POLJE DECE U NATALU

Tri astrologa su mi rekla da cu imati troje dece, medjutim meni je to jako cudno :D buduci da i nisam neki ljubitelj a i vec imam skoro 30 godina, nije mi jasno kada cu ja to sve postici :/ Ako neko ima volje da baci pogled. :) Ono sto ja mislim je da ce to biti devojcice, MO120Ve, Ve vlada 5 poljem i da cu mozda imati komplikacije u trudnoci -vl.5 u 8 p
 
Mesec, koji je vladar natala, je ovde vec po stepenu usao u peto polje. Posto oznacava 'mnostvo' (iako ga neki tumace kao 'tri' sto nije tacno) upucuje na vise dece, ali i na pretezno zensku decu. Vladar medjutim u osmom polju nije sjajno postavljen, pa u tom smislu osoba moze da ocekuje jedno dete - Venera u Vodoliji - vrlo lako moze da obrne (Vodolija) pol pa i da da decaka. Dete imas sigurno, jer kao sto rekoh vladar ti je u 5. pa je sudbina natala da se ima dete. 30. godina bitna.
 
Tri astrologa su mi rekla da cu imati troje dece, medjutim meni je to jako cudno :D buduci da i nisam neki ljubitelj a i vec imam skoro 30 godina, nije mi jasno kada cu ja to sve postici :/ Ako neko ima volje da baci pogled. :) Ono sto ja mislim je da ce to biti devojcice, MO120Ve, Ve vlada 5 poljem i da cu mozda imati komplikacije u trudnoci -vl.5 u 8 p

Možda ako su gledali S.M.Č u 9 pa su mislili da je treće dete povezano sa životnim ispunjenjem. Sa Merkurom u VII to ne deluje previše ostvarivo. Ono što jeste ostvarivo jeste devojčica koja će imati fine manire.

pozdrav
 
Mesec, koji je vladar natala, je ovde vec po stepenu usao u peto polje. Posto oznacava 'mnostvo' (iako ga neki tumace kao 'tri' sto nije tacno) upucuje na vise dece, ali i na pretezno zensku decu. Vladar medjutim u osmom polju nije sjajno postavljen, pa u tom smislu osoba moze da ocekuje jedno dete - Venera u Vodoliji - vrlo lako moze da obrne (Vodolija) pol pa i da da decaka. Dete imas sigurno, jer kao sto rekoh vladar ti je u 5. pa je sudbina natala da se ima dete. 30. godina bitna.

:klap::super:
 
Mesec, koji je vladar natala, je ovde vec po stepenu usao u peto polje. Posto oznacava 'mnostvo' (iako ga neki tumace kao 'tri' sto nije tacno) upucuje na vise dece, ali i na pretezno zensku decu. Vladar medjutim u osmom polju nije sjajno postavljen, pa u tom smislu osoba moze da ocekuje jedno dete - Venera u Vodoliji - vrlo lako moze da obrne (Vodolija) pol pa i da da decaka. Dete imas sigurno, jer kao sto rekoh vladar ti je u 5. pa je sudbina natala da se ima dete. 30. godina bitna.
Ne bi ovde gledala Mesec kroz peto polje, u cetvrtom je znaku od asc, i u egz. kvadratu sa asc, sto sve ide u prilog cetrvtom polju.
Bitan je Mesec kao opsti pokazatelj plodnosti, ali sa petom kucom ovde nema mnogo veze.
U ovoj karti je dodatno problematicno sto je asc na nula stepeni, pa bi trebalo odraditi rektifikaciju, jer za 4 minuta ranije drugi asc bi bio u opticaju i promenilo bi se dosta toga.
ali nek bude da je asc ipak Rak, jer je osoba postavila pitanje u vezi dece, da je asc Blizanac, sa vladarem Merkurom u Jarcu, mislim da bi pre zatrpavala temu o karijeri :D

Za zacece ovde nema nekih vecih problema, vise se gleda da li je problem, veci broj dece moze da bude zbog Jupitera u Raku na ascedentu, ali opet sumnjam jer su Mesec i njegov dispozitor u vazdusnim znacima, koji nisu previse zainteresovani za decu uprkos ascedentu i Jupiteru u Raku.
 
Tri astrologa su mi rekla da cu imati troje dece, medjutim meni je to jako cudno :D buduci da i nisam neki ljubitelj a i vec imam skoro 30 godina, nije mi jasno kada cu ja to sve postici :/ Ako neko ima volje da baci pogled. :) Ono sto ja mislim je da ce to biti devojcice, MO120Ve, Ve vlada 5 poljem i da cu mozda imati komplikacije u trudnoci -vl.5 u 8 p
Rekao bi da ces imati 2 djece, jer ti vladar 5te Venera radi dva aspekta( vrlo cesto se ispostavi da broj aspekata pokaze broj djece) prvi aspekt sa Venerom ( 120) koji pokazuje da nikada neces imati problema sa plodnoscu, a druga konjukcija sa Suncem je jos vaznija jer je Sunce prirodni vladar 5 polja, Sunce kreira i " stvara" ;) Mjesec ti nije u 5toj nego u 4 kuci, pa sam trigon sa vladarem 5te govori o prinovama u domu.Kada SAturn udje u Vodoliju , napravi trigon sa Mjesecom i konjukciju sa Venerom, eto prvog djeteta.Bez SAturna( materijalizacija) kao okidaca nista, meni je npr naduza veza u zivotu zapocela kada mi je tranzitni SAturn stao na natalnu Veneru, daleke 1994, veza trajala 12 godina.
 
S tim da dodam da postoje i oni ljudi kojima nikakva astrologija ni analize natalnih karti ne mogu tacno precizirati broj djece,Johan Sebastian Bah ih je imao 20 " komada" :D, svaki visi arapski vladar ih je imao po 60, 70.
Kod takvih ljudi nisu bitne ni sintastrije, horoskopski znakovi 30tak zena sa kojima prave djecu, im nista ne predstavljaju :D
 
Znaci da cu sve onda na brzinu posto za pola godine punim 30 a jos ni momka nemam :D Hvala vam svima na tumacenju :) Da, stepen asc-a je diskutabilan ali da me poznajete videli bi da je Rak definitivno :D Volim da sam u kuci, imam sve osobine vladara podznaka Meseca u Vagi :D Akcenat mi je na domu i porodici kao i na ljubavi :D Karijera mi jeste bitna ali se ni u pola ne trudim oko karijere koliko oko ljubavi :D karijera dolazi sama, poslovi nadju mene :D tu se sve uvek poklopi samo od sebe :D
 
Sta biste rekli za moje peto polje?
Odavno nisam gledala svoju kartu haha.
Vrh 5 u Strelcu, blizu vrha Venera u istom znaku. Vladar 5 Jupiter u Vagi, sekstil Merkur.
U 5 Uran Neptun i Mesec, ali u Jarcu.
Auuu, kakav potencijal cuci u tebi, pa ako nista garantujem da ce da bude pregrst akcije na planu ispunjenja simbolike 5 polja :mrgreen: So u Sco, plodnost na visem nivou, Ve u 5, djeca rodjena u dvojnom znaku, najmanje 2 komada, mada mozes dolazitii u iznenadne trudnoce, materijalna korist od djece tokom zivota itd :mrgreen: Je li bilo " kakvih desavanja" na planu potomstva u protekle 2 godine ? :D
 
Sta biste rekli za moje peto polje?
Odavno nisam gledala svoju kartu haha.
Vrh 5 u Strelcu, blizu vrha Venera u istom znaku. Vladar 5 Jupiter u Vagi, sekstil Merkur.
U 5 Uran Neptun i Mesec, ali u Jarcu.

Pa, stavi kartu ako želiš.

Tebi je Jupiterov tranzit (kao i mom drugu Škorpiji) doneo veridbu ili svadbu ili sl u inostranstvu ili na putu? Ne mogu da se setim, znam da si mi nešto rekla.

Baš sam gledao i PewDiePie je isto imao sa njegovom Škorpijicom, da l' beše u Japanu ili sl.

Tu gde se simbolika Vage ispuni je od uticaja. Ako se ode do Venecije, recimo, makar na kratko, sa takvim Jupiterom i njegovim tranzitom to je sigurna veridba.

U suštini ni ne treba ti karta, posmatraj tranzit Jupitera preko VII kuće (ako nije već otišao u osmu). Jupiter je i dalje u Strelcu, zbog Venere potreba za majčinstvom može da se pojavi s vremena na vreme, ali pitanje je kako stoje Mars i Saturn (i da li se uopšte pitaju bilo šta u karti oko toga).
Kada budete oboje želeli, imaš foru sa polom deteta - pozicija Meseca naglašava pol deteta u trenutku začeća. Relativnih 5-7 dana nakon odnosa je trenutak.
Ako je kod njega ispoljena 5 sa više muških, kao i kod tebe sa Strelcom, onda može biti dečak s tim što bi možda bio nei umetnik, možda kuvar, možda pevač, možda ga to vuče samo.

Kada gledam sebi, čak i kod mene sa Mars-Pluton 5 u Škorpiji je neizvesno, ali odmah se vidi da će dete da bude astrolog :lol: A ako bude devojčica, tata će da je nauči da sve bije po redosledu. :lol:
 
Proucavala sam i to vezano za pol, peta koja naginje ka muskim znakovima bi trebalo da je decak, ali i na mnogim kartama se nije poklopilo tako da nemam pojma vise.
Pa sam onda isla na to da nema veze ako je devojcica mozda ce imati naglasene muske znake, ali ni to se nije uklopilo :lol:
Npr. mojoj mami je isto Strelac 5 vladar Jupiter u Vodoliji, dve devojcice.
Tata Jupiter u 5 u Vagi, vladar Venera u Strelcu, zanimljivo kao i ja polozaj, eventualno moze da se prica o devojcicicama zbog Venere, iako su muski znaci.
Mami je poklopilo, jer je u tranzitu tada isao Jupiter kroz znak Meseca. Inace i taj tranzit pokazuje zacece, ali ovde 2x vise znacajniji jer je Jupiter vladar 5.

E sad zanimljivo je sto pored Jupitera na Mesecu, nekim zenama cak i Saturn na Mesecu donese dete. To su oni slobodniji tipovi, koje brak i porodica nesto ne interesuju preterano, npr. Blizanac sa naglasenom Vodolijom, mnogo Urana u karti itd. kad takvim zenama Saturn dodje na Mesec ili u 5 kucu nekako ono sto su odlaglale ih stigne, jer Saturn je i obaveza, odjednom su prisilno ozbiljne i odgovorne, sto mozda i nije bio slucaj ako je osnovni karakter u karti takav.
Isto sledece godine ce Jupiter u Jarcu doneti nekima koji se bore sa neplodnoscu mogucnosti za dete. Jupiter u Raku na nebu donosi svima sanse, ali u Jarcu donosi onima sa nekim problemima na tom polju(Mesec u izgnonu tu) kad se udruzi sa Jupiterom je neka vrsta pomilovanja :D

Sto se tice ove tehnike da Mesec u karti pokazuje pol, moguce, ali nadjoh da pokazuje i znak ascedenta, ovo se poklopilo na dosta primera.
 
Ja najčešće posmatram zanimanje deteta ili kako će da dete odraste, šta će da ga privlači. To se vidi kod roditelja.
Za jednu devojčicu znamo da se bavi programerstvom ili kompjuterima generalno, tehnika. Tu je i zanimanje za Astrologiju (Vodolija) koje upravo dolazi preko majke.

Sa takvom informacijom možemo da napravimo analizu dalje, ali analiza mora da se potvrdi i na drugim delatnostima u životu koji prate istu simboliku ili taj simbolički krug uticaja majke u odnosu na kćeri jer će se to ponavljati šablonski i ogledati u svemu.

Kako majka doživljava vas, dve kćeri (5, 7) u okviru njenog ličnog polja i znaka Vodolije. Sve planete koje se tu pronađu, a pogotovo Merkur, naglašava povišenu potrebu kćeri da se bave intelektualnim radom. Drugim rečima, iz horoskopa majke se može mnogo toga o sebi naučiti jer se vidi kako vas majka doživljava.

---------

Sa tranzitom Saturna je svakako obaveza i može doneti vanbračnu decu ako tranziti nisu povoljni. Tranzit Saturna preko VII nikako ne treba čekati.

POzz
 
Proucavala sam i to vezano za pol, peta koja naginje ka muskim znakovima bi trebalo da je decak, ali i na mnogim kartama se nije poklopilo tako da nemam pojma vise.
Pa sam onda isla na to da nema veze ako je devojcica mozda ce imati naglasene muske znake, ali ni to se nije uklopilo :lol:
Npr. mojoj mami je isto Strelac 5 vladar Jupiter u Vodoliji, dve devojcice.
Tata Jupiter u 5 u Vagi, vladar Venera u Strelcu, zanimljivo kao i ja polozaj, eventualno moze da se prica o devojcicicama zbog Venere, iako su muski znaci.
Mami je poklopilo, jer je u tranzitu tada isao Jupiter kroz znak Meseca. Inace i taj tranzit pokazuje zacece, ali ovde 2x vise znacajniji jer je Jupiter vladar 5.

E sad zanimljivo je sto pored Jupitera na Mesecu, nekim zenama cak i Saturn na Mesecu donese dete. To su oni slobodniji tipovi, koje brak i porodica nesto ne interesuju preterano, npr. Blizanac sa naglasenom Vodolijom, mnogo Urana u karti itd. kad takvim zenama Saturn dodje na Mesec ili u 5 kucu nekako ono sto su odlaglale ih stigne, jer Saturn je i obaveza, odjednom su prisilno ozbiljne i odgovorne, sto mozda i nije bio slucaj ako je osnovni karakter u karti takav.
Isto sledece godine ce Jupiter u Jarcu doneti nekima koji se bore sa neplodnoscu mogucnosti za dete. Jupiter u Raku na nebu donosi svima sanse, ali u Jarcu donosi onima sa nekim problemima na tom polju(Mesec u izgnonu tu) kad se udruzi sa Jupiterom je neka vrsta pomilovanja :D

Sto se tice ove tehnike da Mesec u karti pokazuje pol, moguce, ali nadjoh da pokazuje i znak ascedenta, ovo se poklopilo na dosta primera.
A uzalud ti proucavanje, tesko ces ikada doci do bilo kakvih "egzaktnijih" zakljucaka, ali eto tema nije nezanimljiva.
Mojoj mami vrh 5 u Biku ( kao i meni) tamo joj vladar Sunca Venera, dobila sina ( jelte mene :mrgreen: , koji je do duse uvijek bio lijep ko djevojcica :hahaha:, salim se)
Ocu vrh 5 polja bio u Blizancima, vladar Merkur u 1 u Vodoliji, dobio prvo dvije kceri ( prvi brak), ja sam mu 3 dijete,
Mene stara kad je rodila Jupiter joj je tranzitirao 5 ppljem i bio na natalnoj Veneri,a SAturn i Mjesec joj bili u 8( porodjaj, malo sam se teze rodio), Venera kao vladar 5te joj pravi samo 1 aspekt, i ima jedno dijete.
Davno sam spominjao slucaj sebe, sa Ju u 5 u plodnom Biku i sa dispozitorom egzaltiranom Ve u Ribama, nemam djece( do duse moj Ju je retrogradan, negdje sam citao da takva pozicija odbija ocinstvo, volim djecu ali jesam neke svoje cure tjerao na pobacaj, nisam bio spreman za ulogu oca)a jedan Mel Gibson koji jeste Ac RAk, ali u 5 polju ima maleficnog Saturna i Marsa ima 8 djece.Nema tu pravila.
 
Prvo mora zena pre petog polja tj. dece. Saturn-Mesec konjukcija ti je tu pokvarila stvar, na njoj moras najvise da radis, dzabe egzaltirani Venera i Mars, koji ionako vise deluju u ranijoj mladosti po pitanju musko-zenskih odnosa.
Muskarci s ovom konjukcijom nesvesno izbegavaju zene na intimnijem unutrasnjem nivou, sto mozda nije tako lose(za tu zenu mislim, jer je to teska sudbina toj zeni)
 
Prvo mora zena pre petog polja tj. dece. Saturn-Mesec konjukcija ti je tu pokvarila stvar, na njoj moras najvise da radis, dzabe egzaltirani Venera i Mars, koji ionako vise deluju u ranijoj mladosti po pitanju musko-zenskih odnosa.
Muskarci s ovom konjukcijom nesvesno izbegavaju zene na intimnijem unutrasnjem nivou, sto mozda nije tako lose(za tu zenu mislim, jer je to teska sudbina toj zeni)
5 polje nisu samo djeca, nego i prebracne veze ( ljubav),a bracni partner 7 polje zanimljivo dolazi tek nakon djece( 5 polja) , sto bi znacilo da se djeca mogu praviti i prije braka,a moj vladar 5te je egzaltirana Ve u Ribama ( Ve je mladja djevojka, Mjesec nema veze sa tim ;)) Ili vodeci se tom logikom, onda djecu ne bi trebalo predstavljati 5to, nego 8 polje, ako djecu dobijamo tek nakon sto udjemo u brak ;)
Nemoj tako fatalisticki posmatrati astrologiju, tj nije meni konjukcija Sa0Mo dala izbjegavanje zena na unutrasnjem intimnom nivo( ta konjukcija je u 8 polju, upravo zadiranje u psiholoski portret Mjeseca zena, pa sve prozeto iskustvom Saturn) nego mi je taj Saturn( kristalizacija) pored Mjeseca( zena) nametnuo kvalitet ispred kvantiteta pri odabiru idealne ( savrsene zene, SAturn -visoki ciljevi) sa kojom bi zelio da imam djecu .Drugim rijecima fizicki mi se dopadne svaka 4565446675ta zena , pretjerano sam izbirljiv, ali ne znam drugacije.
Bowieva Iman nije imala nikakvu tesku sudbinu sa DAvidom, cak naprotiv, citao sam njenu biografiju, da ne navodim druge primjere, nije to bas tako, astrologija nema odgovor na sve, tj u nekim stvarima pravi ogromne greske.
 

Back
Top