Српски радикали i Велика Србија

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.936
Mislim da je više vreme da se radikali otvoreno pitaju šta im je ta Velika Srbija. Eno stalno se provlači od kada su spali sa vlasti 5. oktobra malo po malo, ali stalno je tu - ne samo u naslovu časopisa, već i otvoreno u predizbornoj kampanji parlamentarnih izbora (Tomislav Nikolić rekao).

E pa sad, pošto imamo radikale ovde na forumu, voleo bih da se oni ponajviše uključe u diskusiju. Želim da ovo bude ozbiljna tema, a ne neka zezancija..

Šta je ta Велика Србија i kako i zašto радикали planiraju da je ostvare? :?:

Samo bih zamolio administratore da promene naslov samo u Velika Srbija da bude kraće i konciznije ako nije problem. Hvala unapred i srećno forumašenje!
 
prvo moras da razjasnis koji te period velike srbije interesuje, jer ni ta velika nije uvek ista bila, sve zavisi od ambicija i i mogucnosti realnog posmatranja sadasnjosti [u odredjenom trenutku]. licno sam imao prilike videti nekoliko velikih srbija.
ps. isto tako sam vidjao i razne velike albanije

Pa mislim naravno na sadašnjost. Ovo je politika, a ne istorija.

Koje si to velike srbije ti video? :confused:
 
Велика Србија са западном границом "Карлобаг- Карловац - Вировитица" је само мит који је омогућио западним силама да сатанизују Србе.

Српски циљ није био цела БиХ и три четвртине Хрватске, него стварање српских аутономних република на просторима где су Срби били већина, своји на своме, дакле на око 20% авнојевске Хрватске и око 60% авнојевске БиХ, што је далеко мање "Велике Србије".

Овај циљ је делимично остварен, признавањем Републике Српске на 49% територије БиХ.
 
Велика Србија са западном границом "Карлобаг- Карловац - Вировитица" је само мит који је омогућио западним силама да сатанизују Србе.

Српски циљ није био цела БиХ и три четвртине Хрватске, него стварање српских аутономних република на просторима где су Срби били већина, своји на своме, дакле на око 20% авнојевске Хрватске и око 60% авнојевске БиХ, што је далеко мање "Велике Србије".

Овај циљ је делимично остварен, признавањем Републике Српске на 49% територије БиХ.

Са тим се можемо сложит, али ово је тема о радикалским лударијама о 85% Југославије као Србославије.
 
Karlovac-Karlobag-Virovitica.
To nisu izmislili Radikali,niti je to Velika Srbija,to je jednostavno Srbija.Zemlja koju naseljavaju Srbi (naseljavali do skoro).
Zapadna granica Srpstva i Pravoslavlja.
Jovan Cvijic je prvi pomenuo tu granicu,a neka neko kaze nesto lose o njemu.
Kralj Aleksandar I Karadjordjevic je 1928.god.hteo da nas tako razgranici sa Hrvatima,jer :"ne mozemo da ostanemo zajedno sa njima,a ne zeli da ima ikakav rat sa njima." Uz to :"velika vecina Srba bi ostala u istoj drzavi,koja bila manja,ali homogenija i jaca nego tadasnja."
Eh,da je samo tako bilo...
 
Karlovac-Karlobag-Virovitica.
To nisu izmislili Radikali,niti je to Velika Srbija,to je jednostavno Srbija.Zemlja koju naseljavaju Srbi (naseljavali do skoro).
Zapadna granica Srpstva i Pravoslavlja.
Jovan Cvijic je prvi pomenuo tu granicu,a neka neko kaze nesto lose o njemu.
Kralj Aleksandar I Karadjordjevic je 1928.god.hteo da nas tako razgranici sa Hrvatima,jer :"ne mozemo da ostanemo zajedno sa njima,a ne zeli da ima ikakav rat sa njima." Uz to :"velika vecina Srba bi ostala u istoj drzavi,koja bila manja,ali homogenija i jaca nego tadasnja."
Eh,da je samo tako bilo...


ОК, а шта ћеш са Хрватима и муслиманима који живе источно од те линије?

Срби су живели на око 20% РХ и око 60% БиХ, и били катастарски власници тог дела земље.

На тим територијама биле су успостављене РСК и РС.

Никаква "Велика Србија" није ни помишљана да се ствара.
 
Срби у БиХ су током рата били у могућности да заузму целу БиХ, али то нису учинили јер то није био циљ.
Само су одбранили своје територије и ту основали своју Републику, и наравно, што је најважније, коначно се разграничили са муслиманима и Хрватима.

Толико о "Великој Србији" са све целом БиХ....
 
ОК, а шта ћеш са Хрватима и муслиманима који живе источно од те линије?

Срби су живели на око 20% РХ и око 60% БиХ, и били катастарски власници тог дела земље.

На тим територијама биле су успостављене РСК и РС.

Никаква "Велика Србија" није ни помишљана да се ствара.

Ok,slazem se,sem za onih 20%,mislim da je ipak 30.
 
Велика Србија са западном границом "Карлобаг- Карловац - Вировитица" је само мит који је омогућио западним силама да сатанизују Србе.

Српски циљ није био цела БиХ и три четвртине Хрватске, него стварање српских аутономних република на просторима где су Срби били већина, своји на своме, дакле на око 20% авнојевске Хрватске и око 60% авнојевске БиХ, што је далеко мање "Велике Србије".

Овај циљ је делимично остварен, признавањем Републике Српске на 49% територије БиХ.

ovako npr.

imagesdv5.jpg
 

Тако на пример.

Ту нису ни Сарајево, ни Сплит, ни Осијек, ни Ђаково, ни Тузла, ни Зеница, ни Мостар, ни Дубровник. Него само већински српски крајеви.

То само потврђује да српска страна у РХ и БиХ није водила освајачки, него одбрамбени рат.
 



uh kako me slatko nasmijase ovi virtualni radikalcici...i jos uvijek baljezganje o "vecitim , vekovnim srpskim ognjistima"
hahahahahaha..
cudi me kako im nije dojadilo, ali sve dok na te fore i gluposti imaju preko 30% glasackog tijela, tijeraju dalje....i onda se cudom cude, kako pise jedna "pametnica" ovdje da ih svijet "satanizuje"...ovako nevine..granica .KKV je radikalska nebuloza i glupost
 
uh kako me slatko nasmijase ovi virtualni radikalcici...i jos uvijek baljezganje o "vecitim , vekovnim srpskim ognjistima"
hahahahahaha..
cudi me kako im nije dojadilo, ali sve dok na te fore i gluposti imaju preko 30% glasackog tijela, tijeraju dalje....i onda se cudom cude, kako pise jedna "pametnica" ovdje da ih svijet "satanizuje"...ovako nevine..granica .KKV je radikalska nebuloza i glupost


Ту мапу нисам поставио ја, него Адем, а чини ми се да си мене прозвала...
А оно што ја причам је чиста реалност која се не свиђа ни неким Србима.

"Вековна, вечита српска огњишта", ти се томе ругаш?
А чији је Доњи Лапац са 97,51% Срба и 0,5% Хрвата 1991? Да није можда "крватска колијевка" ?
 
Da na pocetku kazem da ne glasam za srs, ali vec neko vreme pratim sve vece stranke sta rade.
Vise volim da pratim sta rade u skupstini i u obicno vreme - jer ono sto je u kampanji sve 'bacim u vodu' momentalno.

A sad, srs i ostale pojave... Nije mi vec par godina jasno... Poceo sam SRS da citam kao Socijalisticka Radnicka Stranka. Jure lopove, korupciju, kradje... pokazuju socijalne slucajeve.. ma svega tu ima...
Ali zato, velike Srbije nema nigde - osim za mesec dana predizborne kampanje u kojoj svi odreda pricaju tako lose bajke, da je bolje da slusam one decije.

Zakljucak... strogo po naslovu teme: ta dva pojma su nekada imala veze, sad vise nemaju.

Ako bi neko mogao to bolje da objasni, vrlo rado cu procitati.
 
Ту мапу нисам поставио ја, него Адем, а чини ми се да си мене прозвала...
А оно што ја причам је чиста реалност која се не свиђа ни неким Србима.

"Вековна, вечита српска огњишта", ти се томе ругаш?А чији је Доњи Лапац са 97,51% Срба и 0,5% Хрвата 1991? Да није можда "крватска колијевка" ?

da, rugam se toj postapalici sto se tice RH i ruga joj se i cijela Hrvatska (i dobar dio njenih gradana srpske nacionalnosti) i cijeli svijet....
Donji Lapac je bio, jeste i bit ce hrvatski grad..makar u njemu zivjelo i 109 % srpskih gradana (prema rezultatima referenduma tzv. rsk)
p.s. bolje se ti drzi onoga, sto si vec jednom negdje napisala, Srbija je svugdje gdje je srpski grob...
 
da, rugam se toj postapalici sto se tice RH i ruga joj se i cijela Hrvatska (i dobar dio njenih gradana srpske nacionalnosti) i cijeli svijet....
Donji Lapac je bio, jeste i bit ce hrvatski grad..makar u njemu zivjelo i 109 % srpskih gradana (prema rezultatima referenduma tzv. rsk)
p.s. bolje se ti drzi onoga, sto si vec jednom negdje napisala, Srbija je svugdje gdje je srpski grob...


Ко ти је крив што си пуна мржње.
Не знаш ни где се Доњи Лапац налази, нити имаш икакве везе с њим, а мени ћеш ту да солиш памет... :roll:
 
uh kako me slatko nasmijase ovi virtualni radikalcici...i jos uvijek baljezganje o "vecitim , vekovnim srpskim ognjistima"
hahahahahaha..
cudi me kako im nije dojadilo, ali sve dok na te fore i gluposti imaju preko 30% glasackog tijela, tijeraju dalje....i onda se cudom cude, kako pise jedna "pametnica" ovdje da ih svijet "satanizuje"...ovako nevine..granica .KKV je radikalska nebuloza i glupost

Neki stvari nemaju veze sa radikalima već su istorijska činjenica.
Svuda u svetu je pravilo da u brak svako unosi svoje, a nakon razvoda odnosi. Vidiš ovu kartu. Kad je sklopljen brak,stvorena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca na čelu sa Petrom I Karađorđevićem, Srbija i Hrvatska su bile baš tolike, kao na slici. Vi i slovenci ste tražili da uđete u taj brak, da se oslobodite Austro-ugarske okupacije.A kada se ''brak'' završio, 90-ih, hoćete da odete - nema problem ali nosite svoje. E sad vaša je sreća doba komunizma i Tita koji je stvorio nekakve avnojevske granice, pa ste prisvojili tuđe, ono što nikada nije bilo vaše. Tita trebate u dupe da ljubite dogod postojite. Možete vi da vrtite ''vašu priču'', ali hebi ga, istina je istina. Istina boli.
 
Da na pocetku kazem da ne glasam za srs, ali vec neko vreme pratim sve vece stranke sta rade.
Vise volim da pratim sta rade u skupstini i u obicno vreme - jer ono sto je u kampanji sve 'bacim u vodu' momentalno.

A sad, srs i ostale pojave... Nije mi vec par godina jasno... Poceo sam SRS da citam kao Socijalisticka Radnicka Stranka. Jure lopove, korupciju, kradje... pokazuju socijalne slucajeve.. ma svega tu ima...
Ali zato, velike Srbije nema nigde - osim za mesec dana predizborne kampanje u kojoj svi odreda pricaju tako lose bajke, da je bolje da slusam one decije.

Zakljucak... strogo po naslovu teme: ta dva pojma su nekada imala veze, sad vise nemaju.

Ako bi neko mogao to bolje da objasni, vrlo rado cu procitati.

a sto je sa sluzbenim programom stranke ? dali si ga procitao ? tamo pise, crno na bijelome,cilj je, granica KKV, tko podrzava i omogucava rad i postojanje "vlade u izbeglistvu"? tko financira njihov rad i pamflete? od cega, odnosno koga oni zive, voze debela auta i imaju vile? i zasto nisu , kao ilegalna teroristicka tvorevina (tko i kada ih je birao i koga oni predstavljaju) zabranjeni u Srbiji?
mislis li, da se to doista koristi samo u predizborne svrhe...i ako (recimo da je) tako, sto to znaci.?..da se preko 30% birackog tijela identificira s tim...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top