ustvari, vidim da sam pogresan naslov dao temi. Proterana s drugog pdf, moderator dao ime prvoj v.1 verziji (na silu)...

Aktivan član CobRa-SiC (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Ап ин смоук... дец вер мај мани гоооуууз...
    Reputaciona moć
    54

Muzika služi zuživanje... a neda tamo neki kompleksaši leče svoje komplekse zpričom kako slušaju muziku "na nivou... "...

Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Nema stepen skolovanosti nikakve veze sa obrazovanjem. Poznajem doktore nauka koji su nepismeni. Ne znaju da je nepismeno govoriti trebam, na primer. Ili kako pisu. Zato sam istakla da je, po mom shvatanju, obrazovana osoba ona koja nije protrcala kroz skole i zivot. Obrazovanje se ne stice samo u skoli. Stice se knjigama, pracenjem desavanja iz domena kulture, interesovanjem za razne stvari. Nije neko obrazovan ako je strucnjak u svojoj oblasti samo, vec ako zna neke sire stvari.
    E sada i pitanje netolerantnosti je za raspravu. Postoji razlika u tome u kojoj meri, gde neko pokazuje toleranciju i zasto. Ja sam netolerantna prema neukusu. Ne razumem toleranciju u smislu negovacu da se ne bih sukobljavao. Mislim da ljudi koji imaju stila i ukusa ne smeju da dozvole tako nesto. Ali sam tolerantna u smislu da ne bih iskljucila te osobe iz svoje okoline ili slicno. Mogu da se druzim sa ljudima koji nemaju ukusa, ali samo ako me ne opterecuju time. Vidjacemo se na neutralnim mestima, necemo razovarati o umetnosti i to je to. Nije nista crno belo. A opet, tu je i karakter. Ja sam nesto strastvenija, pa ponekad umem da budem i grublja u isterivanju svojih stavova, ali neki ljudi to cine mirnije.

Pa sad... bas to ne podrazumevam pod tolerancijom. Ovo kasnije sta si napisala da.

Tolerancija, kakvom je ja dozivljavam, je da ulazim u diskusiju sa nekime cak i o ukusu ako treba sve do momenta kada pljuste argumenti sa obe strane. Onda kad pocnu ubedjivanja, povlacim se i izlazim iz toga cak i po cenu da me proglase da nisam u pravu. Ubedjivanje nikada ne postize nista sem gneva. Sta ce mi to?
    Irie mon!... Rastafari lives....
    Takodje, tolerancija je, po meni, da ne pokusavam nikome da instaliram svoje vidjenje kulture (makar ono bilo najispravnije na ovom svetu) i ako nece da prihvati moje argumente... jednako se osecam kao i da ih prihvatio jeste. Bez diskvalifikacije i osudjivanja.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Provali se ko sta slusa radi cega i da li to uopste slusa. Ne moze neko da kaze da slusa, npr. klasicnu muziku i da proda tu laz nekome ko je zbilja slusa. Moze samo da misli da su mu poverovali. I nije muzika nesto sto treba olako shvatiti. Jeste za uzivanje, ali ne moze svako da uziva uz iste stvari. A tu na scenu stupa obrazovanje, odnosno kultura.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Takodje, tolerancija je, po meni, da ne pokusavam nikome da instaliram svoje vidjenje kulture (makar ono bilo najispravnije na ovom svetu) i ako nece da prihvati moje argumente... jednako se osecam kao i da ih prihvatio jeste. Bez diskvalifikacije i osudjivanja.
    Uh, ja sam bas za uticanje. Ali ako ne ide onda ne ide. Mada, pokusavam da ozbiljnije uticem samo na ljude do kojih mi je stalo. Ostale pokusam, ali odustanem brze. E sad da ne osudjujem, ne mogu da kazem. Ali ako uocim neke druge kvalitete, mogu da zatvorim jedno oko, do pola. Iskreno, sa godinama sam sve teza. Ranije sam bila mnogo tolerantnija.

Slične teme

1. Specifican ukus
    Autor Maxy u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 22.08.2005., 19:00
  2. Ukus...
    Autor Mako u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 16.08.2005., 09:42
  3. Ukus poraza
    Autor Glas Sauronov u forumu Politika
    Odgovora: 18